MojAndroid

LG G4, nová vlajková loď juhokórejského výrobcu, ide v šľapajách svojho predchodcu a hoci na prvý pohľad ponúka rovnaký dizajn aj konštrukčné spracovanie, tak má napríklad lepší displej aj fotoaparát. Okrem toho však zaujme aj farebnými variantami a novým koženým vyhotovením zadného krytu. LG G4 si však zakladá nielen na výkone, ale aj na kvalite fotoaparátu, ktorý je jedným z najlepších vo svojej triede.

Balenie: Prémiové slúchadlá

LG G4-predstavenie-16
Takto vyzerajú prémiové slúchadla Quad-beat 3

LG predáva G4 v klasickom balení, ktoré svojim tvarom poznáme už z LG G3. Okrem samotného zariadenia v ňom nájdete aj nabíjačku (bez podpory Quick Charge 2.0), microUSB kábel, ako aj ďalšie papierové manuály. Čím však balenie LG G4 poteší, je prítomnosť prémiových slúchadiel Quad-beat 3, ktoré sme však v balení pre novinárov nenašli, a tak sme ich zatiaľ nemali možnosť podrobnejšie otestovať. Unboxing video z rozbaľovania LG G4 si môžete pozrieť nižšie.

Konštrukcia: Zakrivenie aj koža

LG G4 je, podobne ako LG G3, vyrobený z plastu, tento rok však zadný kryt prichádza s povrchom s novým vzorom, ako aj materiálmi. Výrobca konkrétne v prémiovej verzii smartfónu použil pravú kožu, ktorá je dostupná v troch farbách: hnedej, bordovej a čiernej. My sme na test dostali verziu s plastovým krytom v kovovo šedej farbe.

LG-G4-recenzia-1

Nová vlajková loď okrem možnosti voľby koženého zadného krytu prichádza ešte s jednou zaujímavosťou. Telo zariadenia je po vzore LG G Flex 2 mierne zakrivené, čo zvyšuje komfort napríklad pri ovládaní alebo nosení vo vrecku nohavíc. To je aj vďaka zaoblenej zadnej strane pohodlné a bezproblémové, a to aj napriek prítomnosti veľkého 5,5-palcového displeja. Ten je mimochodom chránený odolným sklom Gorilla Glass tretej generácie.

LG-G4-recenzia2-6

Inak je LG G4 zväčša o tom istom ako LG G3. Zadný kryt je teda odnímateľný, čo stále platí aj o batérií. Zadná strana sa zároveň stala centrom pre všetky ovládacie prvky, čo znamená, že pod šošovkou 16 Mpix fotoaparátu nájdete pod sebou sústredené tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a zapnutie. Tie môžu slúžiť aj na rýchle aktivovanie fotoaparátu a vytvorenie snímky, či na spustenie poznámok QuickMemo+. V okolí fotoaparátu je situovaný aj LED blesk so senzorom farebného spektra a laserové zaostrovanie. Pod krytom navyše nájdete aj slot pre microSIM, či pamäťové karty microSD. V spodnej časti sa nachádza mriežka hlasného reproduktora.

Prednú stranu okrem displeja vypĺňa aj selfie kamera, telefónny reproduktor, ďalšie senzory a multifarebná notifikačná LED dióda. Pod displejom nájdete už len logo spoločnosti, ešte nižšie sú to konektory microUSB a 3,5 mm audio jack, ktorý by sme s čisto praktického hľadiska uvítali skôr na vrchu zariadenia. Tam výrobca umiestnil len jeden z mikrofónov a nenápadnú infračervenú diódu pre ovládanie elektrospotrebičov.

