MojAndroid

Motorola v minulom roku uviedla na trh niekoľko smartfónov, vrátane Motoroly Moto X a lacnej Motoroly Moto G. Práve tú sme podrobili nášmu testovaniu a môžem povedať, že ma milo prekvapila. Dokonca až tak, že som začal uvažovať nad tým, prečo takéto zariadenia neponúkajú aj iní výrobcovia. V zahraničí sa Motorola Moto G dá bežne dostať už za cenu 179 $, čo je po prepočte približne 135€. Za túto sumu získate veľmi dobre fungujúce zariadenie, ktoré svojím pomerom ceny a výkonu prekvapilo aj mňa samotného.

recenzia-motorola-moto-G_11

Motorola Moto G

Android 4.3 Jelly Bean4,5"
Snapdragon 400, 4-jadrový, takt 1,2 Ghz1280x720p, HD
1 GB5 Mpix
8/16 GB720p, HD

KONŠTRUKCIA

Motorola Moto G vďaka svojim rozmerom sadne skutočne do každej ruky. Vďačí za to najmä menšiemu 4,5 palcovému displeju, ktorý tvorí dominantu prednej strany. Hmotnosť 143 gramov je síce trochu vyššia, čo pocítite najmä po prechode z ľahších zariadení, ale aj na tu sa dá rýchlo zvyknúť. Po dni používania som ju už ani nevnímal a plne mi vyhovovala. Celkovo je konštrukčné spracovanie na veľmi vysokej úrovni. Telefón je až prekvapujúco pevný a nič na ňom nevŕzga. Hrúbka zariadenia síce presahuje 1 cm, no vďaka zaoblenej zadnej strane a bokom telefónu to pri držaní či nosení vo vrecku nohavíc vôbec neprekáža.

recenzia-motorola-moto-G_14

Veľkým prekvapením je použitie odolného skla Gorilla Glass 3, ktoré chráni celú prednú stranu. V tejto cenovej kategórii je to nezvyčajný jav, keďže väčšina výrobcov odolnejšie materiály používa len v drahších zariadeniach strednej a vyššej triedy. Povrch Gorilla Glass je pokrytý aj oleofóbnou vrstvou, ktorá odpudzuje nečistoty a odtlačky prstov. Na prednej strane sa nachádza ešte predná 1,3 Mpix kamera, telefónny reproduktor a biela notifikačná dióda. Motorola aj v tomto prípade ostala verná softvérovým ovládacím prvkom, ktoré umiestnila priamo na displeji.

recenzia-motorola-moto-G_6

Ovládanie hlasitosti je umiestnené naľavo spolu s tlačidlom pre zapnutie. Od zvyšku konštrukcie sú odlíšené strieborným lesklým povrchom, na stlačenie reagujú ukážkovo. Konektor pre pripojenie slúchadiel je situovaný v strede vrchnej časti, micro USB si svoje miesto našiel na opačnej strane. Zadná strana je podobne ako zvyšné časti konštrukcie vyrobená z plastu, pokrytá je však soft-touch materiálom, ktorý je príjemný na dotyk a zabraňuje šmýkaniu telefónu v ruke. Má však aj jednu nevýhodu- s obľubou totiž zachytáva mastnotu a odtlačky prstov.

recenzia-motorola-moto-G_12

Pri pohľade zozadu sa vám naskytne ešte pohľad na 5 Mpix fotoaparát s LED bleskom, v jeho blízkosti sa nachádza aj mriežka hlavného reproduktora a logo spoločnosti Motorola. Pochváliť musím umiestnenie ochranného skla fotografického snímača, ktoré je mierne zapustené v konštrukcii. Možnosť jeho poškrabania sa vďaka tomu výrazne znižuje.

Zadný kryt je odnímateľný, skrýva sa pod nim ale len slot pre micro SIM kartu. Batéria je teda napevno vstavaná, chýba tu aj rozširujúci slot pre pamäťovú kartu micro SD. Kryt je k telu smartfónu pripevnený pomerne napevno a ak sa ho pokúsite dať dole, tak budete na to musieť vynaložiť trochu viac úsilia. Keďže sa pod ním ale nachádza len SIM karta, tak budete túto činnosť robiť len sporadicky.

recenzia-motorola-moto-G_3

Motorola Moto G však skrýva ešte jedno prekvapenie. Výrobca v jej prípade totiž použil technológiu nano-coating, ktorá zabezpečuje ochranu vnútorných častí zariadenia proti vlhkosti. Vďaka tomu by mala bez problémov zniesť aj vlhkejšie prostredia, napríklad pri mori alebo v kúpeľni. Niektoré testy dokonca naznačujú, že Moto G si poradí aj s ponorením do vody.

