MojAndroid

Motorole sa na Slovensku darí. Povedal by som, že ide aktuálne o jedného z najlepších výrobcov smartfónov strednej a nižšej triedy na našom trhu. Ich zariadenia sa vyznačujú skvelým pomerom ceny a výbavy. Poteší vždy aj skvelo odladený systém, ktorým je prakticky čistý Android, zaužívaný, elegantný dizajn či skvelá výdrž na batériu alebo stereo reproduktory, ktoré Motorola už zvykne využívať. Motorola moto g100 posúva latku ešte vyššie a ide o jeden z najlepších smartfónov, aký bol kedy touto spoločnosťou predstavený. Samozrejme, nemá vlastnosti pravej vlajkovej lode, akou je Motorola edge+, avšak ide o zabijaka vlajkových lodí, ktorému sa môže vytknúť zopár vlastností, typických práve pre strednú triedu.

Komponent Typ / hodnota
Operačný systém Android 11 – v jeho čistej verzii
Displej 6,7 palcov, Full HD+ (1080 x 2520 pixelov), LCD, pomer strán 21:9, 90 Hz, DCI-P3, HDR10
Procesor Qualcomm Snapdragon 870
Operačná pamäť 8 GB LPDDR5
Ukladací priestor 128 GB UFS 3.1 + možnosť rozšírenia o microSD kartu až do kapacity 1 TB
Fotoaparáty Primárny 64 MP (f/1.7), ultra širokouhlý 16 MP (f/2.2), 2 MP hĺbkový (f/2.4), ToF senzor
Batéria a nabíjanie 5 000 mAh, nabíjanie TurboPower 20 W
Konektivita 5G, 3,5 mm audio jack, USB-C (verzia 3.1), Bluetooth 5.1, WiFi 6, NFC, GPS, A-GPS, LTEPP, SUPL, GLONASS, Galileo
Cena 499 €

Časti recenzie:

Balenie: S bohatou nádielkou príslušenstva?

Za predpokladu, že naše balenie bolo ochudobnené o slúchadlá kvôli tomu, že bolo určené na recenziu, samotný používateľ by ich mohol očakávať. V našom prípade sme sa dočkali oficiálnej čiernej nabíjačky, čierneho USB kábla s obmedzenejšou dĺžkou, nástroja na vyberanie hybridného slotu pre nanoSIM a microSD karty a priehľadného obalu. Používateľ údajne dostane i slúchadlá ako bonus. Tie ale podľa môjho názoru veľmi kvalitné nebudú, no možno príjemne prekvapia. Netuším.

Konštrukcia a dizajn: Na smartfón Motorola moto g100 je radosť sa pozerať

Začnime prednou stranou. Tá na prvý pohľad nenaznačuje, že ide o nejakého zabijaka vlajkových lodí. Máme tu na dnešné pomery už celkom nudný, plochý displej, s priemerne hrubými rámčekmi a dvoma drobnými, kruhovými výrezmi pre predné fotoaparáty. Z prednej strany tak vyzerajú i lacnejšie Motoroly, čo však nie je na škodu.

Motorola moto g100 - zadná strana
Motorola moto g100 – zadná strana | Zdroj: Foto: Redakcia

To pravé príde až po otočení smartfónu. Teda aspoň v prípade nami testovaného farebného prevedenia. Tá modrá je jednoducho úžasná. No sám seba sa pýtam či je to vôbec modrá. Pri rôznych uhloch dopadu svetla sa mierne mení i farba smartfónu, čo pridáva na dobrom úvodnom pocite. Modrá farba sa mení na fialovú až ružovú, no niekedy je viditeľná i svetlejšia modrá.

Dizajn zadnej strany je ako mozaika. Možno si myslíte, že sklo, ktoré ju pokrýva, je v skutočnosti kvôli odleskom hladké a lesklé. Nuž, nie je tomu tak. Máme čo dočinenia s matným sklom, čo je podľa môjho názoru extrémnou výhodou. Nezašpiní sa, v ruke sa drží istejšie a navyše, škrabance na ňom nevidno ani po dobrých týždňoch a v niektorých prípadoch až mesiacoch používania.

