MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia: Nič dôležité nechýba

Pri cenovke 300 EUR neočakávame žiadne veľké kompromisy na úrovni dostupných pripojení a Motorola one vision nás v tomto smere nesklamala. Nechýba jej pripojenie k LTE s rýchlosťami do 300 Mbps, samozrejmosťou je Dual-SIM pripojenie a poteší aj slot na microSD kartu, aj keď iba hybridný.

Na druhej strane, výhodou je Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, takže využijete aj moderné 5GHz siete. Nechýba ani NFC, ktoré spoľahlivo funguje pri bezkontaktných platbách v obchodoch. Potešila nás aj prítomnosť USB-C konektora, ktorá v tejto triede ešte stále nie je úplným štandardom, aj keď Motorola ho ponúka aj vo svojich dostupnejších modeloch.

Samotné pripojenie bolo spoľahlivé a bezproblémové. Po celý čas sme mali v telefóne dve SIM karty a ich súčinnosť bola vynikajúca. Menšie problémy sme mali s lokalizáciou, kedy GPS nefungovalo vždy podľa našich predstáv. Navigácia auta bola bezproblémová, problémy sme mali pri pešej navigácii, kedy nie vždy fungoval správne kompas a my sme tak nevedeli, kam presne máme odbočiť. Išlo však len o drobné zaváhania, ktoré by v budúcnosti mohla odstrániť softvérová aktualizácia.

Fotoaparát: Veľa pixelov s rozumným využitím

Dostávame sa k časti recenzie, na ktorú je zrejme väčšina z vás zvedavá. Fotoaparát je hlavným lákadlom Motoroly one vision a po niekoľkých dňoch testovania môžeme skonštatovať, že oprávnene. Telefón ponúka 48MP hlavný fotoaparát a 5MP snímač hĺbky poľa, vpredu ešte nájdeme 25MP selfie kameru.

Najviac pozornosti si však vyžaduje práve 48MP hlavný fotoaparát, ktorý toho ponúka viac než dosť. Využíva technológiu Quad Pixel, ktorá kombinuje štyri pixely do jedného veľkého, ktorý tak zachytí viac svetla. Táto technológia spolu s optickou stabilizáciou pomôže najmä pri nočných fotografiách, v ktorých je Motorola one vision najlepšia vo svojej triede.

Nájdeme tu totiž špeciálny režim Nočné videnie, ktorý funguje podobne ako na vlajkových lodiach. Telefón vám vďaka veľkým pixelom a stabilizácii fotoaparátu umožní spraviť fotografiu s dlhšou uzávierkou a aj pri držaní vo voľnej ruke môžete spraviť peknú nočnú fotografiu.

Tie sa v prípade Motoroly one vision vyznačujú skutočne veľkým množstvom svetla a prakticky každá fotografia v režime Nočné videnie je svetlejšia ako skutočnosť. V tejto cenovej triede sme sa ešte nestretli so zariadením, ktoré by bolo schopné čohosi podobného a výsledky nás skutočne prekvapili.

Ak by sme boli veľmi detailní, niektorým fotografiám s nočným režimom by sme vypichli prílišný kontrast či preostrovanie, čo nepôsobí vždy úplne prirodzene. Vo väčšine prípadov je však výsledok viac než výborný a režim Nočné videnie pridáva fotoaparátu na one vision úplne nový rozmer.

Už tradične dobré sú aj ostatné fotografie. Sú ostré, majú dostatočnú úroveň detailov, veľmi prirodzené farby a dostatočný dynamický rozsah. Nechýba dokonca ani umelá inteligencia, ktorá dokáže rozpoznať niektoré scény a prispôsobiť im nastavenia, aj keď sa nám zdalo, že tieto efekty sú pomerne drastické.

Selfie kamera má 25MP, no nedokáže natáčať 4K video, čo napríklad zvládne Motorola moto g7 plus. Aj tak je ale slušná a dokáže produkovať použiteľné selfiečka. Hlavná kamera však 4K video zvládne a výsledok je veľmi obstojný.

Samotná aplikácia fotoaparátu je presne taká, na akú sme v prípade spoločnosti Motorola zvyknutí. To znamená jednoduchosť, praktické fotografické režimy (Portrét, Výrez, Zvýraznená farba, Kinematograf, Panoráma, Spomalené video, Časozberné video, Nočné videnie) a priamo z aplikácie fotoaparátu je možné spustiť aj obľúbenú funkciu Google Lens, ktorá rozpoznáva objekty pred vami a zobrazuje vám k nim informácie.

Celkovo sme tak s fotoaparátom nadmieru spokojní. Naozaj nás prekvapilo, aké vynikajúce nočné fotografie telefón zvláda. Veríme tiež, že už teraz výborný nočný režim môže byť aktualizáciami ešte vylepšení a majitelia Motoroly one vision sa tak môžu tešiť na ešte lepší zážitok z používania fotoaparátu na ich smartfóne.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
20.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+