Náš tip
VIDEO | Motorola Moto G – 30 minút pod vodou a stále funguje

Celkovo mám z Motoroly Moto G veľmi dobrý pocit. V tejto cenovej kategórii sa odolné sklo Gorilla Glass 3 len tak nevidí a poteší aj celkovo dobre zvládnutá konštrukcia. Bonusom je potom aj použitie technológie nano-coating, ktorú zatiaľ nepoužívajú ani drahšie zariadenia.

DISPLEJ

Motorola sa pri Moto G vydala zlatou strednou cestou a ponúka v ňom 4,5 palcový displej s HD rozlíšením 720 x 1280 px. Podanie farieb je na dobrej úrovni, sú však už trochu presaturované. Taktiež biela nie je úplne najrealistickejšia. Pri používaní mi to však vôbec neprekážalo, a keď sa pozriem na cenovku tohto zariadenia tak som vlastne rád, že displej má také vlastnosti, aké ponúka. Vďaka technológii IPS je navyše dobre čitateľný aj pri pohľade z boku. Zahanbiť sa nedá ani pri zobrazovaní na priamom slnku, kde ponúka podobné vlastnosti ako väčšina lacnejších smartfónov. Prítomná je tiež automatická regulácia jasu, či podpora viacerých dotykov multitouch.

recenzia-motorola-moto-G_15

VÝKON a PAMAŤ

Hlavným hnacím motorom Motoroly Moto G je štvorjadrový procesor Snapdragon 400, ktorý pracuje na frekvencii 1,2 GHz. Spolu s 1 GB RAM tvoria veľmi dobre zohranú dvojicu, ktorá zabezpečuje plynulé prechody a rýchle spúšťanie aplikácií. Samozrejme, nie je na mieste porovnávať s výkonnejšími modelmi z high-end triedy. Používateľským komfortom sa k nim však veľmi približuje. V praxi to znamená, že občasnému sekaniu animácií alebo prechodov v OS sa nevyhnete, no vzhľadom na cenu telefónu je to absolútne pochopiteľné. Mne osobne to vôbec neprekážalo, a to som si už privykol na rýchle reakcie smartfónov akým je napríklad HTC One či Samsung Galaxy S4. Pre Motorolu Moto G nie je problémom ani zobrazovanie webových stránok, ktoré pri skrolovaní renderuje rýchlo a bez sekania.To isté platí aj o ich približovaní či odďaľovaní.

 Motorola Moto GSamsung Galaxy S4 miniGsmart Alto A2HTC Desire 500LG Optimus L7 II
AnTuTu Benchmark
17 33614 24610 60111 1034 726
Vellamo1238 / 4992523 / 7491701/4781664/3871325/324
Geekbench 3 (Single-core / Multi-core)335 / 1110---311 / 567291/832---
NenaMark 259,9 FPS59,6 FPS39,7 FPS44 FPS33,7 FPS
3D Mark (Ice Storm / Ice Storm Extreme / Ice Storm Ultimate)5603 / 2839---1884/9243324 / 1817---

Motorola Moto G si výborne poradí aj s hrami. Aj tu je prekvapujúci fakt, že zariadenie za 135 EUR dokáže bezproblémovo spustiť najnovšie a graficky náročnejšie hry, akými sú práve Modern Combat 4 alebo Dead Trigger 2. Tieto na Motorole fungovali úplne plynulo. Navyše, aj pri dlhodobejšom hraní ostáva teplota telefónu na prijateľnej úrovni a jej zvýšenie na kryte zariadenia takmer vôbec nepocítite.

