MojAndroid

V priebehu júna nás spoločnosť Oppo pozvala na predstavenie série Oppo Reno12 na španielskej Ibize. Okrem dvojice smartfónov, základnej a “Pro” verzie, sme sa dočkali aj odhalenia inteligentných hodiniek a dvoch modelov bezdrôtových slúchadiel. Z miesta predstavenia som odchádzal už s testovacím kusom v ruke – Oppo Reno12 Pro 5G. Prvé dojmy boli vynikajúce. Mohlo za to nielen prostredie, ale samozrejme najmä samotný telefón a jeho charakteristiky. Ihneď som sa vybral s touto novinkou robiť fotky po ostrove. Od predstavenia prešlo už niekoľko dní a takéto sú moje pocity z používania. Oplatí sa kúpa toho smartfónu? Prezradí vám recenzia na Oppo Reno12 Pro 5G.

ciara siva

Recenzia smartfónu Oppo Reno12 Pro 5G je rozdelená na niekoľko častí:

ciara siva

Recenzia Oppo Reno12 Pro 5G: Cena a dostupnosť na Slovensku

Oppo Reno12 Pro 5G sa na slovenskom trhu predáva od 1. júla 2024 za odporúčanú maloobchodnú cenu 599 €. Jeho súrodenec bez prívlastku “Pro”, Oppo Reno12 5G, je k dispozícii za 499 €. Táto recenzia je však zameraná na Oppo Reno12 Pro 5G, ktorý som dostal na test v čiernom farebnom prevedení. Existuje aj veľmi sympatický strieborný variant, ktorý má zaujímavejší a odvážnejší vzhľad.

Oppo Reno12 Pro 5G čierny strieborný
Čierne a strieborné farebné prevedenie

Recenzia Oppo Reno12 Pro 5G: Obsah balenia

Krabička je pomerne tenká a má štýlové strieborné prvky. Jej obsahom je len samotný smartfón, nabíjací a dátový USB-C na USB-A kábel bielej farby, a špendlík na vyberanie hybridného slotu pre nanoSIM a microSD. Chýbať nesmie ani nevyhnutná technická dokumentácia a používateľská “Quick Start” príručka. Obal či nabíjací adaptér budete hľadať iba márne.

Recenzia Oppo Reno12 Pro 5G: Konštrukcia a dizajn

Čierne farebné prevedenie, ktoré testujem, pôsobí veľmi elegantne. Má originálny vzhľad kvôli rozdeleniu zadnej strany na matnú a lesklú časť. 3/4 zadnej strany z vrchu je matná a 1/4 (spodná časť) je lesklá. Tento dizajn rozhodne nemá každý smartfón. Určite sa nájdu takí, ktorým by viac vyhovovala celá strana matná. Z praktického hľadiska by som s takým názorom dokázal súhlasiť.

Oppo Reno12 Pro 5G
Zadná strana (na module s fotoaparátmi sa udržiavajú odtlačky prstov)

V ľavej hornej sekcii zadnej strany sa nachádzajú tri šošovky fotoaparátov, dvojtónový LED blesk a nápis “AI Camera System”. Modul s fotoaparátmi je vizuálne odlíšený, je lesklý a nad povrch vystupuje iba minimálne. Používanie telefónu na stole nijak nezhoršuje, zariadenie sa bude pohybovať v porovnaní s inými modelmi s väčšími modulmi pre fotoaparáty iba trochu.

Prvé dojmy boli veľmi pozitívne. Môže za to relatívne nízka hmotnosť na úrovni 180 gramov a hrúbka len 7,4 milimetra. Telefón je naozaj mimoriadne tenký. Modernému vzhľadu prispieva aj displej, ktorý je “plochý, ale zároveň zaoblený”. Zaoblené sú len všetky štyri tmavé, vizuálne symetrické rámčeky v okolí obrazovky, s ktorými nebudete prichádzať do kontaktu. Časť displeja, s ktorou budete pracovať, je úplne plochá. Za mňa ide o vynikajúci kompromis medzi praktickosťou a pekným, moderným dizajnom. Veľmi pekný vzhľad smartfónu spredu iba minimálne narušuje drobná “diera” uprostred vrchnej časti displeja pre predný fotoaparát.

