MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Čistý Android, na ktorý sme zvyknutí

Jedným z rozdielov, ktoré so sebou Motorola one vision prináša oproti sérii g7, je systém. Ten je tu postavený na platforme Android One, čo prináša niekoľko výhod. V prvom rade je to plná dvojročná podpora veľkých Android aktualizácií. Motorola teda garantuje, že One Vision dostane update ešte aj na Android 11.

Zaujímavosťou je, že väčšina systému kopíruje čistý Android aj v prípade ostatných sérií smartfónov Motorola. One Vision ponúka ešte pár funkcií navyše, ako napríklad tmavý režim systému či funkciu Digitálna Rovnováha. Kým tmavý režim iba mierne stmaví notifikačnú lištu a menu s aplikáciami (nastavenia ostávajú nepochopiteľne s bielou témou), funkcia Digitálna Rovnováha funguje perfektne a okrem prehľadu vášho používania telefónu vám umožní aj spravovať čas, ktorý trávite používaním jeho jednotlivých aplikácií a funkcií.

Zároveň nechýbajú obľúbené funkcie od Motoroly. Moto obrazovka s interaktívnymi upozorneniami si našla svoje miesto aj tu, čo nás veľmi teší. Nechýbajú Moto akcie, vďaka ktorým dvojitým zatrasením telefónu spustíte baterku či dvojitým zvrtnutím zápästia aktivujete fotoaparát. Novinkou je aj v tomto prípade špeciálne ovládanie gestami. Vybrať si môžete natívne ovládanie, aké majú aj smartfóny Google Pixel, alebo ovládanie centrálnym softvérovým tlačidlom v spodnej časti displeja, čo sme si mohli vyskúšať už aj pri smartfónoch série moto g7.

Výsledkom je skutočne podarený softvér. Je čistý a plynulý ako v prípade Pixelov od Google, zároveň však má pridanú hodnotu v podobe funkcií od Motoroly, ktoré majú používatelia veľmi radi. Okrem toho, vďaka platforme Android One sa môžete tešiť nie len na dlhšiu podporu, ale aj rýchlejšie doručenie aktualizácií. Osobne sme trochu prekvapení, že na Android One nefungujú všetky zariadenia Motorola, pretože one vision oproti sérii g7 plus po stránke systému nič nechýba, práve naopak, má toho ešte dosť navyše.

Multimédiá: Rozumný štandard

Nie je žiadnym prekvapením, keď smartfón so 6,3″ displejom s pomerom strán 21:9 ašpiruje na to, aby sa stal vaším primárnym multimediálnym zariadením. Motorola one vision má potenciál to naplniť, a to nielen vďaka displeju.

Ten umožňuje okrem zobrazenia väčšieho množstva obsahu v jednej aplikácii aj pohodlnejšiu prácu s dvomi aplikáciami na jednej obrazovke. To pri bežných smartfónoch veľmi jednoduché nie je, no ak máte takto vysoký displej, vidíte dosť aj z dvoch appiek súčasne, čo môže byť veľkou výhodou. V jednej časti displeja môžete napríklad sledovať video, v druhej zasa surfovať po sociálnych sieťach.

Samozrejme, dobrý displej je základ multimediálnej výbavy, no nie je všetkým. Motorola one vision ho dopĺňa veľmi slušným reproduktorom, aj keď je iba jediný a v spodnej stene ho ľahko zakryjete rukou. Je však pomerne hlasný a nehrá vôbec zle, no na špičku na trhu sa určite nechytá. V rámci tejto cenovej kategórie ide o štandard.

Veľkou výhodou sú pribalené štuplíkové slúchadlá, ktoré tiež nehrajú vôbec zle. Dobre padnú do uší a naplno s nimi tak môžete využiť 3,5mm jack, ktorý v tomto prípade nechýba. Ako sme už spomínali, ich nevýhodou je však veľmi tenký kábel, ktorý prenáša ruch do uší. Na druhej strane, už iba ich samotná prítomnosť v balení je bonusom.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
20.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+