MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia: Nechýba nič podstatné

Aj po stránke konektivity môžeme skonštatovať, že Motorola moto g7 power je výborne vybavené zariadenie. Nechýba mu nič podstatné a to, čo má, funguje veľmi dobre.

Menší nedostatok nájdeme vo forme Wi-Fi pripojenia, kde telefón nepodporuje moderné 5GHz siete. Vo väčšine domácností ale stále nájdeme iba klasické 2,4GHz siete, a tak toto zrejme nebude pre väčšinu používateľov prekážka. Nechýba ale rýchle LTE-A pripojenie s rýchlosťami do 300/50 Mbps.

Nechýba Bluetooth v4.2, nájdeme tu dokonca aj NFC a veľmi spoľahlivo fungovalo aj GPS pripojenie, s ktorými sme nemali absolútne žiaden problém počas mnohých hodín navigácie v aute.

Rovnako spoľahlivo fungovali aj ostatné formy pripojenia. Telefón podporuje dve samostatné SIM karty a dedikovaný slot na microSD kartu, takže po tejto stránke ide o skutočne skvele vybavené zariadenie. Výhodou je aj pripojenie pomocou USB-C, vďaka čomu aj v tejto triede zariadení môžete využiť moderné príslušenstvo, ktoré spolupracuje s týmto portom.

Spoľahlivé boli aj mobilné siete, nezaznamenali sme žiadne výpadky signálu ani nič podobné. Rovnako spoľahlivé boli aj telefonáty, čo potvrdila aj druhá strana. V tomto smere tak telefónu naozaj nemáme čo vytknúť.

Fotoaparát: Prémiové funkcie, podpriemerné fotky

Motorola moto g7 power ponúka hlavný 12MP fotoaparát so svetelnosťou f/2.0, pixelmi veľkými 1,25µm a rýchlym PDAF zaostrovaním. Nájdeme tu iba jednu šošovku vzadu a jednu vpredu – tu sa nachádza 8MP selfie kamera.

Hlavný fotoaparát pritom ponúka nanajvýš priemerné fotografie, aj to iba za ideálnych svetelných podmienok. Je vidieť, že tu sa šetrilo najviac a akékoľvek vyššie nároky na fotografie vám moto g7 power nesplní. S telefónom je možné spraviť peknú fotografiu počas dňa, no problémy má aj s príliš veľkým množstvom svetla.

Fotoaparátu chýba dynamický rozsah – časti fotografie boli mnohokrát extrémne prepálené, alebo bol objekt na fotke príliš tmavý. Pri lepších podmienkach boli fotky dostatočne farebné, nechýbali im detaily a boli aj pomerne dobre exponované. V horších svetelných podmienkach sa podľa očakávania objavuje veľké množstvo šumu, strácajú sa detaily aj farby.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Čo však kamere chýba v kvalite fotografií si vynahrádza funkciami. Vďaka výkonnému čipu toho zvláda skutočne veľa, dokáže napríklad natáčať video v 4K rozlíšení. Nájdeme tu aj portrétový režim, funkciu Zvýraznená farba či Kinematograf, ktoré sú súčasťou aj drahších modelov série g7. Mladšiu generáciu zas potešia funkcie ako Živý filter či Virtuálne postavy. Nechýba dokonca ani možnosť natáčania spomaleného či časozberného videa. Priamo v aplikácii kamery je integrovaná aj šikovná funkcia Google Lens, ktorá rozpoznáva objekty a predmety a dokáže k nim poskytnúť relevantné informácie.

Celkovo tak fotoaparát na moto g7 power určite nebude pre nadšených fotografov, no bežným používateľom ponúkne vcelku zaujímavé funkcie, ktoré často musíme hľadať v oveľa drahších zariadeniach. Práve kamera je však rozhodne najväčším nedostatkom telefónu ako takého a tiež pomáha definovať, pre koho je vlastne Motorola moto g7 power určená.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
26.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+