Motorola moto g100 - obrazovka
Motorola moto g100 – obrazovka | Zdroj: Foto: Redakcia

Tí opatrnejší ho dokážu zanechať bez nejakej známky používania extrémne dlhú dobu, a to aj bez ochranného obalu. Ten si koniec koncov radšej nasaďte, pretože jeden nešťastný pád dokáže totálne zdevastovať tak krásny telefón, akým je Motorola moto g100. Boky zariadenia sú predpokladám z lesklého plastu, no určite navodia prémiový pocit a sú spracované skutočne pevne a kvalitne. Vpravo nájdeme tlačidlá na reguláciu hlasitosti, spolu s tlačidlom na odomykanie. V ňom je integrovaný skener odtlačkov prstov.

Motorola moto g100 - pravý bok
Motorola moto g100 – pravý bok | Zdroj: Foto: Redakcia

Vľavo si svoje miesto našiel hybridný slot pre nanoSIM a microSD. Hore nájdeme sekundárny mikrofón. Ten primárny je samozrejme na spodku, spolu s USB-C konektorom, primárnym reproduktorom a 3,5 mm audio jackom na drôtové slúchadlá. Nad displejom je umiestnený sekundárny reproduktor, ktorý sa využije počas uskutočňovania telefónnych hovorov.

Displej: Nemáme tu AMOLED, avšak poteší vyššia obnovovacia frekvencia

Prednej strane Motoroly moto g100 dominuje plocha so 6,7-palcovým IPS LCD displejom. Ten má rozlíšenie Full HD+, respektíve 1080 x 2520 pixelov, hustotu 409 pixelov na palec a veľmi širokouhlý pomer strán 21:9. Vyznačuje sa taktiež zvýšenou obnovovacou frekvenciou 90 Hz, ktorá sa pomaly už stáva štandardnou a technológiou HDR10. Na obrazovku sa pozerá dobre, no povedzme si pravdu, že OLED je predsalen o niečom inom.

Motorola moto g100 - predná strana
Motorola moto g100 – predná strana | Zdroj: Foto: Redakcia

Motorola moto g100 má pozorovacie uhly dobré, aj farebné podanie je celkom na úrovni, no chýba mi tu tá pestrosť farebného spektra, pravá čierna či Always-On displej. Obrazovka síce svieti po tom, čo sa jej v uzamknutom stave dotknete, respektíve telefón uchopíte do ruky, no takáto funkcia na LCD paneli iba výraznejšie spotrebúva energiu z batérie. Jas je v poriadku, na priamom slnku je obrazovka čitateľná a na minimálny jas si nesťažujem.

Operačný systém: Dôvod, prečo mám rád Motorolu

Softvér je miestami dôležitejší ako samotný hardvér. Veľa úloh zohráva práve optimalizácia používateľského prostredia, jeho prídavné funkcie, vzhľad, funkčnosť, pravidelnosť systémových aktualizácií a podobne. Z tohto pohľadu to Motorola vo väčšine prípadov zvláda na výbornú. Inak to samozrejme nie je ani v tomto prípade.

Operačný systém Android 11 je plynulý a nachádza sa tu vo svojej prakticky čistej podobe s funkciami od Motoroly navyše. Softvér som zvykol prirovnávať k OxygenOS, vďaka svojej blízkej podobnosti k čistému Androidu a integrácií mnohých, šikovných funkcií navyše. Nuž, vyzerá to tak, že OnePlus sa rozhodol ísť svojou vlastnou cestou a OxygenOS už sa na čistý Android podobá čoraz menej.

Tí, ktorí budú chcieť veľmi čisté prostredie s minimom úprav od výrobcu, si možno zvolia Motorolu. Mali by. Jedinou výraznou zmenou je aplikácia od Motoroly, ktorá disponuje všelijakými vlastným funkciami, spolu s upravenou aplikáciou fotoaparátu. Medzi tie funkcie patrí napríklad staré známe spustenie LED diódy na zadnej strane telefónu, v prípade, že by ste chceli v tme na niečo posvietiť.

Oceňujem i funkciu, ktorá vám povolí spraviť zo smartfónu desktopový počítač. Stačí vám prípojka z USB-C napríklad na HDMI / DisplayPort, pomocou ktorého budete prenášať obraz na externý monitor. Kurzor a klávesnicu je možné ovládať na obrazovke telefónu, no určite by som pripojil aj fyzickú klávesnicu a myš, respektíve ich bezdrôtové alternatívy.