LG-G4-recenzia2-1

Skúsenosti s koženým krytom vám v tejto chvíli nevieme sprostredkovať, ten sme si mali možnosť vyskúšať len na oficiálnom predstavení LG G4 v Londýne a pri uvedení zariadenia do predaja u nás na Slovensku. Prvé dojmy sú však také, že zariadenie vyzerá skutočne prémiovejšie, pričom vďaka povrchovej úprave z kože, smartfón lepšie sadne do ruky a nešmýka sa. Navyše, jeho majitelia možno ocenia aj fakt, že časom sa vzhľadom na charakter kože vytvorí na povrchu patina, ktorá bude pre dané zariadenia jedinečná. Čo sa týka trvácnosti a odolnosti kože, tá sa ukáže až časom, pri dlhodobom používaní bežnými používateľmi. Je dobré spomenúť tiež to, že pri zakúpení koženej varianty LG G4 dostanete v balení aj zlatý plastový kryt, ktorému je prispôsobená aj farba ovládacích prvkov na zadnej strane.

LG G4-predstavenie-17

Celkovo musím povedať, že LG G4 je veľmi dobre a precízne skonštruovaný smartfón. Dobre sa drží v ruke, je dostatočné pevný aj odolný a vďaka zaoblenej zadnej strane a zakrivenej konštrukcii sa pohodlné nosí aj vo vrecku užších nohavíc. Rámiky okolo displeja sa podarilo, podobne ako pri predchodcovi, zachovať skutočne minimálne, čo umožnilo vyrobiť smartfón s rozmermi 148,9 x 76,1 x 6,3 – 9,8 mm a hmotnosťou 155 gramov. Ten sa dá ešte stále dobre ovládať aj jednou rukou. Oproti predchodcovi mi však nedá vytknúť mu jeho ostrejšie hrany, ktoré sú predsa len o niečo menej pohodlné. Taktiež použité materiály nepôsobia až tak prémiovým dojmom (aspoň nie pri koženej verzii) ako napríklad pri kovovom HTC One M9, Samsungu Galaxy S6 alebo Huawei P8.

LG-G4-recenzia2-4
LG G4: Zakrivenie konštrukcie

Displej: Vyšší jas, lepšie farby

LG v tomto modeli použilo rovnako veľký displej ako pri LG G3, vylepšil však viacero jeho parametrov. Pozitívom je najmä vyšší jas a kontrast, ktoré zabezpečujú dobrú čitateľnosť aj vo vonkajších prostrediach. LG použilo nový technológiu Quantum Display, ktorú používa aj v televíznych zobrazovacích paneloch, pričom pokrýva 98% farebného priestoru DCI, vďaka čomu LG G4 ponúka verné farby bez presaturovania. Pozorovacie uhly sú výborné, čo platí aj o zobrazení bielej. Čierna farba síce nenadobúda takých úrovní ako na AMOLED displejoch, no pre bežné použitie je jej zobrazenie maximálne vyhovujúce. Navyše, dobrou správou je, že LG zachoval vysoké rozlíšenie QHD (2540 x 1440 px), ktoré pri takto veľkom displeji zabezpečuje jemné zobrazenie a veľa detailov. Oceníte to nielen pri prehliadaní fotografií a videí, ale aj pri prehliadaní webových stránok a čítaní textov. Pozitívne hodnotím aj odolné sklo, ktoré je pokryté oleofóbnou vrstvou, vďaka čomu sa na ňom nezachytáva toľko nečistôt a dá sa ľahko vyčistiť.

LG-G4-recenzia-4

Výkon: Netradičný 6-jadrový procesor

LG G4, na rozdiel od konkurencie, nepoužíva nový 8-jadrový procesor Snapdragon 810, ale jeho menej výkonné dvojča Snapdragon 808. Spoločnosť sa pre túto voľbu rozhodla po viacerých správach o tom, že 8-jadrový variant sa prehrieva a kvôli tomu v mnohých prípadoch znižuje výkon. Aj preto v LG G4 nájdete netradične 6-jadrový procesor, ktorý ale svojim výkonom za konkurenciou veľmi nezaostáva. V syntetických benchmarkoch síce nedosahuje také hodnoty ako napríklad Samsung Galaxy S6 s procesorom Exynos alebo HTC One M9 so Snapdragonom 810, no aj tak patrí v súčasnosti medzi najvýkonnejšie zariadenia na trhu. Detailné výsledky z merania výkonu môžete nájsť nižšie.