Oppo Reno12 Pro 5G
“Diera” pre predný fotoaparát

Musím vyzdvihnúť dobrú odolnosť konštrukcie. Keďže obal nie je súčasťou balenia, Oppo Reno12 Pro 5G som používal nechránené, s výnimkou nalepenej ochrannej fólie na displeji z výroby. Aj keď na fólii je možné vidieť známky používania, samotnému zariadeniu nič nie je a vyzerá ako nové, nemá na sebe jediný škrabanček. Smartfón je chránený voči prachu a striekajúcej vode podľa certifikácie IP65.

Oppo Reno12 Pro 5G
Zadná strana

Problém mu nebude robiť ani používanie v slabšom daždi, čo sme si odskúšali v simulovanej miestnosti priamo na predstavení. Výrobca nám chcel ukázať, ako skvelo funguje ich technológia Splash Touch, ktorá zabezpečuje, aby displej ignoroval kvapôčky vody a stále dokonale reagoval na vaše dotyky. Otestoval som to aj na svojom kuse a musím uznať, že to naozaj funguje. Iné smartfóny by z tekutiny na povrchu obrazovky boli zmätené. Či je to vymoženosť, ktorú budete naozaj potrebovať, už musíte zhodnotiť vy.

Recenzia Oppo Reno12 Pro 5G: Displej a reproduktory

Displej je v prípade Oppo Reno12 Pro 5G jednou z najväčších predností. Nielen kvôli zmieňovanej technológii Rain Touch, ale vďaka jeho kvalitám všeobecne. Vizuálne je veľmi pekný, má minimálne a symetrické rámčeky so zahnutými okrajmi, ktoré nijak negatívne neovplyvňujú používanie. S uhlopriečkou 6,7 palcov sa radí k väčším zariadeniam, no musím povedať, že v ruke tak vôbec nepôsobí. Ovládať sa pohodlne dá aj s menšími rukami.

Oppo Reno12 Pro 5G
Domovská obrazovka

Samotný panel je typu AMOLED a má Full HD+ rozlíšenie (1080 x 2412 pixelov). Maximálna obnovovacia frekvencia činí 120 Hz. V nastaveniach je možné nastaviť automatickú obnovovaciu frekvenciu, prípadne ju zamknúť na 120 alebo 60 Hz. Pri nastavenej automatickej frekvencii som pozoroval, že niektoré aplikácie neustále bežia na 60 Hz. Pre moje oči je to veľmi viditeľný rozdiel a ak by som mal tento telefón používať aj naďalej, rozhodne by som si obnovovaciu frekvenciu zamkol pevne na 120 Hz.

Oppo Reno12 Pro 5G
Obnovovacia frekvencia konkrétnych aplikácií

Napríklad také Google Mapy, ako to už je v ich prípade zvykom, pracujú len na 60 Hz. Lenže Oppo vo svojom systéme povoľuje predvoliť aplikáciám vyššiu obnovovaciu frekvenciu, na akú sú pôvodne stavané. Zabezpečiť je tak možné veľmi plynulý používateľský zážitok. Displej má krásne pestré farby, výbornú jemnosť a na dotyky reaguje vždy bez problémov. O pozorovacích uhloch dnes už ani nemusím hovoriť, sú samozrejme bezchybné.

Oppo Reno12 Pro 5G
Obnovovacia frekvencia konkrétnych aplikácií

Keď sa rozhodnete Oppo Reno12 Pro 5G používať bez ochrannej fólie z výroby, poteší prítomnosť odolného skla Corning Gorilla Glass Victus 2. Pre základnú ochranu proti škrabancom by som však rozhodne odporúčal používať nejakú formu ochrany v podobe fólie alebo tvrdeného skla. Reproduktory sú veľmi slušné, nechýba im vysoká hlasitosť ani náznak basovej zložky. Ide o stereo výstup, ktorý nesklame ani v prípade sledovania multimediálneho obsahu. Pre lepší zážitok samozrejme odporúčam použiť slúchadlá.

Recenzia Oppo Reno12 Pro 5G: Výkon a pamäť

Dostávame sa k miernejšej slabine tohto smartfónu. Tou je menej výkonný čipset. Ako názov čipu napovedá, jeho najväčším plusom bude efektivita. MediaTek Dimensity 7300-Energy (4 nm) je dôrazne zameraný na úsporu energie. Dôkazom je aj výsledok z aplikácie Burnout Benchmark, ktorý smartfón zaradil na absolútnu špičku pokiaľ ide o poskytnutý výpočtový výkon na watt. Operačná pamäť má 12 GB a pre používateľa, respektíve operačný systém, je k dispozícii 512 GB interného ukladacieho priestoru.