Na testovanie sme si zadovážili 8 GB verziu Motoroly Moto G, ktorá pre používateľa ponúka celkovo 5,52 GB vnútornej pamäte. Táto nie je rozšíriteľná prostredníctvom pamäťových kariet, väčšine používateľov by však mala plne vyhovovať. Bez problémov do nej nainštalujete desiatky až stovky aplikácií, prípadne nejaké hry. Samozrejme tie graficky náročnejšie vás vyjdu na viac miesta – Modern Combat 4 si zabral viac ako 2,5 GB. Ak vám bude ale málo, tak si môžete priplatiť a v zahraničí zakúpiť model so 16 GB internou pamäťou, ktorý stojí približne 150€

Motorole Moto G nerobí problém ani pripojenie externého príslušenstva. Podporuje totižto funkciu USB Host a prostredníctvom redukcie umožňuje tak zapojenie USB zariadení, ako napríklad klávesníc, myšiek alebo USB Flash diskov.

MULTIMÉDIÁ

Smartfóny sú multimediálne zariadenia, o tom niet žiadnych pochýb. Ako si ale s prehrávaním videa a hudby poradí Motorola Moto G? Na výbornú! Nerobí jej totiž problémy prehrať Full HD video v najrôznejších formátoch. Hlavný reproduktor ponúka nadpriemernú intenzitu hlasitosti, jeho kvalita síce nepatrí k práve k tým najlepším, no dá sa počúvať. Úplne mu chýbajú basy a skôr sa pripravte na plechový zvuk. Aspoň, že ho ale budete počuť aj v hlasnejších prostrediach.

recenzia-motorola-moto-G_10

Hudbu môžete samozrejme počúvať aj prostredníctvom 3,5 mm audio jacku. Ak pripojíte dostatočne kvalitné slúchadlá, tak si budete môcť vychutnať bohatý zvuk s výbornou úrovňou basov, stredov aj výšok. Ak sa vám zvuk nebude páčiť, tak sa ale nemusíte spoliehať len na vstavaný ekvalizér vo vašom obľúbenom hudobnom prehrávači. Motorola pridáva totiž nastavenia zvukového výstupu – pre reproduktor aj 3,5 mm audio jack, ktoré umožňujú aktivovať efekty, alebo zvoliť niektorý z prednastavených ekvalizérov. Tieto nastavenia sú potom aktívne naprieč celým OS, a teda aj v hrách, pri prehrávaní filmov, či pri zvonení.

recenzia-motorola-moto-G-screen_1 recenzia-motorola-moto-G-screen_2 recenzia-motorola-moto-G-screen_3

Motorola do telefónu vložila aj multimediálne aplikácie, tieto sú však v prevažnej miere rovnaké ako v prípade Nexusu 5 s Androidom 4.4 KitKat. Čaká na vás teda galéria, ktorá podporuje základné úpravy a nechýbajú jej ani filtre a efekty. Oproti tej, ktorá sa nachádza na čistom Androide 4.4, však ponúka trochu odlišné používateľské prostredie s triedením fotografií podľa dátumu alebo albumov. Na moje počudovanie nepodporuje sociálnu sieť Google+. Hudbu prehráte v aplikácií Play Music, ktorá už ponúka štandardnú dávku funkcií a používateľské prostredie známe aj z iných zariadení s Androidom.

recenzia-motorola-moto-G-screen_5 recenzia-motorola-moto-G-screen_4 recenzia-motorola-moto-G-screen_6

OPERAČNÝ SYSTÉM

Výhodou Motoroly je, že obsahuje najnovší Android 4.4.2 KitKat, ktorý má v súčasnej dobe len máloktoré zariadenie. Vďačí za to najmä vďaka tomu, že bola vydaná pod taktovkou Googlu. Či bude jej výborná softvérová podpora pokračovať aj po predaji Motoroly spoločnosti Lenovo, ostáva otázne. Pri kúpe Motoroly Moto G v zahraničí si dávajte tiež pozor na to, že neobsahuje slovenčinu, ale len niektoré z cudzích jazykov, ako angličtinu alebo nemčinu.