Z bežného používateľského hľadiska bude LG G4 výkonom postačovať na všetky činnosti. Bez akýchkoľvek problémov zvládne prehrávať Full HD a 4K videá, ako aj plynulo prehliadať niekoľko webových stránok súčasne. V benchmarku BrowserMark 2.1 dosiahol skóre 1953 bodov, čo znamená, že LG G4 je na prehliadanie webu ako stvorený, a to najmä vďaka veľkému displeju s vysokým rozlíšením. Skutočne, používanie tohto zariadenia prinieslo to, čo som od neho očakával. Všetko funguje rýchlo, plynulo, presne tak ako sa na vlajkovú loď patrí.

O niečo horšie je na tom LG z hľadiska grafického výkonu. Grafická jednotka Adreno 418 poskytuje menší výkon ako jeho výkonnejší súrodenec zo Snapdragonu 810. V 3D Marku Unlimited som nameral 18 543 bodov, čo je o niekoľko tisíc bodov menej ako u konkurencie, čo je aj dôsledok vyššieho rozlíšenia zobrazovacieho panelu. Napriek tomu sa nemusíte báť, že by ste si nezahrali najnovšie herné tituly. Tie LG G4 zvláda s prehľadom a ešte aj s dostatočnou rezervou.

Čo sa týka prehrievania, to sa pohybuje v skutočne rozumných medziach. Áno, pri graficky náročných benchmarkoch sa síce teplota v niektorých častiach zariadenia vyšplhala na 40 stupňov, no pri bežnom používaní a hraní hier sa vo väčšine prípadov nedostanete cez 36 stupňov. Výraznejšie prehrievanie som zaznamenal pri používaní navigácie od Googlu.

Interná pamäť má kapacitu 32 GB a pre používateľa od prvého spustenia ponúka 21,95 GB. Rozšíriť ju môžete o pamäťové karty microSDXC, a to do kapacity 128 GB. Takýmto spôsobom máte zaistené dostatočne veľké úložisko aj pre dátovo objemnejšie filmové či hudobné zbierky. Navyše, k smartfónu jednoducho pripojíte aj externé úložiská, ako napríklad flash disky. Problémy nebude robiť ani externé príslušenstvo pripojené prostredníctvom redukcie microUSB ->USB.

Multimédiá: Hlasný reproduktor ponúka dobrý zvuk

LG G3 je vzhľadom na jeho veľký displej s 2K rozlíšením vhodný aj na sledovanie filmov a videí. Tie je možné prehrávať aj v rozlíšení 4K, a to bez nutnosti inštalovať iné alternatívne videoprehrávače. Ten od LG podporuje napríklad detský zámok a prehrávanie v samostatnom okne na popredí. Nechýba ani možnosť vložiť titulky, či zdieľať obsah pomocou funkcie SmartShare. Ak budete chcieť sledovať videá na televízore, môžete tak urobiť  prostredníctvom microUSB výstupu, ktorý podporuje štandard SlimPort 4K.

LG G4-screenshoty-25 LG G4-screenshoty-24

Hlavný reproduktor LG G4 je umiestnený vzadu a hoci neponúka taký poslucháčsky zážitok ako stereoreproduktory BoomSound od HTC, poteší napríklad svojou hlasitosťou. Tá je skutočne viac než postačujúca a pri počúvaní v tichšom prostredí ponúka aj dostatočnú výkonnostnú rezervu. Navyše aj kvalitou patrí k lepšiemu priemeru. Počúvanie cez 3,5 mm audio jack sa od konkurencie veľmi nelíši a v podstate o ňom platí to čo o hlasnom reproduktore. Výstup tak ponúka vysoký výkon a výbornú zvukovú kvalitu. Nepoteší asi len absencia akýchkoľvek dodatočných nastavení, napríklad chýbajúci ekvalizér a rôzne iné efekty. Tie sa však dajú nahradiť aplikáciami z obchodu Play.