Ak by vám to náhodou nestačilo, k dispozícii je hybridný slot pre dve nanoSIM karty, respektíve kombináciu jednej nanoSIM a microSD karty. Plynulosť navigácie naprieč systémom je dobrá, no konkurencia mi príde viditeľne plynulejšia. Oppo naozaj stavilo skôr na úsporu energie namiesto sústredenia sa na hrubý výkon, čo nie je vždy na škodu. Aplikácie sa otvárajú trochu pomalšie, multitasking nie je práve najrýchlejší a celkovo reakcie telefónu určite nie sú okamžité. Keď vykonám gesto pre návrat na domovskú obrazovku, animácia zbehne rýchlo, no samotný proces zatvárania aplikácie nie je okamžitý.

Nejde o nič strašné, rýchlosťou by som telefón prirovnal ku konkurenčnému modelu Samsung Galaxy A55, ktorý je v našich končinách mimoriadne obľúbený. Dá sa s tým rozhodne žiť, no ide o to, že niektoré lacnejšie smartfóny majú rýchlejšie reakcie než Oppo Reno12 Pro 5G. Hoci ide len o milisekundy, je to cítiť, najmä keď to mám s čím porovnať. Bežný používateľ, ktorý stále používal strednú triedu, si s najväčšou pravdepodobnosťou nič výrazné nevšimne. Časom to lepšie nebude, práve naopak, čoho by som sa možno trochu bál. Výhodou úsporného čipu je aj minimálne, respektíve úplne zanedbateľné, zahrievanie, a to aj v prípade náročných operácií, vrátane vykonávania benchmarkov.

Recenzia Oppo Reno12 Pro 5G: Operačný systém, AI funkcie a odomykanie

Operačný systém Android 14 je prekrytý grafickým rozhraním ColorOS 14.1. To je známe zo zariadení Realme, prípadne OnePlus, keďže OxygenOS sa začína naň nápadne podobať. Rozhranie ColorOS ponúka množstvo funkcií a možnosti ovládania gestami. Na uzamknutej obrazovke môžete napríklad nakresliť písmeno “O” pre otvorenie aplikácie fotoaparátu, prípadne “V” pre zapnutie LED blesku. Nakreslením znakov “<“, “>” alebo “||” je možné ovládať prehrávané média (hudbu) na pozadí. Vlastné akcie je možné nastaviť pre nakreslenie “^”, “M” alebo “W”.

Oppo Reno12 Pro 5G
Lišta s prepínačmi

Potiahnutím troch prstov po obrazovke zhora nadol spravíte snímku obrazovky. Telefón je možné ovládať aj bezdotykovo gestami, ktoré zaznamená predný fotoaparát. Takto je možné napríklad “scrollovať” obsah internetových stránok alebo feed v aplikáciách, ako Facebook či Instagram. Ide o výbavu ColorOS a nebude unikátna len pre tento smartfón. Nevyhnete sa predinštalovaným aplikáciám, ktoré je našťastie možné odinštalovať. Oceňujem pekný vzhľad používateľského prostredia, najmä pohyblivé tapety. ColorOS 14.1 je preplnené peknými animáciami. Ako som sa už zmieňoval, tie občas nie sú najplynulejšie.

Oppo Reno12 Pro 5G
Menu s aplikáciami

Čo ponúka “AI smartfón” od Oppo?

Oppo Reno12 Pro 5G bolo prezentované ako “AI smartfón”. Kde všade sa teda umelá inteligencia využíva? Svoju úlohu si našla napríklad aj na systémovej úrovni pri vyhľadávaní okolitých sietí. Funkcia AI LinkBoost optimalizuje výber siete a inteligentne prepína prijímané signály na základne sieťového prostredia používateľa. Moderným trendom je generatívna AI. Tá sa aplikuje vo funkcii AI Eraser na zmazanie nechcených objektov na fotografiách s možnosťou automatického rozpoznania a vymazania osôb.