Čo dodať k samotnému OS? Ide v podstate o čistý Android, ktorý je ale doplnený o niekoľko funkcií a aplikácií od Motoroly. Tak napríklad je to už spomínaný systémový ekvalizér alebo audio efekty. Potešia aj niektoré aplikácie a služby, ako napríklad nočný režim, v ktorom sa v danom časovom rozmedzí automaticky stíšia zvonenia. Podobne funguje Motorola Moto G aj na stretnutiach, ktoré máte poznačené v kalendári. Môže teda automaticky aktivovať tichý režim, alebo odpísať na zmeškaný hovor preddefinovanou správou. Navyše, zapnúť sa dajú výnimky v podobe obľúbených kontaktov, alebo v prípade, že vám niekto zavolá dvakrát v priebehu 5 minút.

recenzia-motorola-moto-G-screen_10 recenzia-motorola-moto-G-screen_11 recenzia-motorola-moto-G-screen_12

Ak prechádzate z iného zariadenia, tak vám príde vhod aplikácia Migrate. Táto dokáže do Motoroly Moto G preniesť údaje ako SMS správy, hudbu fotky, video, kontakty či históriu volaní z Android smartfónu alebo iPhonu.

recenzia-motorola-moto-G-screen_13 recenzia-motorola-moto-G-screen_14 recenzia-motorola-moto-G-screen_15

Launcher ostáva rovnaký ako na starších verziách Androidu. Oproti Nexusu 5 tu teda chýba integrovaný Google Now (stále sa dá spustiť potiahnutím prsta z tlačidla domčeka), nové usporiadanie aplikácií, ale aj menu pre pridávanie widgetov a tapiet na plochu. Notifikačná lišta ostáva bezo zmien. Opäť mi tu chýbali rýchle ovládacie prvky, dostupné ihneď po jej stiahnutí. Namiesto toho sa k panelu rýchlych nastavení musíte prekliknúť alebo použiť gesto dvoch prstov. Nevýhodou je, že sa nedá upravovať a tak sa musíte spoľahnúť na rozloženie a ovládacie prvky dostupné od výroby.

recenzia-motorola-moto-G-screen_7 recenzia-motorola-moto-G-screen_9 recenzia-motorola-moto-G-screen_17

Motorola Moto G s Androidom KitKat samozrejme podporuje aj ďalšie novinky dostupné v tomto OS. Je to napríklad režim celej obrazovky, ktorý v kompatibilných aplikáciách umožní prepnutie zobrazenia na celú plochu. Zmenou prešla aj uzamknutá obrazovka. Tá teraz  pri počúvaní hudby zobrazuje obaly albumov a to cez celú plochu obrazovky. Nepochybne zaujímavým je v novom Androide zjednotenie lokálneho obsahu a cloudových úložísk v prostredí, ktoré sa zobrazí napríklad pri pridávaní príloh v e-mailovom klientovi, Drive alebo v iných kompatibilných aplikáciách. Google uľahčil aj tlačenie dokumentov pomocou Google Cloud Print alebo kompatibilných tlačiarní značky HP. Na posielanie SMS môžete použiť Hangouts, no k dispozícii je aj klasická SMS aplikácia. V Androide 4.4 na vás čaká aj niekoľko ďalších noviniek.

Náš tip
Android 4.4 KitKat predstavený. Má vyriešiť problém s fragmentáciou

recenzia-motorola-moto-G-screen_18 recenzia-motorola-moto-G-screen_19 recenzia-motorola-moto-G-screen_21

Súčasťou systému je aj Dialer, ktorý podporuje inteligentné vyhľadávanie kontaktov. Po jeho spustení sa na obrazovke zobrazí naposledy volaná osoba a pod ňou tri najčastejšie volané kontakty, ktoré pokračujú zoznamom nižšie. K dispozícii je samozrejme aj história volaní a zmeškaných hovorov, ktoré nájdete po kliknutí na ikonku v ľavom dolnom rohu. Osobne hodnotím tento dialer ako veľmi praktický.

FOTOAPARÁT

Nízka cena sa niekde prejaviť musela a v tomto prípade to bol fotoaparát. Ten ponúka rozlíšenie 5 Mpix a hoci nepatrí k najhorším, svojou kvalitou tiež neexceluje. V tejto cenovej triede som však ani nič iné neočakával. Napriek tomu fotoaparát Motoroly Moto G postačí na príležitostné fotografovanie. Za dobrých svetelných podmienok sú zábery celkom obstojné, ich najväčšou chybou sú nazaostrené časti po krajoch a chýbajúce detaily. V horších svetelných podmienkach budete zas zápasiť s rozmazanými snímkami a vysokým šumom, ktoré fotografie robia takmer nepoužiteľnými. Video je nakrúcané v rozlíšení 720p a trpí podobnými neduhmi ako aj iné zariadenia tohto typu. Nie je teda dostatočne ostré a pri pohybe sa obraz vlní a deformuje.