LG-G4-recenzia2-2

Aplikácia Hudba, ktorá je predinštalovaná v systéme od výrobcu, po funkčnej stránke ponúka vytváranie zoznamov, obľúbené skladby alebo prehrávanie hudby z cloudu. Výhodou je natívna podpora ekvalizéru, či riadenie výšky tónu a rýchlosti prehrávania. Aj tu nájdete podporu pre SmartShare. Pokiaľ nebudete chcieť počúvať vlastný výber hudby, môžete si zapnúť rádio s podporou RDS, ktoré je súčasťou osobitnej aplikácie v menu.

LG G4-screenshoty-22 LG G4-screenshoty-21

Galéria veľkými zmenami neprešla. Opäť tu nájdete niekoľko možností rozdelenia podľa albumov, umiestnenia alebo obľúbených záberov. Podporované je aj zobrazenie fotografií z USB úložísk a cloudu služieb Google Drive, Box, Dropbox a OneDrive. Sociálne siete ako Facebook, Google+ alebo Flickr tu však chýbajú. V bežnom náhľade sú fotografie a obrázky usporiadané do mriežky, ktorej veľkosť je možné zmeniť pomocou gesta pinch-to-zoom. Ak máte v zariadení snímky, ktoré považujete za nanajvýš súkromné, a nechcete, aby ich videli iní používatelia, tak využijete funkciu Zámok. Tá pod ochranou PIN-u alebo vzoru ukryje všetky kompromitujúce zábery. Priamo v galérii samozrejme nájdete aj niekoľko ďalších nástrojov pre úpravu fotografií.

Operačný systém: Vylepšený LG UX

Android 5.1 Lollipop je na LG G4 prítomný už od výroby. To znamená, že pri kúpe tohto zariadenia získate najnovší operačný systém Android (ak nepočítame Android M), navyše aj s vylepšenou nadstavbou LG UX vo verzii 4.0. Tá prináša niekoľko vylepšení, a to nielen po stránke funkcionality, ale aj vzhľadu používateľského prostredia. To je teraz viac prispôsobené Material dizajnu, ktorý je prítomný v aplikáciach, aj v používateľskom prostredí. LG G4 tak obsahuje viacero funkcií natívneho Androidu, no dopĺňa ho o množstvo vlastných vylepšení, aplikácií a nástrojov. Spomenúť môžem napríklad prítomnosť funkcií prebudenia pomocou poklepania na displej, zabezpečenie prostredníctvom Knock Code, či prácu v dvoch oknách súčasne. Naraz tak môžete prehliadať webové stránky a sledovať video, napríklad z Youtube. Podporovaných je ale len niekoľko aplikácií.

LG UX 4.0 má podobné rozloženie plochy a prvkov ako staršie verzie. Nový vzhľad však dostali softvérové tlačidlá, ktoré je možné v nastaveniach ďalej dopĺňať alebo meniť ich poradie. Plochu je možné rozšíriť o tzv. Smart Bulletin, ktorý prináša aktuálne informácie z aplikácií ako Hudba, LG Health, Kalendár, Smart settings, QuickRemote a Smart Tips. LG Health je centrom pre sledovanie hmotnosti a prejdených krokov. Aplikácia sa dokáže spárovať aj s externým príslušenstvom a poskytnúť tak komplexné informácie o zdraví používateľa.

Smart settings je zas jednoduchý nástroj pre automatizáciu funkcií. Na základe vašej polohy dokáže zmeniť zvukový profil, ovládať Bluetooth alebo zapnúť WiFi. Nastaviť sa dajú aj akcie, ktoré sa vykonajú po pripojení príslušenstva. LG však túto funkciu veľmi nepremyslel a používateľovi ponúka len niekoľko základných používateľských scenárov. Sami si tak nemôžete napríklad zvoliť, aká aplikácia sa spustí po pripojení slúchadiel alebo pridať iné akcie, ktoré by sa s telefónom mohli vykonať. V tomto prípade je asi lepšie siahnuť po alternatívnom riešení a nainštalovať niektorú z aplikácií z obchodu Play.