Funkcia AI Clear Face zasa zaistí všetkým účastníkom skupinovej snímky rovnaké vylepšenie vďaka obnove detailov, ako sú kontúry tváre, vlasov aj obočia. AI Best Face dokáže automaticky identifikovať a pomocou pokročilej technológie AI im oči znova otvoriť. V neposlednom rade je tu aplikácia AI Studio, ktorá dokáže váš portrét premeniť na digitálnych “fantasy” avatarov alebo iné umelecké portréty. Stačí jediná fotografia a umelá inteligencia vám ponúkne 1 až 4 výsledky. Tu mi však ihneď niečo nehralo. Išlo o aplikáciu. Skúsil som ju pre zaujímavosť exportovať na Google Pixel 8 Pro. Inštalácia sa podarila, no nechcelo ma to prihlásiť do Oppo účtu (pochopiteľne). Bolo mi jasné, že proces vytvárania avatarov prebieha na cloude.

Čip je zameraný na optimalizáciu spotreby a AI algoritmy v drvivej väčšine prípadov požadujú veľmi vysoký hrubý výkon, inak by generovanie prebiehalo večnosť. Skúsil som tak pri funkciách AI Eraser a AI Studio vypnúť pripojenie na internet a hádajte, čo sa stalo. Nič, telefón si vyžiadal prístup k internetu. Vaše obrázky sú tak dozaista posielané cez internet na externý server, ktorý to všetko spracuje.

Netvrdím, že nejakú časť výpočtov nemá na starosti samotný smartfón. Očividne to však nebeží úplne lokálne na zariadení. Pojem “AI smartfón” som si tak zrejme predstavil trochu inak a stále je potrebné spoliehať sa na cloud. Pre využívanie týchto AI funkcií sa budete musieť prihlásiť do Oppo účtu, respektíve je nutné jeho vytvorenie. Každopádne, musím uznať, že účel to plní a dokonca aj celkom dobre.

Skener odtlačkov prstov nachádzajúci sa pod displejom je potom bleskový. Odomknutie prebieha ihneď a presne, prakticky vždy na úplne prvý pokus. Mimochodom, všimnite si na snímkach obrazoviek tú drobnú “pilulku” vľavo hore – takto ColorOS 14.1 zobrazuje prehrávanú hudbu. Vyzerá to podobne, ako Dynamic Island z iPhonov, až na to, že sa grafický prvok v žiadnom výreze pre predný fotoaparát nenachádza.

Recenzia Oppo Reno12 Pro 5G: Fotoaparáty

Oppo Reno12 Pro 5G má fotoaparáty, ktoré sú schopné konkurovať viacerým modelom v cenovej kategórii 600 €. Výsledky z primárneho fotoaparátu sú saturované, čo sa zrejme bude mnohým páčiť. Zároveň však dokážu aj dosť verne reflektovať realitu a farby nie sú úplne prehnané. Novinka nemá problém s dynamickým rozsahom, kontrastom, detailami a ani ostrosťou. To platí aj pre nočné snímky. V porovnaní s dennými sú samozrejme horšie, no nesklamú. Dokážu lepšie replikovať, ako scéna v tme v skutočnosti vyzerala. Niektoré modely spravia z noci deň, Oppo Reno12 Pro 5G ide na to inak. Predný fotoaparát je veľmi solídny.

Oppo Reno12 Pro 5G
Modul s fotoaparátmi

Potešila ma kvalita všetkých snímačov. Farebné podanie medzi jednotlivými šošovkami je konzistentné. Za nevýhodu považujem nemožnosť nahrávania 4K videa pri 60 fps, maximum je len 30 fps záznam. Dôvodom je slabší čipset. Za cenu 599 € to považujem za veľkú slabinu. Výsledné video je použiteľné, no konkurencia to vie lepšie. V čom Oppo Reno12 Pro 5G dokáže excelovať, sú práve fotografie.

Oppo Reno12 Pro 5G
Aplikácia fotoaparátu

Vyzdvihol by som ultra-širokouhlý snímač, ktorý je schopný vytvárať veľmi pekné fotky. 2-násobný teleobjektív poteší, no priblíženie to nie je práve najväčšie a možno by postačilo digitálne priblíženie z primárneho snímača. Každopádne, za danú cenu som rád, že ho výrobca nasadil, no bol by som radšej aspoň za 3-násobný optický zoom. Aplikácia fotoaparátu je celkom rýchla a ľahko sa v nej zorientujete.