IMG_20140210_082041229

Motorola Moto G prichádza s vlastnou aplikáciou fotoaparátu.  Táto ponúka používateľské prostredie s ovládaním zameraným na gestá. Pohybom dopredu alebo dozadu po displeji tak môžete ovládať zoom, posunom prsta z krajov obrazovky potom môžete aktivovať menu s nastaveniami alebo galériu. K dispozícii sú funkcie ako HDR, geotagging, vytváranie série snímkov (podržaním prsta na displeji), panoráma, spomalené video, či voľba pomeru 16:9 alebo 4:3. Zaostrovanie môže byť automatické alebo manuálne.

KONEKTIVITA

Moto G už štandardne podporuje WiFi, Bluetooth 4.0 s malou spotrebou, ale aj 3G siete, v ktorých dokáže dáta prenášať maximálnou teoretickou rýchlosťou na úrovni 21 Mbps. Viac tu toho nehľadajte. Samozrejme, pre zdieľanie mobilného internetu môžete použiť WiFi Hotspot.

Citlivosť príjmu signálov je veľmi dobrá, bezproblémové bolo WiFi aj komunikácia v mobilnej sieti. Telefónny reproduktor je pri telefonovaní dostatočne hlasný a hlas dostatočne zrozumiteľný aj v hlučnejších prostrediach.

recenzia-motorola-moto-G_5

BATÉRIA

Motorola vybavila smartfón batériou s kapacitou 2070 mAh, s ktorou by mal bezproblémovo vydržať počas celého dňa. Hoci vo výdrži nie je Moto G žiadnym preborníkom, tak vzhľadom na pomer ceny a výkonu v konkurencii obstojí na výbornú. So zapnutým WiFi (29 hodín), asi hodinou streamovania hudby cez Spotify (pri 3G pripojení), po vykonaní 10 minút hovorov, a displejom zapnutým po dobu 1 hodinu a 40 minút, vydržala Motorola Moto G 39 hodín prevádzky. Na mobil s cenovkou 135 € je to však viac než slušné.

recenzia-motorola-moto-G_4

Výdrž telefónu môžete navyše predĺžiť aj pomocou vstavaného šetriča batérie., ktorý funguje na jednoduchom princípe deaktivovania mobilného pripojenia. Po vypnutí displeja sa tento automaticky vypne a obnoví sa až po prebudení. To neplatí pre pripojenie realizované  prostredníctvom WiFi.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE

Motorola Moto G sa pri mojom testovaní ukázala ako vhodný kandidát na smartfón s cenovkou do 150 EUR. Ak totižto nechcete utratiť za mobilný telefón s funkciami smartfónu viac ako túto čiastku, tak potom je podľa mňa Moto G jasnou voľbou. Prekvapila nielen skvelým konštrukčným spracovaním, kde výrobca použil aj také materiály ako Gorilla Glass 3 či technológiu nano coating, ktorá ju chráni pred vlhkom, ale aj výkonom, kvalitným displejom a celkovým používateľským komfortom. Samozrejme na smartfóne s takto nízkou cenovkou som našiel aj nejaké tie nedostatky, ktoré sa v prípade Motoroly Moto G týkajú najmä fotoaparátu. Inak je ale pozitív viac ako negatív a to stavia Motorolu Moto G na popredné miesta. Osobne som bol z nej veľmi milo prekvapený a vôbec by mi nevadilo, keby som ju mal používať aj na dennej báze.

Plusy

 • Cena
 • Konštrukčné spracovanie – Gorilla Glass 3, technológia nano-coating
 • Displej
 • Výkon
 • Najnovší Android 

Mínusy

 • Priemerný fotoaparát
 • Absencia slovenčiny

Motorola Moto G

Android 4.3 Jelly Bean4,5"
Snapdragon 400, 4-jadrový, takt 1,2 Ghz1280x720p, HD
1 GB5 Mpix
8/16 GB720p, HD
11.2.2014
 • Tomáš Crkoň

  kde sa da zohnat do 150€?

 • Matej Kubál

  tiez ma zaujima cena zariadenia, nemecky amazon ma 16GB verziu za 199eur….