Mimochodom, dodal by som, že nad displejom sa nachádza aj biela notifikačná LED dióda, no v nastaveniach ju nie je možné nijakým spôsobom nastaviť. Preblikala iba keď som telefón pripojil k nabíjačke vo vypnutom stave. Veľmi zaujímavé.

Odomykanie: Rozhodnete sa pre tvár, odtlačok prsta alebo kombináciu?

Ako je tomu v prípade väčšiny dnešných moderne vybavených smartfónov, v nastaveniach zabezpečenia nájdete vo všeobecnosti dve možnosti odomykania. Tou najrozšírenejšou je dnes využitie skenera odtlačkov prstov. Ten sa v prípade modelu Motorola moto g100 nachádza na pravej bočnej hrane, priamo v zapínacom tlačidle.

Motorola moto g100 skener odtlačkov prstov
Pravá bočná strana má na sebe skener odtlačkov prstov | Zdroj: Foto: Redakcia

Podľa môjho názoru funguje oveľa lepšie ako alternatívy ukryté priamo v displeji. Staré dobré čítačky sú stále výborným riešením zabezpečenia smartfónu kvôli ich presnosti, rýchlosti a celkovej spoľahlivosti. Prst mi odmietlo skutočne v minimálnom počte pokusov. Motorola moto g100 je po priložení prsta na skener odtlačkov prakticky okamžite odomknutá. Podobnú vec je možné na moje prekvapenie tvrdiť aj o možnosti odomykania tvárou.

Motorola moto g100 predné "selfie" snímače
Predné “selfie” snímače a displej smartfónu Motorola moto g100 | Zdroj: Foto: Redakcia

Vzhľadom na to, že máme čo dočinenia s 2D identifikáciou tváre, bezpečnosť nemusí byť tak pokročilá, ako je tomu v prípade skenera odtlačkov. Čo sa ale rýchlosti týka, odomknuté máte maximálne do dvoch sekúnd, a to zväčša aj v zhoršených svetelných podmienkach. V úplnej tme takto telefón neodomknete vôbec a bude nutné zadať heslo, PIN, vzor alebo jednoducho priložíte prst na čítačku.

Výkon a pamäť: Ako pravá vlajková loď

Podľa môjho názoru by sa nedostatkom výkonu nemali vyznačovať ani modely strednej triedy. Preto som rád, že Motorola moto g100 má v podstate procesor ako z vlajkových lodí. Nejde síce o Qualcomm Snapdragon 888, no taký Snapdragon 870 je taktiež poriadnym silákom. Výkonu má dostatok na úplne všetko, s čím sa môžu dnešné moderné smartfóny stretnúť.

Za zmienku stojí zaujímavý fakt, že aplikácie, ako DevCheck či CPU-Z hovoria, že vo vnútri sa nachádza procesor Snapdragon 865+. Táto informácia je však nepravdivá a myslím si, že dôvodom je skutočnosť, že telefón v dobe môjho testovania nebol ešte oficiálne predstavený a bol pod embargom, takže tieto verejne dostupné informácie nemuseli mať korektné údaje o zariadení. To je ale iba môj pohľad na vzniknutú vec.

Problémom nebude práca s viacerými aplikáciami spustenými súčasne, ale ani s tými najnáročnejšími hrami, nastavenými na vysokú grafickú konfiguráciu. Procesoru sekunduje 8 GB operačnej pamäte, ktorá je plne dostatočná prakticky na všetko, čo budete s novinkou robiť.

Skvelé je aj 128 GB úložisko, ktoré je navyše možné rozšíriť o microSD kartu. Existuje aj variant s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom. U nás sa pravdepodobne predávať nebude.

V aplikácii AnTuTu Benchmark ma Motorola moto g100 zaujala 662 015 bodmi. Geekbench 5 ukazuje za single-core 950 a za multi-core 2767 bodov.

Fotoaparáty: Sú slabinou smartfónu Motorola moto g100, no dokážu obstáť

Fotoaparáty sú pomerne nápadnou súčasťou krásnej zadnej strany smartfónu Motorola moto g100. V ľavej hornej časti nájdeme hneď štyri snímače. Ten primárny má vysoké rozlíšenie 64 MP a svetelnosť f/1.7. Pri fotografovaní sa spájajú štyri pixely do jedného, čo má za následok výsledné fotografie v rozlíšení 16 MP.

