MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita – Ako vlajková loď

Veľkou výhodou súčasných smartfónov strednej triedy je to, že po stránke konektivity zväčša nezaostávajú za vlajkovými loďami. Rovnako je to aj v prípade smartfónu Motorola moto g7 plus, ktorý ponúka všetky možnosti pripojenia, ktoré by ste mohli potrebovať.

Základom je rýchle pripojenie LTE Cat13 s rýchlosťami 600/50 Mbps. Nechýba dual-band Wi-Fi, ako aj moderný Bluetooth v5.0. Samozrejme, nechýba ani NFC a poteší aj vyššie spomínaný konektor USB-C.

Už štandardom je poctivé dual-SIM prevedenie, čo znamená, že okrem dvoch samostatných slotov na nanoSIM karty sa tu nachádza ešte aj oddelený konektor na microSD pamäťovú kartu. Takáto výbava je dnes skutočne ojedinelá a sme veľmi radi, že Motorola pokračuje v tejto skvelej tradícii.

Ešte dôležitejšie však je, že všetky formy pripojenia fungovali na 100 % tak, ako by sme očakávali. Telefonáty boli čisté a jasné bez akéhokoľvek vypadávania signálu. To isté môžeme povedať aj o ďalších formách pripojenia – Wi-Fi malo spoľahlivý signál a výborné rýchlosti, Bluetooth fungovalo bez problémov a stabilne, GPS bolo rýchle a presné. Vyskúšali sme aj platby prostredníctvom NFC – znovu bez problémov. Skrátka, po stránke pripojenia je Motorola moto g7 plus perfektne vybavená a poteší aj tých najnáročnejších používateľov.

Fotoaparát: Najlepší fotoaparát v strednej triede

Smartfóny série moto g v posledných rokoch prichádzali okrem nadpriemerne kvalitného spracovania aj s čoraz lepším fotoaparátom. Séria moto g5 priniesla kvalitný snímač s veľkými pixelmi, vlani to bola zas premiéra duálneho fotoaparátu. Motorola moto g7 plus zasa posúva latku o čosi vyššie a ako prvá v tejto sérii prináša optickú stabilizáciu obrazu.

V tomto prípade máme k dispozícii duálny fotoaparát na zadnej strany. Ten hlavný má rozlíšenie 16 MP, svetelnosť f/1.7, pixely veľké 1,22 µm, funkciu PDAF a spomínanú optickú stabilizáciu. Sekundárny 5MP snímač slúži na zachytávanie hĺbky ostrosti a zabezpečuje niektoré ďalšie zaujímavé funkcie fotoaparátu.

Výsledkom sú naozaj kvalitné fotografie. Potešili nás skvelou úrovňou detailov aj prirodzeným farebným podaním. Výborný je aj dynamický rozsah, a tak aj na fotografiách s náročnými svetelnými podmienkami viete zachytiť dostatok svetla a zároveň vidieť detaily v tmavších častiach fotografie.

Podľa očakávania telefón produkuje skvelé výsledky aj v horšom osvetlení. Vďaka optickej stabilizácii dokáže telefón v automatickom režime nastaviť dlhšiu uzávierku, vďaka čomu na snímač preniká svetlo dlhšie a odrazí sa to aj na výslednej fotografii. Tie sú veľmi pekné aj v úplnej tme a v šere sú dokonca niekedy jasnejšie ako je skutočnosť, čo bola až doposiaľ výsada oveľa drahších zariadení.

Veľmi slušná je aj predná 12MP kamera s pixelmi veľkými 1,25 µm, ktorá zachytáva pekné fotografie a dokonca zvládne nahrávať 4K video. To dokáže aj hlavný fotoaparát, pričom výsledok je naozaj veľmi dobrý aj v horšom osvetlení. Nechýba ale ani možnosť natáčať spomalené video, a to v rozlíšení 1080p pri 120 FPS a 720p až pri 240 FPS. Hoci nejde o super-spomalené videá, aké poznáme z vlajkových lodí, aj tieto režimy sú skutočne atraktívne a umožňujú vám vytvárať naozaj zaujímavé videá.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Už dávno však neplatí, že kvalita fotoaparátu na smartfóne sa hodnotí iba podľa kvality fotografií. Kapitolou samou o sebe sú funkcie, ktoré fotoaparát prináša. Tie sú často závislé od výkonu procesoru, a tak v strednej triede často chýbajú fičúry, ktoré sú lákadlom drahších smartfónov. Motorola moto g7 plus má však skutočne výkonný procesor, ktorý dovoľuje využívať veľmi zaujímavé režimy.

Nechýba portrétový režim či pokročilý režim Výrez, ktorý umožňuje z portrétu odobrať pozadie a vymeniť ho za iné. Šikovný režim Zvýraznená farba zas umožní priamo počas fotografovania vybrať farbu, ktorú chcete na fotografii zachovať, pričom zvyšok snímky sa prevedie do čierno-bieleho formátu.

Obľúbený režim Kinematograf z predchádzajúcej generácie nechýba ani tu. Umožňuje vám zachytiť umelecké videá, keď je väčšina videa statická ako na fotografii a hýbe sa iba tá časť, ktorú sami vyberiete.

Celkovo je tak fotoaparát na smartfóne Motorola moto g7 plus veľmi príjemným prekvapením. Nemá žiadne očividné nedostatky a v triede smartfónov do 300 EUR je naozaj vynikajúci. Optická stabilizácia je presne tá funkcia, na ktorú majitelia drahších smartfónov nedajú dopustiť a ktorá posúva tento telefón na novú úroveň. Najlepšie je, že sa to prejavuje aj v praxi a výsledné fotografie a videá sú skutočne vynikajúce.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
19.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+