LG-G4-recenzia2-5

Istými zmenami v novom prostredí prešiel aj widget hodín s funkciou Smart Notice. Ten sa teraz farbou dokáže automaticky prispôsobiť aktuálnemu pozadiu, pričom mu výrobca pridal čo to aj na inteligencii. V upozorneniach widgetu nájdete napríklad odporúčania a návody na používanie niektorých funkcií LG G4 (tzv. Smart Tips), alebo napríklad upozornenia na aplikácie, ktoré vybíjajú batériu, či návrhy na pridanie neznámych telefónnych čísel do kontaktov. Smart Notice môže pridávať aj Pripomenutia na zavolanie naspäť alebo Oznámenia ohľadne narodenín, widget samozrejme informuje aj o aktuálnom počasí, lokalite a dátume.

LG G4-screenshoty-16 LG G4-screenshoty-10

Notifikačný panel je až na niekoľko detailov takmer rovnaký ako v natívnom Androide Lollipop. Na rozdiel od neho sa však po prvom stiahnutí objaví okrem upozornení aj panel rýchlych nastavení a ovládanie jasu displeja a hlasitosti. Multitasking zobrazuje nedávno spustené aplikácie v štýle Androidu Lollipop.

Zo ostatných funkcií spomeniem ešte multitasking QSlide, pomocou ktorého môžete vybrané aplikácie otvoriť v samostatnom okne, ktoré je možné prispôsobovať čo do veľkosti, aj priehľadnosti, a poteší aj taká drobnosť ako vyskakovacie okno pri prichádzajúcom hovore. Svoju činnosť na smartfóne tak nemusíte prerušiť a volanie môžete odmietnuť alebo prijať aj priamo v spustenej aplikácii. Za zmienku stoja aj funkcie určené pre slabozrakých, ľudí so zhoršeným sluchom, či poruchou motoriky a rozpoznávania. Veľa z nich však v základe ponúka už samotný Android Lollipop.

LG UX 4.0 a Android Lollipop si inak rozumejú veľmi dobre. Systém fungoval spoľahlivo a je dobre odladený pre každodenné používanie aj náročnejšími používateľmi.

Fotoaparát: Silná stránka

Už LG G3 patril k najlepšie fotiacim smartfónom na svete a výnimkou nie je ani tohtoročný model. LG nový model vybavil modulom fotoaparátu s vyšším 16 Mpix rozlíšením, ktorý navyše ponúka aj vylepšenú optickú stabilizáciu. Tá teraz nefunguje len v dvoch, ale rovno v troch smeroch. Vďaka tomu pracuje efektívnejšie a spoľahlivejšie ako kedykoľvek predtým. A jej výhody sú zrejmé už pri prvom uchopení smartfónu a spustení fotoaparátu. Obraz je stabilný aj pri zatrasení a benefity spozorujete tiež pri fotení v noci, kedy je potrebné nastaviť dlhší expozičný čas.

LG-G4-recenzia-7

Celkovo môžem LG G4 označiť za jeden z najlepších fotomobilov dostupných na trhu. Na mobil fotí naozaj skvelo a bez problémov nahradí bežné kompaktné digitálne fotoaparáty, ktorým s nástupom smartfónov postupne dochádza dych. G-štvorka vytvára detailné a ostré snímky, ktoré ponúkajú verné farby a dobrý kontrast. Navyše, vďaka dostatočne veľkému snímaču a optike so svetelnosťou f/1.8, fotí LG G4 fotí dobre aj v noci. Pokojne sa môže porovnávať aj s takými velikánmi ako Nokia Lumia 930 alebo Lumia 1020, aj keď na posledný menovaný má stále čo dobiehať. Čo som si pri mojom používaní všimol, je však nie vždy spoľahlivé a rýchle zaostrovanie, najmä v zhoršených svetelných podmienkach. Rýchlosťou spustenia sa ale napríklad Samsungu Galaxy S6 nevyrovná. (fotografie v originálnom rozlíšení stiahnete tu)