Ukážkové fotografie

Ukážkové videá

Recenzia Oppo Reno12 Pro 5G: Výdrž batérie a nabíjanie

Efektívny hardvér urobil svoje. Veľkou výhodou Oppo Reno12 Pro 5G je výdrž batérie. Keď je telefón v režime pohotovosti (nečinnosti), nespotrebúva takmer žiadnu energiu. Reálne za noc zvykli ubudnúť len dve percentá z ukazovateľa nabitia. Pri aktívnom používaní, napríklad počas dvoch hodín sledovania videí na YouTube, ubudlo 16 % (8 percent za hodinu). Neustálym používaním je tak možné dosiahnuť dobu so zapnutou obrazovkou cez 10 hodín. Reálnejším ukazovateľom výdrže je však kombinované používanie. V takom prípade je reálne dočkať sa 6 – 8 hodín so zapnutou obrazovkou na jedno nabitie, čo v mojom prípade značí pre dvojdňovú výdrž.

Oppo Reno12 Pro 5G
Nastavenia

Náročnejším používateľom telefón vydrží nabitý s úplnou istotou jeden deň a skôr by som sa prikláňal k 1,5 dňu. Nabíjanie 4500 mAh batérie je možné najvyšším možným výkonom až 80 W. Tu som ale narazil na problém. Oppo Reno12 Pro 5G si veľmi nerozumie s výkonnými nabíjačkami od iných výrobcov (80 W+), respektíve s takými, ktoré nedisponujú nabíjacím protokolom od Oppo, SuperVOOC. Reálne som tento smartfón nabíjal vždy necelé dve hodiny. Ak chcete rýchlejšie nabíjanie, potrebujete originálny adaptér, ktorý, žiaľ, nie je súčasťou predajného balenia. Alebo je aj možné, že som nemal s mnou použitými nabíjačkami práve šťastie.

Recenzia Oppo Reno12 Pro 5G: Konektivita

Bohatú konektivitu Oppo Reno12 Pro 5G vylepšuje integrácia najnovšej generácie technológie AI LinkBoost. V útrobách smartfónu sú v 360° priestore poukladané antény, ktoré zabezpečujú vyšší príjem signálu. Umelá inteligencia sa stará o agilné prepínanie sietí pre zabezpečenie čo najlepšieho príjmu aj na miestach so slabým pokrytím. To, že to naozaj funguje, dokážem potvrdiť. Minimálne počas cesty vlakom som mal signál stabilnejší a aj na miestach, kde by ho iné smartfóny stratili.

Oppo Reno12 Pro 5G
Lesklá spodná štvrtina na zadnej strane s logom “Oppo”

Na prezentácii nám bola predstavená aj funkcia BeaconLink, ktorá umožňuje používateľom telefonovať aj na miestach, kde signál nie je vôbec, napríklad v metre. Využíva sa pritom Bluetooth. Fungovať to však zrejme bude len medzi zariadeniami značky Oppo a nemal som to ako otestovať. Oppo Reno12 Pro 5G, ako už z jeho názvu vyplýva, podporuje najmodernejšie 5G siete. Pripojenie k nim je stabilné a rýchle. Problémy neboli ani s telefonickými hovormi a SMS / MMS správami. Nechýba ani Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.4. V obchodoch môžete mobilom bezkontaktne zaplatiť vďaka NFC. Niekoho poteší aj infraport na ovládanie domácej elektroniky. Samozrejmosťou sú na záver aj svetovo využívané lokalizačné služby, vrátane klasického GPS.

Oppo Reno12 Pro 5G
Lišta s prepínačmi

Recenzia Oppo Reno12 Pro 5G: Záverečné zhodnotenie

Oppo Reno12 Pro 5G som si veľmi obľúbil. Celkovo veľmi dobrý pocit z telefónu však zhoršuje cena 599 €. V tejto cenovej kategórii sa nachádzajú ďaleko výkonnejšie zariadenia, niektoré z nich dokonca disponujú vlajkovými čipsetmi. V prípade Oppo je k dispozícii veľmi úsporný čip, ktorého nižší hrubý výkon si menej náročný používateľ zrejme ani nevšimne. Problém však je, že práve ten menej náročný používateľ si pravdepodobne nekúpi nový mobil za takúto cenu, ale rozhodne sa ušetriť a zaujímavejšia bude pre neho kategória do 400 €.

