MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Absolútny kráľ výdrže

Toto je zrejme časť recenzie, ktorá vás zaujíma najviac. Počas testovania telefónov je výdrž batérie aj pre nás často tá najzaujímavejšia časť – číslo na kapacite batérie totiž často nič neznamená. V prípade Motoroly moto g7 power však naznačuje, že vo výdrži pôjde o šampióna tým nové ‘power’ aj je.

5000 mAh je na dnešnú dobu nadštandardná kapacita, aj keď nie je nemysliteľná. Vlajkové lode ponúkajú bežne 4000 a viac mAh, no zároveň majú oveľa energeticky náročnejšie obrazovky a hardvér. Motorola moto g7 power je však ideálny smartfón zameraný na výdrž – nízkoenergetický čip, displej s nízkym rozlíšením, obrovská batéria a čistý, dokonale odladený systém. Tieto faktory spolu vytvárajú výdrž, akú sme na telefóne ešte nikdy nezažili.

Aby ste boli v obraze, na mysli máme niekoľko skutočne náročných dní. Nie bežných, nie slabých, ale naozaj náročných, keď telefón používate, koľko vám hrdlo ráči. My sme telefón absolútne nešetrili – používali sme v ňom dve SIM karty, nonstop sme mali zapnuté dáta, Wi-Fi aj GPS, synchronizovali sme dva Google účty a množstvo ďalších sociálnych sietí a komunikačných nástrojov. Telefón sme nabíjali každé tri dni.

Všetky vyššie spomenuté faktory sa totiž postarali o to, že telefón sa prakticky nevbíjal v stave nečinnosti, v noci sme stratili jedno, nanajvýš 2 % batérie. V priebehu jedného dňa sme boli schopní spotrebovať cca 25 % batérie, pričom displej bol zapnutý cca 3 hodiny. Z toho aspoň polovicu skonzumovala kombinácia Waze a YouTube, čo sú obrovskí žrúti batérie. Bez týchto dvoch appiek by sme telefón na jedno nabitie bez problémov mohli využívať aj po dobu štyroch dní. Aj v našom prípade to bolo reálne, no napriek skvelej výdrží sa nám nepozeralo dobre na údaj o zostávajúcej batérii, ktorý bol pod hranicou 20 %. Aj keď v prípade moto g7 power to znamená takmer celý deň používania, predsa len sme ho v takomto štádiu už pripojili k nabíjačke.

Hneď v balení nájdete 15W TurboPower adaptér, ktorý sa postará o relatívne rýchle nabitie telefónu (vzhľadom na obrovskú batériu). V našom teste vyzeralo nabíjanie nasledovne:

 • 15 minút – 14 %
 • 30 minút – 29 %
 • 45 minút – 42 %
 • 60 minút – 56 %
 • 100 % – 2:31 hod.

Celkovo tak Motorola moto g7 power prekonala naše najodvážnejšie očakávania. Bolo nám jasné, že pôjde určite o telefón, ktorý na jedno nabitie vydrží aspoň dva dni. Ani vo sne nám však nenapadlo, že ho budeme nabíjať každé tri-štyri dni bežného, relatívne náročného používania. To sú hodnoty, ktoré sme s inými smartfónmi ešte nikdy nedosiahli a ak áno, znamenalo to obrovské kompromisy po stránke dizajnu či výkonu. Nič z toho však neplatí pre g7 power, ktorý je kráľom výdrže a zároveň navonok vyzerá ako úplne bežný telefón.

Motorola moto g7 power: Záverečné hodnotenie

Motorola tento rok stavila na sériu moto g. Tá je známa, má bohatú históriu a veľmi dobre sa predáva. V segmente dostupnejších zariadení ide už tradične o zariadenia s fantastickým pomerom ceny a výkonu a presne také sú aj modely rodiny g7. Sú však až štyri, no napriek tomu má každý z nich jasne definovaného cieľového používateľa.

A pre koho je určená Motorola moto g7 power? Napríklad pre vášho otca, ktorý ocení veľký displej a batériu, ktorú bude pri striedmom používaní nabíjať možno raz za týždeň. Alebo človek, ktorý pracuje často v teréne, potrebuje dve SIM karty a zároveň byť stále online.

Na rozdiel od modelov g7 a g7 plus nie je ‘power’ primárne určený pre mladú generáciu. Tá sa chce na telefóne hrať a fotiť s ním čo najkrajšie fotky. To moto g7 power možno nezvládne, no v ostatných smeroch vás prekvapí. A vo výdrži batérie ide o absolútneho kráľa na trhu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.7

Motorola moto g7 power

Motorola moto g7 power má jasné poslanie - priniesť najlepšiu výdrž batérie s čo najmenším množstvom kompromisov. Toto poslanie zvláda na jednotku. Batéria s kapacitou 5000 mAh ponúka najdlhšiu výdrž na trhu a zároveň sa pomerne rýchlo nabije. Telefón má na papieri slabší, no v skutočnosti veľmi pekný displej. Prednosťou telefónu je aj jeho výkon, ktorým splní očakávania takmer každého používateľa. Napriek veľkej batérii telefón nie je vôbec ťažký. Moto g7 power poteší už tradične skvelým systémom, vynikajúcim odladením, no sklame akurát veľmi slabým fotoaparátom. Ak si vystačíte so základným fotoaparátom, ktorý má ale niektoré skutočne pokročilé funkcie, Motoroal moto g7 power je pre vás ako stvorená. A zároveň pre každého, kto jednoducho hľadá telefón s najlepšou výdržou batérie.zobraziť celú recenziu
70 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
70 %
Výkon
100 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
60 %
Fotoaparát

 • Najlepšia výdrž batérie na trhu
 • Rýchlonabíjačka v balení
 • Skvelý výkon
 • Samostatný slot na microSD kartu
 • Cena
 • Čistý Android + Moto akcie

 • Veľmi slabý fotoaparát
 • Aj na túto cenovú kategóriu nižšie rozlíšenie displeja
 • Reproduktor je síce vpredu, no je veľmi slabý
26.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+