LG G4-fotorozne-1 LG G4-fotorozne-14 LG G4-fotorozne-13

Makro

LG G4-fotomakro-1

LG G4-fotomakro-2

Zhoršené svetelné podmienky

LG G4-fotozlesvetlo-1 LG G4-fotozlesvetlo-3LG G4-nocne5

LG G4-nocne7 LG G4-nocne8

Manuálny vs. automatický režim

LG G4 disponuje aj pokročilým manuálnym režimom s možnosťou nastavenia ISO, času uzávierky, clony, zaostrenia a vyváženia bielej. Ak máte dostatok skúseností, môžete týmto spôsobom docieliť lepšie a zaujímavejšie zábery. Pri nastavení minimálnej clony, nízkej citlivosti a dlhého času uzávierky môžete docieliť napríklad efekt maľovania svetlom, ktorý dobre poznáme už aj z Huawei P8. Fotiť sa dá do klasického formátu JPG alebo bezstratového RAW.

LG G4-screenshoty-4

Fotoaparát podporuje aj niekoľko ďalších režimov a nastavení. Nechýba automaticky alebo manuálny HDR, časovač spúšte, hlasová spúšť alebo fotenie prednou kamerou pomocou gest. Zdvihnutím ruky k fotoaparátu a zovretím prstov v päsť vytvoríte jednu alebo štyri fotografie za sebou. Záleží od počtu zovretí ruky – 1 zovretie vytvorí jednu fotografiu, 2 zovretia 4 fotografie. Medzi predným a zadným fotoaparátom sa prepínate posunom prsta po obrazovke.

Video je na tom vďaka optickej stabilizácii rovnako dobre. Ani pri pohybe nebadať veľké deformovanie obrazu, ktoré sa zvykne objaviť pri smartfónoch bez optickej stabilizácie. LG G4 dokáže natáčať Full HD, ale aj 4K videá. Pri vyššom rozlíšení je čas záznamu obmedzený na 5 minút.

Konektivita

LG G4 je, podobne ako ktorákoľvek iná vlajková loď, vybavený najnovšími technológiami pripojenia. Podporuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth vo verzii 4.1, NFC, či GPS a FM rádio. Samozrejmosťou je aj prítomnosť LTE kategórie 6 s rýchlosťami do 300/50 Mbps, či klasické 3G HSPA+ s rýchlosťou prenosu do 42.2/5.76 Mbps. Ako microUSB používa výrobca port kompatibilný s technológiou SlimPort 4K, vďaka čomu je možné zobrazovať obsah zo smartfónu aj na TV.

LG v rámci softvérovej nadstavby pribalil G-štvorke aj funkcie SmartShare Beam pre prijímanie súborov z telefónov alebo tabletov LG. Nechýba ani podpora DLNA a bezdrôtového prenosu obrazu Miracast. Štandardnou súčasťou je aj infračervený vysielač, ktorý v spolupráci s aplikáciou QuickRemote poslúži na ovládanie domácich elektrospotrebičov.

Telefonovanie je s LG G4 pohodlné, interný reproduktor je dostatočne hlasný aj pre komunikáciu v hlučnom prostredí. Bezproblémová je aj presnosť navigácie GPS, pri jej použití s online navigáciou Google som si však všimol pomerne veľkého prehrievania zariadenia, ako aj nadmerného vybíjania batérie. Tento jav je však bežný, najmä ak používate mobilné internetové pripojenie, ktoré pri prechode medzi jednotlivými BTS spotrebuje viac výkonu a energie.