Sekunduje mu 16 MP ultra-širokouhlý objektív s clonovým číslom f/2.2 a 117-stupňovým uhlom záberu. Ten zároveň slúži aj na vytváranie makro záberov, ktoré sa podľa môjho názoru radia do nadpriemeru. V okolí objektívu sa taktiež nachádza LED blesk, ktorý zaujímavejším spôsobom osvetlí vaše fotografie vyhotovované z blízka.

Motorola moto g100 fotoaplikácia
Fotoaplikácia | Zdroj: Foto: Redakcia

Na záver tu ešte máme 2 MP hĺbkový fotoaparát a ToF senzor. Dôležitejšie, ako parametre na papieri, sú výsledky v praxi. V prípade fotoaparátov to platí niekoľkonásobne. Tak čo, je Motorola moto g100 výborným fotomobilom? Určite nie, ale rozhodne nesklame. Primárny aj ultra-širokouhlý fotoaparát chválim, no nedosahujú vlajkových kvalít, i keď niektoré zábery sa skutočne vydarili.

Nadpriemerné výsledky je možné očakávať iba počas denného svetla

Pri dostatočnom množstve svetla a umiestnení v exteriéri, niektoré výsledky sú dokonca porovnateľné aj s drahšími telefónmi. Narážam pri tom nielen na primárny snímač, ale aj na ten ultra-širokouhlý. Farby fotografie či jej expozícia a kontrast ostávajú takmer nemenné, keď si ich porovnáme so snímkami z hlavného fotoaparátu, čo je super.

Ostrosť je dobrá, a to aj na okrajoch vyhotovených obrázkov. S týmto mávajú občas iní výrobcovia trochu problémy. Dynamický rozsah je nadpriemerný a čudujem sa, aké skvelé fotky dokáže Motorola moto g100 zhotoviť. Celkovo, pokiaľ je reč o fotografiách počas dňa, ide o nadpriemer svojej kategórie. Dlho som však nevidel tak výrazný pokles kvality za zhoršených svetelných podmienok ako v prípade tohto smartfónu.

Motorola moto g100 modul s fotoaparátmi
Sústava fotoaparátov | Zdroj: Foto: Redakcia

Nejde priam o katastrofu, no rázom mi prišlo, akoby som Motorolu moto g100 vymenil za nejaký lacnejší model. Ak neplánujete večer fotiť veľa, tak by som povedal, že tento mobilný telefón by mohol byť vhodným spoločníkom aj pre tých, ktorí sa chystajú sem-tam niečo odfotografovať. Dočkáte sa viac ako solídnych výsledkov.

Video schválim taktiež, automatické zaostrovanie je prítomné a funguje. Teší ma, že počas nahrávania je možné meniť z primárneho objektívu na ten ultra širokouhlý a naopak. Túto vlastnosť vidím málokedy a vždy som za ňu extrémne rád. Video natočíte v 6K pri 30 fps, respektíve v 4K / Full HD (1080p) pri 30 až 60 fps.

Nastavenia Motorola moto g100
Predné “selfie” snímače sú výraznejšie, no zvyknete si na ne | Zdroj: Foto: Redakcia

Predné “selfie” snímače sú solídne. Videl som kvalitou i lepšie, no nedostatky dokáže vynahradiť prítomnosť druhého, širokouhlého predného fotoaparátu pre prípady, kedy je potrebné do snímky pomestiť viacero osôb. Na druhú stranu, ultra-širokouhlý fotoaparát vpredu robí o čosi tmavšie podexponované snímky. Aj napriek tomu dávam palec hore.

Testovacie fotografie:

Predné “selfie” fotoaparáty:

Testovacie video:

Konektivita: Motorola moto g100 nesklame ani z hľadiska konektivity

Konektivita je dnes iba ťažko zanedbateľným faktorom. Každého predsa zaujíma, akým spôsobom môže svojho mobilného spoločníka používať. Motorola moto g100 myslí aj na budúcnosť a integrovala čipset, ktorý podporuje pripojenie k najmodernejším mobilným sieťam piatej generácie, alebo skrátene 5G. Kým sa však táto generácia dostane v plnohodnotnejšej podobe aj k nám, možno nejaký ten telefón už stihnete obmeniť.