Oppo Reno 12 Pro
Oppo Reno 12 Pro

Oppo Reno12 5G

Keby Oppo Reno12 Pro 5G stálo aspoň o stovku menej, išlo by hneď o atraktívnejšiu ponuku. Ak chcete pekný telefón s AI vychytávkami, kvalitnými fotoaparátmi a výbornou výdržou, kúpte si radšej Oppo Reno12, teda model bez prívlastku “Pro”. Až o toľko zas neprídete a hlavné výhody “Pro” verzie vám zostanú. Namiesto 512 GB interného úložiska bude k dispozícii stále postačujúcich 256 GB s možnosťou rozšírenia o microSD kartu.

Oppo Reno 12 Pro
Oppo Reno 12 Pro

Oppo Reno12 Pro 5G

Šetrilo sa ešte na fotoaparátoch, namiesto 2-násobného teleobjektívu, ktorý za mňa nie je až tak podstatný, budete mať 2 MP makro senzor. Displej na základnom modeli Oppo Reno12 má o 300 nitov nižšiu maximálnu svietivosť a sklíčko Corning Gorilla Glass 7i namiesto Victus 2. Ide tak o veľmi podobné telefóny s až 100-eurovým rozdielom v cene. Je už len na vás, či vám ten príplatok stojí za to. Prípadne zvážte aj niektorý smartfón z nižšie uvedenej konkurencie.

Parametre Oppo Reno12 Pro 5G

Rozmery
  • 162 x 75 x 7,4 mm
Hmotnosť
  • 180 gramov
Displej
  • 6,7-palcová uhlopriečka
  • AMOLED
  • Rozlíšenie 1080 x 2412 pixelov
  • Obnovovacia frekvencia 120 Hz
  • Maximálna svietivosť 1500 nitov
  • Corning Gorilla Glass Victus 2
Čipset
  • MediaTek Dimensity 7300-Energy
Operačná pamäť
  • 12 GB
Interné úložisko
  • 512 GB
Operačný systém
  • Android 14
  • ColorOS 14.1
Fotoaparáty
  • Primárny: 50 MP, f/1.8, OIS
  • Ultra-širokouhlý: 8 MP, f/2.4, 112-stupňový uhol záberu
  • Teleobjektív: 50 MP, f/2.2, 2-násobné optické priblíženie
  • Predný: 50 MP, f/2.0
Batéria a nabíjanie
  • 5000 mAh
  • 80 W drôtové nabíjanie
Konektivita
  • 5G
  • Bluetooth 5.4
  • Wi-Fi 6
  • GPS
  • Glonass
  • Galileo
  • Beidou
  • QZSS
  • USB-C
  • NFC
  • Infraport
Ostatné
  • Certifikácia IP65
  • Skener odtlačkov prstov v displeji
  • Stereo reproduktory
Farebné prevedenia
  • čierne
  • strieborné
Cena
  • 599 €

Konkurencia

Konkurenciou pre Oppo Reno12 Pro 5G je hneď viacero smartfónov v cenovej relácii do 600 €. Mnohé sú dokonca lacnejšie. Ide napríklad o tieto modely:

Samsung Galaxy A55
Samsung Galaxy A55 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Samsung Galaxy A55

Náš tip
Našli ste mobil? Toto by ste mali spraviť ako prvé

8.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

3 odpovede na “Recenzia Oppo Reno12 Pro 5G: Blysne sa fotoaparátmi, výdržou a AI funkciami”

  1. Zvazoval som mobil do 400 max 500e a zaujal ma Xiaomi 13T (mmnt 359,-eur). Aktualne ma ale celkom laka Oppo Reno 12 Pro, ktory ma podobne fotaky, slabsi procesor (hry na nom ale absolutne hrat nebudem) a vacsiu RAM/ROM 12GB/512, predna kamera 50mpx a hlavne AI funkcie. Pri sucasnej cene 465eur za Reno12 Pro sa mi zda ako dost zaujimava volba. Ma niekto lepsiu alternativu?

    • Čo je vašou prioritou? Ak foťáky, baterka a softvér, tak Oppo Reno12 Pro 5G je super, prípadne aj nejaký Pixel ak sa podarí nájsť. Oppo má lepšiu baterku, Pixel zas výkon.

      • Aktualne mam Poco X3 NFC 6/64GB a vsetko teda bude miľovym az galaktickym posunom :)
        Telefon chcem na cca 3 max 4 roky a idealne hladam taku tu zlatu strednu cestu v zmysle dizajn/displej/vykon/fotaky tak nejak vyvazene resp primerane svojej cene :) Asi teda ostanem pri tom Oppo Reno12 Pro 5G 12/512GB ..dakujem! ;)

Pridaj komentár

+