LG-G4-recenzia2-7

Batéria: Jeden deň a dosť

LG G4 je osadený 3000 mAh batériou, ktorá ale aj napriek svojej dostatočne veľkej kapacite nedokáže udržať zariadenie v chode viac ako 24 hodín. Samozrejme, v závislosti od používateľa to môže byť aj o niekoľko hodín menej. Nový Géčkový smartfón od LG tak najviac trpí slabšou výdržou, ktorá sa v prípade nášho používania väčšinou vyšplhala na 16-24 hodín, v závislosti od toho, ako sme ho používali. Čas zapnutého displeja nepresiahol nikdy 3 hodiny a väčinou sa pohyboval na rozmedzí medzi 2 a 3 hodinami. Je to tak akurát, aby ste s ním vystačili počas jedného pracovného dňa, ak ale budete hrať náročné hry, používať G4 na navigáciu a primárne budete pripojení cez mobilný internet, môže sa stať, že do konca dňa to už nevydrží. Z mojej osobnej skúsenosti je to menej,ako som si zvykol u konkurencie. V mojom prípade som smartfón využíval najmä na občasné fotenie, posielanie a prijímanie e-mailov, telefonovanie a komunikáciu cez Hangouts, či prehliadanie internetových stránok.

LG-G4-recenzia2-8

Rovnako ako iné vlajkové lode, aj LG G4 ponúka funkcie na šetrenie batérie. Spoločnosť ich však do zariadenia prikladá oveľa menej ako konkurenti. Zapnúť môžete nanajvýš Úsporný režim, ktorý obmedzí prenos dát aplikácií na pozadí, zníži jas displeja alebo vypne vibrovanie. Podporované je aj rýchle nabíjanie QuickCharge 2.0, pomocou ktorého by sa mal smartfón nabíjať až o 25% rýchlejšie. Pri bežne dodávanej nabíjačke je čas nabíjania približne 2 hodiny. Bezdrôtové nabíjanie nie je podporované, jedine ak so špeciálnym krytom, ktorý si musíte dokúpiť.

LG G4-screenshoty-1 LG G4-screenshoty-2

Záverečné hodnotenie

Vlajková loď od LG tento rok opäť prichádza medzi poslednými. Zatiaľ čo HTC One M9 a Samsung Galaxy S6 sa predávajú už nejaký ten týždeň, LG G4 sa len začína objavovať na pultoch obchodov a mobilných operátorov. Určite to však nie je dôvod na to, aby ste ho vyradili zo zoznamu zariadení, medzi ktorými sa rozhodujete. G-štvorka patrí v súčasnosti k najlepším smartfónom dostupných na našom trhu. Nielenže ponúka zaujímavé konštrukčné vyhotovenie s koženým zadným krytom, ale nezaostáva ani svojimi ostatnými parametrami a vlastnosťami. Disponuje výkonným procesorom, výborným displejom, ktorý je konečne dobre čitateľný aj na priamom slnku, odladeným Androidom Lollipop s nadstavbou LG UX s užitočnými funkciami, a kvalitným fotoaparátom, ktorý sa vo svojej triede radí k tým najlepším. Jedinou nevýhodou je slabšia výdrž na batériu, ktorá by v porovnaní s inými high-end zariadeniami mohla byť predsa len o niečo dlhšia. LG stanovil odporúčanú cenu na 657 eur pre klasickú verziu s plastovým krytom, zatiaľ čo varianta s kožou sa bude predávať za 707 eur, čo je myslím cenovka korešpondujúca aj s inými vlajkovými loďami. Ak si nepotrpíte na kožený zadný kryt, môžete teda ušetriť 50 eur.

Plusy

  • konštrukčné spracovanie, kožený zadný kryt,
  • kvalitný displej,
  • výborný fotoaparát,
  • výkon,
  • Android Lollipop s nadstavbou LG UX 4.0.

Mínusy

  • slabšia výdrž na batériu,
  • bez koženého krytu fádny dizajn,
  • ostrejšie hrany, oproti predchodcovi väčšie rozmery.

LG-G4-recenzia-6

3.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+