Motorola moto g100 zvrchu
Motorola moto g100 zvrchu | Zdroj: Foto: Redakcia

Motorola moto g100 poteší dvojpásmovým Wi-Fi pripojením, ktoré mi počas testovania nespôsobovalo žiadne problémy. Spomeniem aj Bluetooth 5.1 LE (Low Energy), ktorý prizerá i na výdrž batérie, GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, 3,5 mm audio jack na drôtové slúchadlá či USB Type-C vo verzii 3.1.

Motorola moto g100 zospodu
Motorola moto g100 zospodu | Zdroj: Foto: Redakcia

Konektivita sama o sebe mi problémy nespôsobovala, no horšie na tom boli telefónne hovory. Nie žeby boli priam nerealizovateľné, no podotknúť by som chcel horšiu kvalitu mikrofónu. Druhá strana sa zvykla sťažovať, že ma zle počuje, pričom ja som ich počul skvelo. Išlo pritom o podnety od viacerých ľudí, takže chyba bude na strane smartfónu.

Batéria: Výdrž mohla byť lepšia, ale budete spokojní

Vo vnútri novinky Motorola moto g100 sa nachádza 5 000 mah batéria. Tá je dobíjaná pribaleným, 20 W adaptérom, ktorý ju dobije už do dvoch hodín. Nabíjanie z nuly na sto by malo prebehnúť približne za jednu hodinu a päťdesiat minút. Túto informáciu by som rád potvrdil. Viac, ako nejaké čísla na papieri, nám povedia výsledky z praxe.

Motorola moto g100 bola pre mňa zväčša jednodenným smartfónom. Moje testovanie však pozostávalo z náročnejších aktivít, ktoré smartfón vybíjali o čosi skôr, ako by tomu bolo za normálnejších okolností. Menej nároční sa teda podľa mňa dostanú i na dva dni výdrže na jedno nabitie.

Čas, strávený so zapnutou obrazovkou, sa pohyboval niekde okolo štyroch hodín, čo je na 5 000 mAh akumulátor dosť málo. Reálne výdrž ale môže byť vo vašom prípade vyššia, no nad 6 hodín SOT nečakajte. Motorola moto g100 v tejto oblasti nerobí žiadne zázraky, no na druhú stranu ani nesklame, čo je podľa mňa dôležité. Plne postačuje, ak telefón vydrží sa do konca dňa nevybiť.

Motorola moto g100 jeden celý deň prevádzky zvláda hravo a ešte jej ostáva kúsok energie na začatie nového dňa. Ten už ale nedokončí. Iba ak by ste fakt odolali mierne náročnejším operáciám, no prečo by sme využívali smartfón bez jeho inteligentných funkcií.

Motorola moto g100 zozadu
Motorola moto g100 je krásna z obidvoch strán | Zdroj: Foto: Redakcia

Zaujímavá je integrovaná fičúra, ktorá inteligentne rozpozná, kedy zariadenie počas doby nabíjania nezvyknete používať, a v tom čase batériu nabije na maximálne 80 percent. Robí to z dôvodu šetrenia jej dlhodobej kapacity. S niečim podobným som sa už stretol pri produktoch od amerického giganta Apple.

Záverečné zhodnotenie: Motorola moto g100 je elitou vyššej strednej triedy smartfónov

Myslím si, že Motorola moto g100 je vskutku podareným zabijakom vlajkových lodí. Svedčí o tom jej výkon, ktorý zabezpečuje čipset Qualcomm Snapdragon 870, ale aj pekný dizajn, na svoju triedu slušné fotoaparáty, čistý Android so špeciálnymi funkciami navyše či výdrž, zaručujúca bezproblémový chod zariadenia po celý deň. Nekompromisná je cena, ktorá sa zastavila na čiastke 499 €. Ak sa ale poponáhľate, môžete mať až 100-eurovú zľavu.

Motorola moto g100
Motorola moto g100 | Zdroj: Foto: Redakcia

Predajcovia Alza a Datart je totiž dali do uvádzacej zľavy, ktorú je iba ťažké odmietnuť. Za tých 400 € ide o jeden z najlepších moderných smartfónov, ktoré je možné zaobstarať si. Treba však využiť zľavové kódy, ktoré už má na svojej stránke zavesené konkrétny výrobca. Model je k dispozícii v nami testovanej modrej farbe a naskladniť by ho obchody mali už o niekoľko dní.