  • filip

   99£ stoji v uk tesco. Co je 135€

 • Dukem

  autor má na mysli cenu v USA…

 • rajny

  Kupil som ho zene z nemeckeho amazonu za 199eur. Ale viem, ze sa predaval aj lacnejsie najma v UK – napr phone4you. Dokupil som jej fialovy kryt a vladne absolutna spokojnost.
  Mozem iba odporucat.

 • Peter Jurček

  hmm prekvapilo ma ze to nema slovencinu ked je to zo zahranicia…

 • roman

  Taktiez mozem len odporucit :-) za tu cenu bezkonkurencne

 • angi
 • angi
 • Lukáš

  Mňa zaujíma kde zoženiem Moto X?

  • na ebay je ich plna prdel.

  • Michal Chabada

   My sme pouzili nas Android bazar :-)

   • Lukáš

    Ako použili? Moto X bola tu na v bazáre?

    • ja som svoji predal cca pred mesiacom :)

     • Lukáš

      Keby bola nejaká na predaj na Slovenskú tak by som neváhal. Veľa kusov ale neni ani na Anglickom Amazone či Ebayi.

      • nakolko sa predava najme v usa tak je to pochopitelne.
       moja sa predala v priebehu dna ako vysiel inzerat.
       ak by si chcel tak mam momentalne droid mini co je ten isty telefon ako moto x len ma 4,3″ a je z karbonu :)

  • spajdo

   Moto X sa predáva na UK Amazone…. rovnako ako Moto G

 • Luke Malatinsky

  kde mozem zohnat farebne parkety?

  • spajdo

   Ja som z e-bay objednával… Z UK

 • spajdo

  No používam už nejaký ten týždeň Moto G a 16GB a musím povedať že maximálna spokojnosť. To že je ten telefón hrubší človek ani nepocíti, lebo zadný kryt je zaoblený a hrany sú úzke…
  Čo jej však môžem vytknúť a v článku to spomenuté nebolo, bolo “hrkanie” tlačidiel hlasitosti a power tlačidla. Ďalšia vec, ktorá sa jej dá vytknúť je zvláštny zvuk pri zapnutí aplikácie fotoaparát alebo prisvetlenia (ten zvuk je veľmi tichý, ale neviem čo si mám o ňom myslieť). Tieto veci sa však dajú úplne prehliadnúť, keď si uvedomíme aké lacné je to zariadenie.
  To, že zadný kryt priťahuje otlačky prstov som vyriešil jednoducho a to objednaním si náhradného zadného krytu (limetkový a tmavomodrý) a telefón nie len že vyzerá super, ale ani nezachytáva otlačky prstov a mastnotu.
  Ďalej by som sa rád vyjadril k recenzii, lebo autor článku písal o občasnom zasekávaní sa systému a to som ja absolútne nepostrehol. Mám tam nainštalovaných 80 aplikácií a pri používaní som nezaznamenal ani jedno zaseknutie systému alebo hociaké iné lagovanie. Ďalším sklamaním je fotoaparát… čakal som, že to nebude dobré, lebo fotoaparát kritizovali vo všetkých recenziách, ale aj tak som čakal, že to bude lepšie.
  Ďalšie veci, ktoré mi v telefóne trochu chýbajú sú veci, na ktoré som si zvykol z CyanogenMod-u v mojom starom telefóne. Napríklad, že si neviete lištu s nastaveniami stiahnuť z pravého horného rohu telefónu a že si tie dlaždice neviete prispôsobiť podľa seba. A že si na zamykacej obrazovke neviete dať skratku napríklad na aplikáciu telefón (toto som používal často).
  Celkovo však hodnotím tento telefón ako najlepšie riešenie pre toho, kto chce výkonné a lacné zariadenie. Skvelý telefón, ktorý skvelo vyzerá, je rýchly a hlavne vás nevíde draho.

  • BlasterXXL

   spajdo a ako su na tom outdoorove funkcie? hlavne GPS, kompas, aka-taka vode a prachuodolnost..kvoli tomuto okrem Samsung S4 mam ako motorkar aj Motorolu Defy, vyzadujem aby mobil zvladal navigaciu, nestratil sa par metrov v tuneli, pod mrakmi, neumrel ked obcas zmoknem na motorke, neumrel od prachu, nevybil sa 10 km od ciela navigacie a pod ;) Defy ma neprekonane outdoorove funkcie a prevedenie, ale vykonovo to uz nestiha. tato G vypada ako slusny nastupca pre Defy, tvoj nazor? hodi sa spracovanim na volant ako navigacia? vidno displej na slnku? neumre po prvych kvapkach? a co hlasitost zvukov?

