MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Vynikajúca výdrž a expresné nabíjanie

Séria smartfónov moto g sa už dlhšie vyznačuje výbornou výdržou na jedno nabitie a potvrdzuje to aj Motorola moto g7 plus. Obrovským zlepšením však prešlo nabíjanie, keďže telefón prichádza v balení so super-rýchlou 27W nabíjačkou. Tú ale naozaj nebudete potrebovať veľmi často.

Motorola moto g7 plus prichádza s batériou s kapacitou 3000 mAh. Tá je na dnešné pomery priemerná, no výdrž na jedno nabitie je určite nadpriemerná. Nám telefón bez problémov vydržal každý, aj ten najnáročnejší deň bez potreby dodatočného nabíjania. Pri bežných dňoch, keď bol displej zapnutý 2 až 2 a pol hodiny nám spravidla zostávalo ešte viac ako 50 % batérie a s telefónom sme tak bez problémov dokázali fungovať 1 a pol až 2 dni na jedno nabitie.

Vyššie si môžete pozrieť vzorový deň, počas ktorého bol displej zapnutý približne 2 a pol hodiny, pričom sme telefón používali najmä na fotografovanie a prácu s multimédiami, ako aj bežnými aplikáciami. Počas celého testovania sme v telefóne mali 2 SIM karty s neustálym pripojením k mobilnému internetu, resp. k Wi-Fi. Aj po takomto dni nám ostávalo 61 % batérie, pričom sme otestovali aj výdrž v pohotovostnom režime a počas noci sa telefón vybil o presne 10 %.

Bez obáv sme tak mohli zabudnúť na nabíjanie v noci. Aj keby sme sa ráno zobudili s takmer vybitým telefónom, rýchla nabíjačka nás vždy podržala. Telefón sa totiž z 0 % na 100 % nabil za 1 hodinu a 4 minúty, čo je jedno z najrýchlejších nabíjaní, aké sme kedy videli. Celkový priebeh nabíjania bol nasledovný:

 • 15 minút – 39 %
 • 30 minút – 73 %
 • 45 minút – 92 %
 • 60 minút – 99 %
 • 100 % – 1 hodina 4 minúty

Po stránke výdrže batérie je tak Motorola moto g7 plus skutočne vynikajúci smartfón vhodný aj pre najnáročnejších používateľov. 27W nabíjačka je iba čerešničkou na torte a ak ste doteraz nepoužívali rýchle nabíjanie, úplne zmení spôsob, akým využívate váš smartfón. V kombinácii s vynikajúcou výdržou ide o fantastické riešenie, ktoré bolo doposiaľ exkluzívne pre niekoľkonásobne drahšie zariadenia.

Motorola moto g7 plus: Záverečné hodnotenie

Séria smartfónov moto g spôsobuje rozruch od uvedenia úplne prvého modelu. Ten bol jedným z tých, ktoré odštartovali novú vlnu dobrých a dostupných smartfónov. Siedma generácia je dôkazom toho, že rozdiely medzi telefónmi za 300 a za 1000 či viac eur sa neustále zmenšujú. Čoraz viac používateľom stačí dostupnejší telefón jednoducho preto, že za 300 eur toho dostanú oveľa viac ako pred dvomi či tromi rokmi.

Motorola moto g7 plus je však oveľa viac ako bežné zariadenie s dobrým pomerom ceny a výkonu. Ide o nekompromisné zariadenie, ktoré nemá prakticky žiadnu chybu. Krásny dizajn, výkonný hardvér, pekný a veľký displej, vynikajúci odladený systém, skvelá výdrž batérie a extrémne rýchle nabíjanie a najlepší fotoaparát v tejto cenovej kategórii sú predurčené na to, aby sa telefón stal bestsellerom. Za 299 EUR totiž dostanete oveľa viac, ako by ste očakávali a museli by ste mať naozaj veľmi špecifické a náročné požiadavky, aby ste si odôvodnili za telefón zaplatiť trikrát viac, čo je dnes bežná cena vlajkových lodí.

TIP REDAKCIE

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.7

Motorola moto g7 plus

Motorola moto g7 plus je ďalším reprezentantom populárneho radu smartfónov moto g, pričom ponúka doposiaľ najlepšiu výbavu. Poteší krásny veľký displej, množstvo výkonu a perfektné moderné spracovanie. Výrobca však dbal aj na detaily - nájdeme tu USB-C konektor s extrémne rýchlym 27W nabíjaním, batériu s kapacitou 3000 mAh a vynikajúcou výdržou a už štandardne skvelý systém Android 9.0 Pie iba s minimálnymi zásahmi od výrobcu. Veľkou výhodou je fantastický 16+5MP duálny fotoaparát s optickou stabilizáciou a 4K videom, ktorý vytŕča z radu v tejto cenovej kategórii. Celkovo tak ide o nekompromisné zariadenie, ktoré za 299 EUR ponúkne všetko, čo od telefónu budete požadovať.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
80 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Štýlový dizajn
 • Skvelý výkon
 • Vynikajúci fotoaparát
 • Výborná výdrž batérie a nabíjanie
 • Čistý Android a užitočné funkcie Moto

 • Menšie problémy v režime Nerušiť
 • Sklenený povrch je náchylný na odtlačky
19.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+