Keď si to všetko zhrnieme, Motorole moto g100 je možné vytknúť iba veci, ktoré naznačujú strednej triede. Ak sa vám podarí ho získať za spomínaných 400 €, je možné prižmúriť oko. Vzhľadom na svoju cenu ponúka veľmi veľa skvelých vecí a vyhovie i tým o čosi náročnejším.

Konkurencia pre model Motorola moto g100

Motorola edge

Motorola edge je konkurenciou z vlastnej výroby. V recenzii sme ho nazvali ako zabijaka vlajkových lodí. Motorola edge však ako vlajková loď viac menej vyzerala. Motorola moto g100 ňou je vzhľadom na komponenty priamo “pod kapotou”.

Motorola edge
Motorola edge | Zdroj: Foto: Redakcia

Novopredstavený kúsok má lepší procesor a pravdepodobne aj podobné fotoaparáty, avšak trochu horší displej, ktorý je teraz plochý a typu LCD. Výdržou batérie je na tom lepšie moto g100. Prevládať bude preferencia konkrétneho jedinca. Ďalším plusom sú výborné stereo reproduktory.

Samsung Galaxy S20 FE

Konkurencia pokračuje ďalším potenciálnym zabijakom vlajkových lodí. Tentokrát sa pozrieme na model z dielne juhokórejského giganta. Samsung Galaxy S20 FE je super smartfónom, ktorý má 6,5-palcový AMOLED displej s vysokou obnovovacou frekvenciou na úrovni 120 Hz a rozlíšením Full HD+. O výkon sa stará čipset Snapdragon 865+, spolu so 6 až 8 GB operačnej pamäte.

Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE | Zdroj: Foto: Redakcia

Pre používateľské dáta je prichystaných 128, respektíve 256 GB interného ukladacieho priestoru s možnosťou rozšírenia o microSD kartu. Na zadnej strane sa nachádza flexibilná zostava troch snímačov. Okrem klasického, primárneho, tu máme aj ultra širokouhlý senzor a teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením. Vpredu sa nachádza 32 MP “selfie” fotoaparát. Poteší aj prítomnosť stereo reproduktorov či 4 500 mAh batérie.

Xiaomi Mi 10T Pro 5G

Na záver by sme ešte radi spomenuli Xiaomi Mi 10T Pro 5G. Reč je o modeli, schopnom konkurovať aj drahším vlajkovým zariadeniam z vyšších cenových kategórii. Svoju cenu si tento smartfón ponechal pomerne nízko. Má pekný a plynulý, až 144 Hz IPS LCD panel, so 6,67-palcovou uhlopriečkou a rozlíšením Full HD+ (1080 x 2400 pixelov).

Xiaomi Mi 10T Pro
Xiaomi Mi 10T Pro | Zdroj: Foto: Redakcia

Skvelá je i prítomnosť čipu Snapdragon 865, 8 GB RAM či 128 až 256 GB vnútornej pamäte. Veľmi dobre fotí primárny, 108 MP snímač, ktorému sekunduje 13 MP ultra širokouhlý senzor, spolu s 5 MP makro fotoaparátom. Vpredu potom nájdeme 20 MP “selfie” snímač. Opäť tu máme aj stereo reproduktory, no konkurencia ich má lepšie. 5 000 mAh batéria zaručí bezproblémovú výdrž na jedno nabitie.

7.7

Motorola moto g100

Myslím si, že Motorola moto g100 je vskutku podareným zabijakom vlajkových lodí. Svedčí o tom jej výkon, ktorý zabezpečuje čipset Qualcomm Snapdragon 870, ale aj pekný dizajn, na svoju triedu slušné fotoaparáty, čistý Android so špeciálnymi funkciami navyše či výdrž, zaručujúca bezproblémový chod zariadenia po celý deň. Nekompromisná je cena, ktorá sa zastavila na čiastke 499 €. Za túto sumu si môžete zaobstarať všestranný telefón so skvelým výkonom, dobrými fotoaparátmi, dobrou výdržou a veľmi pekným dizajnovým prevedením.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
90 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
70 %
Fotoaparát

  • Pekný dizajn
  • Čistý Android
  • Moto funkcie
  • Skvelé fotoaparáty
  • Desktopový režim
  • Výkon - Snapdragon 870
  • Cena - pod 500 €

  • Displej je IPS, nie OLED
  • Batéria mohla vydržať viac
  • Podpriemerné fotografie za tmy
  • Zlý mikrofón
8.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+