   • spajdo

    No GPS som používal pár krát iba ale signál našlo bez problémov. Raz sa mi stratil ten signál a dlho ho hľadalo, ale nič vážne…
    Odolnosť neviem posúdiť… celá predná strana je zo skla a nie je to outdoorový telefón, tak proti prachu neviem aká je ochrana. Proti vode tam majú nejakú ochranu o ktorej sa píše aj v článku a na youtube sú videá ako ten telefón ponárajú do vody na pol hodinu a ide, tak tam by to malo byť bez problémov.
    Displej na slnku vidno si myslím dobre a hlasitosť zvukov je slušná… kvalita reproduktora je nič moc, ale hlasitosť je dobrá… :D

  • ja_som

   Hrkanie tlačidiel na mojom Géčku nie je pevne dtžia tam kde majú.

   Ten zvuk pri zapínaní aplikácie fotoaparát, je otváranie šošovky, keby sme ho nepočuli bolo by to horšie, znamenalo by to, že je stále otvorenáotvorená, alebo zatvorená a neodfotili by sme nič. Pri zapínaní aplikácie na prisvietenie sa tiež otvára šošovka, lebo svetlo funguje len s foťákom.

   Všetky veciz CM sa tam dajú dostať, buďbuď nahodením neoficiálnej CM, alebo po rootnutí aplikáciami Xposed Framework a GravityBox. Sám ich nahodené mám na oboch mojich zariadeniach a CM mi už nechýba.

   • spajdo

    šošovka sa neotvára… možno si myslel clonu, ale tá na takýchto foťákoch ani nie je…

  • Haba

   ahoj, to hrkanie tlacidiel sa ti aj podarilo nejako vyriesit?..prave som kupil Moto G a mam rovnaky problem a ide mi to na nervy

   • spajdo

    Ee, nevadí mi to…

 • motoG

  139 eur 8gb / 169 eur 16gb na nemeckom amazone (bez dopravy) momentálne :-)

  • motoG

   až keď pridáte do košíka tak sa odpočíta -30 eur

   • ii

    nie je to nahodou iba v pripade ze si vezmes tu VISA kartu

   • ja_som

    -30€ je len s Amazon Viza kartou

   • ii

    tak to by som musel najprv najst ochotnu dusu s amazon kartou co by mi to za pivko objednala :)

 • Peter

  tak skuskte ebay.co.uk alebo anglicky a nemecky amazon

 • dzakjub

  http://mobily.bazar.sk/8427430-motorola-moto-g

  cena je myslím v pohode, len pár dní počkáš kým ti to príde

 • Mišo Janko

  trosku mimo ale sam som robil antutu benchmark na s4 mini a vyslo cez 19500 takze neviem

 • Samuel Scopom

  Veľmi chvaĺim autora za vetu “V praxi to znamená, že občasnému sekaniu animácií alebo prechodov v OS sa nevyhnete, no vzhľadom na cenu telefónu je to absolútne pochopiteľné.” a za to že ani neskúšal porovnávať telefón s high-endom.
  Super, rozmýšlam nad kúpou, najlepsie toho 16GB modelu, aj 32GB by potesil ale to je mozno uz moc. Trosku so zhyčkaný päťovkami :D

  • A odkiaľ máš to, že som to neskúšal? Navyše, rukami mi prešlo už dosť veľa zariadení, takže už ako také skúsenosti mám :)

   • Samuel Scopom

    Co sa hnes ohrádzaš, vôbec som to nemyslel ironicky ani niak zle. Absolutne uprimne, ber to tak ako to vidis,
    (Slovensky internet este nie je pripraveny na anonymnu komunikaciu, lebo vsetci si myslia ze vsetci su skodoradostní a nedobroprajní).

 • Filip

  Zobrazuje Motorola na slovenských stránkach aj diakritiku a nie iba okienka?

 • Marek lumcer

  Ahojte niviete čo mam robiť ak mi zoslabol zvuk no na sluchadlách ide mam motorolu moto e (2 generacia)treba isť rovno di servisu?

+