MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Priemerná výdrž a rýchle nabíjanie

Motorola one vision prichádza s batériou s kapacitou 3500 mAh. To je pri tejto veľkosti displeja rozumná hodnota, no priznáme sa, že od výdrže batérie sme čakali trošku viac.

Výdrž nie je vôbec zlá, to ani náhodou. Predchádzajúce smartfóny Motorola totiž sústavne prekonávali naše očakávania, no v prípade one vision sa to nestalo. Tešiť sa ale môžete na plnohodnotnú jednodňovú výdrž bez potreby priebežného nabíjania. My sme boli schopní s telefónom dosiahnuť približne štyri a pol hodiny zapnutého displeja počas jedného dňa, čo je určite slušná výdrž.

Pri náročnejších dňoch nám však večer ostávalo často iba okolo 20 % batérie, čo je dosť málo. Na druhej strane, poteší pribalená 18W nabíjačka, ktorá aj túto batériu nabije skutočne rýchlo.

Celkovo tak nie sme s výdržou nespokojní, len nás predchádzajúce smartfóny Motorola zrejme rozmaznali. Možno aj toto je daň za to, že telefón funguje so systémom Android One. Výrobca doň zrejme nemohol tak zasahovať a optimalizovať ho, ako pri sérii moto g. To sa síce nepodpísalo na výkone, ktorý je fantastický, ale práve na výdrži, ktorá je iba priemerná.

Motorola one vision: Záverečné hodnotenie

Ak sme pri smartfóne Motorola moto g7 plus tvrdili, že ide o kráľa strednej triedy v pomere ceny a výkonu, v tomto prípade musíme toto tvrdenie zopakovať. Motorola one vision má naozaj viac výkonu, ako budete potrebovať. To vám dáva aj rezervu do budúcnosti, čo je ideálne najmä v kombinácii s prisľúbenými dvojročnými aktualizáciami od výrobcu.

Kapitolou samou o sebe je vynikajúci fotoaparát, ktorý kraľuje tejto triede zariadení. Okrem skvelých parametrov má aj výborný softvér, ktorý môže byť ďalšími aktualizáciami ešte zlepšovaný.

Naopak, mierne nás sklamal displej, resp. realizácia výrezu. Ten je príliš veľký a vytvára neprakticky široký stavový riadok. Na druhej strane, aj napriek skutočne vysokej obrazovke sa telefón ovládal dobre aj jednou rukou. Trošku nás mrzí iba priemerná výdrž batérie, výrobca si to ale vynahradzuje rýchlym nabíjaním.

Suma-sumárum, Motorola one vision toho ponúka oveľa viac, ako by ste za 299 EUR mohli očakávať. Je to vynikajúci telefón s parádnym výkonom, skvelým rýchlym systémom, pekným veľkým displejom a výborným fotoaparátom. Všetky tieto tvrdenia pritom nie sú relatívne iba k tejto triede zariadení, ale platia plošne na všetky smartfóny. V pomere ceny a výkonu tak máme na trhu nového kráľa a znovu pochádza z dielne spoločnosti Motorola.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.3

Motorola one vision

Nebudeme preháňať, ak Motorolu one vision označíme za nového kráľa strednej triedy. Moderný natiahnutý displej, vynikajúci fotoaparát, nadštandardný výkon a pamäť a skvelo odladený systém s istými a rýchlymi aktualizáciami spolu vytvárajú zariadenie, ktoré je hodné aj dvojnásobnej cenovky. Fotoaparát vás nesklame ani pri nočných fotografiách a videu. Výhodou sú aj špeciálne Moto akcie, vďaka ktorým je používanie telefónu praktickejšie a jednoduchšie. Menším sklamaním je iba mohutný výrez v tvare diery, ktorý neprirodzene zväčšuje notifikačný riadok. Výdrž batérie je iba priemerná, no poteší rýchle nabíjanie.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
80 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
100 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Pekný veľký displej
  • Elegantný dizajn
  • Vynikajúci fotoaparát s parádnym nočným režimom
  • Nadštandardný výkon aj pamäť
  • Skvelé softvérové funkcie

  • Iba priemerná batéria
  • Výrez neprirodzene zväčšuje notifikačný riadok
20.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+