MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Naplnil očakávania, ale nepresiahol ich

Motorola moto g7 ponúka na zadnej strane dvojicu fotoaparátov. Hlavný ma rozlíšenie 12 megapixelov a clonu f/1.8, asistuje mu 5-megapixelový snímač hĺbky ostrosti. Plodmi jeho práce sú pekné portrétne zábery, ktoré nájdete nižšie. Vpredu sa potom nachádza fotoaparát s rozlíšením 8 megapixelov.

Výsledky, ktoré podáva zadný fotoaparát, môžeme označiť za skvelé. Fotky sú ostré, nechýbajú ani pestré farby a detaily. Všetko toto sa prirodzene vytráca, keď fotíte v horších svetelných podmienkach. Vtedy treba rátať s veľkou dávkou šumu a ani farby nie sú vábne. To sa ale dá moto g7 odpustiť, predsa len nejde o vlajkovú loď.

Pri zadnom fotoaparáte sa nám páčili aj rôzne režimy. Najviac asi zaujal režim výberu jednej farby, kedy smartfón rozozná jednu vami vybranú farbu a tú zvýrazní. Nižšie sa môžete pozrieť na výsledky. Za zmienku stojí aj vstavaná funkcia Google Lens. Nakoniec aj video, ktoré je možné nahrávať až v 4K rozlíšení pri 30 fps.

Predná kamera fotí podľa našich očakávaní. Za pekného počasia alebo v presvetlenom interiéri sú fotky ostré, detailné a vyvážené. V šere sú oveľa horšie a my vám ani neodporúčame fotiť selfie za tmy. Nie že by to bolo až také hrozné, ale ide o zbytočnú stratu kvality.

Oba fotoaparáty hodnotíme chválitebne. Prinášajú presne to, čo vám stačí. Prekvapí pár šikovných funkcií a veľkou prednosťou je aj nahrávanie 4K videa. Na nočné fotenie moto g7 síce stvorené nie je, no za pekných slnečných dní však môže príjemne prekvapiť.

Konektivita: Malé zaváhanie s dátami, inak plnohodnotná výbava

Motorola moto g7 sa nestratí ani v oblasti konektivity. Ponúka všetko potrebné vrátane Bluetooth 4.2, Wi-Fi, GPS a mnohé ďalšie. Samozrejmosť ako LTE dopĺňa milé prekvapenie v podobe NFC. Funguje bez problémov a vďaka nemu sme platili v niekoľkých obchodoch.

Čo však v našom prípade nefungovalo úplne bez problémov boli mobilné dáta. Motorola odmietala chytiť 4G pripojenie a na 3G väčšina služieb nešla. Nepomohla ani výmena slotu a ostáva nám len veriť, že ide o chybu SIM karty, hoci v iných smartfónoch pracuje bez zaváhania. A keď sme pri SIM kartách, plnohodnotný dual SIM slot je veľkou prednosťou moto g7.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

24.5.2019

+