Recenzia | LG Optimus L5 II

19. júna 2013 2

Na testovanie sa nám do redakcie dostala druhá generácia dostupného smartfónu LG Optimus L5 II od spoločnosti LG, ktorá bola predstavená počas veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2013. Výrobca sa rozhodol v novom modeli mierne upraviť konštrukčné a dizajnové vlastnosti zariadenia a samozrejmosťou je aj výkonnejší hardvér spolu s novším Androidom 4.1.2 Jelly Bean. Zariadenie je určené najmä pre nenáročných používateľov, ktorí ocenia kompaktné rozmery na rozdiel od dnešného trendu tabletofónov. Poďme sa pozrieť aké zmeny priniesol LG tento rok a do akej miery sa odlišuje od svojho staršieho súrodenca.

Recenzia LG Optimus L5 II

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

LG Optimus L5 II (E460)

Android 4.1.2 (Jelly Bean)4"
1 GHz480x800
512 MB5 MPx
4 GB (1.4 GB pre používateľa)VGA@30fps

Balenie

Spoločnosť LG predstavuje rad zariadení s označením Optimus L, ako cenovo dostupné a štýlové smartfóny. Dizajn samotného zariadenia rozoberáme nižšie, no v súvislosti s balením sa o štýlovosti hovoriť nedá. Jedná sa o tradičnú papierovú krabičku malých rozmerov s obrázkom zariadenia. Po otvorení sa naskytne pohľad na samotný smartfón zabalený v plastovom vrecúšku a samozrejmosťou je aj polep fóliami od výroby. Odklopením priehradky nájdeme v útrobách balenia 1700 mAh Li-Ion batériu, návod na používanie, slúchadlá s tlačidlom pre zdvihnutie hovoru, malý napájací adaptér s výstupom 5,0V/0,85A a samozrejme micro USB kábel pre pripojenie smartfónu k nabíjačke alebo počítaču za účelom synchronizácie.

Recenzia LG Optimus L5 II   Recenzia LG Optimus L5 II

Dizajn a konštrukcia

Predchádzajúci model LG Optimus L5 sa vyznačoval dizajnom s ostrými hranami a šedým rámčekom okolo obvodu celého zariadenia. Spoločnosť LG sa v tohtoročnom modeli rozhodla upustiť od hranatej konštrukcie a zariadenie teda získalo oblejší tvar a čisté línie. Zadná strana do istej miery imituje hliník a vo svetle získava smartfón naozaj štýlový vzhľad. Zariadenie sa v ruke drží veľmi pohodlne a dobre sadne do dlane. Plastová konštrukcia je v tomto prípadne veľmi dobre vyriešená a počas používania nevydáva žiadne nepríjemné vŕzganie alebo iné zvuky spôsobené nedokonalosťou výroby. Na rozdiel od niektorých lacných plastových zariadení pôsobí naozaj štýlovejším dojmom. Veľkosť smartfónu je 117,5 x 62,2 x 9,2 a váha je 103 gramov.

Recenzia LG Optimus L5 II

Predná strana smartfónu je samozrejme vybavená displejom, ktorý v modeli L5 dosahuje rozmer rovné štyri palce po diagonále. Tradičné je aj umiestnenie logotypu spoločnosti v strede vrchnej časti, nad ktorým sa nachádza vsadený reproduktor pre hlasové hovory, krytý striebornou mriežkou. Po pravej strane od loga sa nachádza svetelný a proximity senzor. Kameru na prednej strane nenájdeme. Výborná funkcia, ktorá sa nám osvedčila pri používaní je podsvietené Home tlačidlo v strede spodnej časti. Toto slúži namiesto notifikačnej diódy a bude vás upozorňovať na systémové hlásenia rôznymi farbami. Naľavo od tohto sa nachádza kapacitné tlačidlo “späť” a napravo zas tlačidlo pre “menu”.

Recenzia LG Optimus L5 II

Zadná strana, ako sme už spomínali pôsobí ako imitácia hliníka, čo smartfónu dodáva kus elegancie. Vďaka farebnému prevedeniu nie sú šmuhy a odtlačky vidieť v takej miere, ako pri ostatných jednofarebných prevedeniach. V ľavej vrchnej časti je umiestnený snímač fotoaparátu, pod ktorým sa nachádza aj LED blesk. Ochranné sklo snímača je mierne zapustené v konštrukcií, takže by sa počas používania nemalo poškriabať. To však závisí na samotnom používateľovi. V pravom dolnom rohu je pod dvoma malými pásmi umiestnený reproduktor.

Recenzia LG Optimus L5 II  Recenzia LG Optimus L5 II  Recenzia LG Optimus L5 II

Ak sa pozrieme na hrany smartfónu LG Optimus L5, na hornej sa nachádza 3,5 mm audio jack spolu s otvorom pre mikrofón, na ľavej sa nachádza ovládanie hlasitosti a tlačidlo Quick pre priamy prístup k obľúbeným funkciám a aplikáciám, ktoré si môžete vopred nastaviť. Na dolnej  hrane je umiestnený micro USB konektor a ďalší otvor pre mikrofón, no a na pravej je umiestnené tlačidlo pre zapnutie/vypnutie zariadenia. Toto zároveň šikovne maskuje spôsob otvárania krytu. Časť tlačidla totižto nedolieha na zadný kryt, čo slúži na zasunutie nechtu a oddelenie krytu od telefónu. Toto riešenie je podľa nášho názoru výborné, no menej technicky zdatní používatelia môžu mať problém prísť na tento mechanizmus. Po odstránení krytu sa naskytne pohľad na batériu, micor SD slot, ktorý nevyžaduje vybratie batérie a slot pre SIm kartu štandardných rozmerov.

Recenzia LG Optimus L5 II

 

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Zapojte sa do diskusie (2)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku
  • Zukato

    Mám ho asi mesiac a som s ním až nad mieru spokojný….fakt elegancia a funkčnost v jednom za pomerne nízku cenu :)

  • snehuliak-1

    Zukato, splný úhlas, mám ho síce asi iba jeden týždeň, ale zatiaľ maximálna spokojnosť… Mobil je elegantný, decentný, relatívne svižný…

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky:


banner