MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Motorole čistý Android sedí

Už niekoľko rokov sme pri smartfónoch Motorola naučený na čistý Android s pár funkciami navyše. Moto g7 nie je vôbec žiadnou výnimkou a ak ste si raz na čistý Android zvykli, systém v nej veľmi oceníte. Ide o (ešte stále nový) Android 9.0 Pie, ktorý nekryje žiadna nadstavba.

Škoda, že čistý Android nemôže dosiahnuť tak prívetivý vzhľad ako nejaká nadstavba. Celé prostredie je akoby bezduché. Profitovať sa z toho dá hlavne po stránke rýchlosti a jednoduchosti. Áno, ak máte radi veci jednoducho, toto je dobrá cesta.

Podpisom výrobcu je v systéme aplikácia Moto. Tá zahŕňa Moto Akcie, Moto Obrazovku a Moto Hlas, ktorý však u nás nie je dostupný. Moto Akcie majú opäť o čosi pestrejšiu ponuku a nechýbajú ani tie staré známe ako potrasenie pre spustenie baterky alebo otočenie pre fotoaparát. Moto Obrazovka je super v tom, že vám na “zhasnutom” displeji ukazuje notifikácie, na ktoré môžete aj reagovať. Ovláda sa jednoducho a je skvelým pomocníkom na každý deň.

Systém hodnotíme ako rýchly a jednoduchý. Presne taký má byť čistý Android. Hoci nie sme úplne stotožnení s tým, aký “okresaný” je celý Android bez nadstavby, potešila nás aplikácia Moto. Ponúka totiž naozaj mnoho dobrých vychytávok a Motorola moto g7 je vďaka nim šikovný smartfón.

Multimédiá: Reproduktor bol miernym sklamaním

Pri Motorolách sme si za tie roky zvykli na to, že reproduktor bol vždy na prednej strane. Poriadne hlasný a nadpriemerne kvalitný. O to viac nás mrzí, že pri moto g7 sa nestretávame s rovnakou kvalitou. Reproduktor je na spodnej hrane a jeho zvuk je maximálne priemerný. Na pozeranie videí to stačiť bude, počúvanie hudby už je o kompromisoch.

Motorola moto g7 našťastie ponúka dostatok výkonu a pekný veľký displej. Vďaka nemu sa môžete pohodlne pohybovať vo svete sociálnych sietí a internetu. Ak aj vy patríte medzi konzumentov multimédií, s týmto smartfónom chybu neurobíte. Veľký natiahnutý displej zobrazí viacej obsahu a veľká pamäť je pripravená na vaše stiahnuté filmy či iné médiá.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
24.5.2019

+