MojAndroid

Lenovo Tab 2 A10 je druhou generáciou desaťpalcového modelu línie A. Ide o dobre vybavené zariadenie strednej triedy, ktoré má síce svoje muchy, no tie mu pri pohľade na cenovku okolo 229 EUR eur ľahko prepáčite. Zvlášť, ak vás poteší veľmi pekným displejom, solídne hrajúcimi reproduktormi či dlhou výdržou na jedno nabitie.

Konštrukcia: Má sa v čom zlepšiť

Novinka od Lenova je kompletne vyrobená z plastových materiálov. Zadná stena je potiahnutá soft-touch materiálom príjemným na dotyk. Vďaka tomu sa v rukách drží komfortne a na stole sa nešmýka.

Zadná strana však pri jej stláčaní najmä v prostriedku vykazuje vôľu a citeľne sa prehýba. Sem tam počuť aj vŕzganie a praskanie. V tomto smere sa Lenovo určite má v čom zlepšovať. Pri okrajoch je ale spojenie pevné a tu už nebadáme žiadnu vôľu.

Tablet Lenovo Tab 2 A10 sa vyrába v bielom a modrom farebnom vyhotovení. Dostupná je verzia s Wi-Fi ako aj Wi-Fi+HSPA/LTE. V našom prípade sme testovali druhú spomínanú verziu, takže sme si mohli vyskúšať aj rýchle mobilné dáta.

Lenovo-tablet-1

Pri pohľade na hrany tabletu zistíte, že ľavá strana obsahuje dvojíte tlačidlo ovládania hlasitosti, vedľa ktorého je umiestnený aj microUSB konektor. Naľavo sa nachádza blokovacie tlačidlo, ktorého dlhým stlačením sa tablet zapína/vypína. Pod nenápadnou krytkou sa vľavo nachádzajú aj sloty pre microSD kartu a SIM kartu.

Hornú stranu obsadil klasický 3,5 mm audio jack na pripojenie slúchadiel, alebo iného Hi-Fi príslušenstva. Osobne by sme ho skôr uvítali na spodnej strane, ale je to vec zvyku. Pravá strana je kompletne prázdna. Tá spodná obsahuje len mikrofón.

Lenovo-tablet-2

Reproduktory s technológiou priestorového zvuku Dolby Atmos výrobca umiestnil na spodnú stranu tabletu. Samotné reproduktory hrajú naozaj hlasno a pomerne kvalitne. Aj vďaka integrovanému ekvalizéru si môžete celkom dobre užiť hudobnú produkciu multimédií a hier.

Mimochodom, tablet je celkom tenký, jeho hrúbka je 0,89 centimetra. Rozmerovo ide o zariadenie o veľkosti 24,7 x 17,1 centimetra. Jeho hmotnosť sa na váhe zastaví na hodnote 509 gramov. Displej využíva podstatnú časť prednej steny, presne 73,9 percenta.

Pod kapotou má tablet 7 000 mAh batériu. Ide o slušnú porciu, takže s tabletom bez problémov prežijete plnohodnotný deň. Samozrejme, pri hraní hier bude výdrž nižšia, ale na druhej strane ak budete s tabletom len surfovať na webe, s ľahkosťou sa dostanete aj na dva dni výdrže.

Displej: Veľmi solídny IPS panel

A keď už sme pri tom displeji, jeho veľkosť je 10,1 palca. Ide o IPS panel, ktorý sa vyznačuje veľmi dobrými pozorovacími uhlami, peknou farebnosťou a sýtosťou farieb ako aj solídnou svietivosťou.

Displej ponúka rozlíšenie FullHD, 1 200 x 1 920 pixelov, čo predstavuje zobrazenie jemné 218 ppi. Samozrejmosťou je 10-prstový multitouch, takže si na tablete môžete zahrať najrôznejšie hry. V interiéri si budete pohľad na panel rozhodne užívať, v exteriéri a na slnku je to už o niečo horšie.

Lenovo-tablet-1

Výkon a pamäť: Rád sa zapotí

Lenovo Tab 2 A10 je vybavený procesorom MediaTek so štvoricou jadier taktovaných na frekvenciu 1,7 GHz. Ruka v ruke s procesorom kráča 2 GB operačná pamäť RAM. Nejde rozhodne o top výkon, ktorý by lámal rekordy v rebríčkoch, ale táto nádielka vám bezproblémov postačí na bežnú prácu s tabletom, ako je surfovanie na webe, prehrávanie FullHD videí či hraní prepracovaných 3D hier.

Jedným dychom však musíme dodať, že pri poriadnom žmýkaní a multitaskingu sa tablet rád zapotí. Najmä pri náročnejších hrách sa zvykne prehrievať, avšak nejde o nič zásadné, ak sa pozriete na cenovku.

Lenovo-tablet-5

Samotný tablet má internú kapacitu pamäte 16 GB. Tú však môžete ľahko rozšíriť prostredníctvom pamäťových kariet microSD a to až o ďalších 64 GB.

Tablet je vybavený bezdrôtovými technológiami ako je už spomínané Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), či Bluetooth 4.0. Verzia tabletu s podporou SIM karty ponúkne aj mobilné dátové pripojenie a to v sieťach GSM, 3G aj LTE.

Operačný systém: V staršej verzii

Operačným systémom v prípade tabletu Lenovo Tab 2 A10 je Android v staršej verzii 4.4.4 KitKat. Prostredie systému a používateľské rozhranie výrobca upravil do podoby, ktorá mierne pripomína systém iOS od Apple. Nemáte tu totiž samostatnú ponuku s aplikáciami, tie sú umiestňované priamo na plochy, ktorých môže byť v závislosti od počtu aplikácií niekoľko. Samozrejme, na jednotlivé plochy si môžete umiestniť ľubovoľné widgety (miniaplikácie).

Už v základnom balíku vás Lenovo poteší niekoľkými predinštalovanými aplikáciami. Štandardom sú samozrejme appky od Googlu, no nájdete tu taktiež aplikácie sociálnych sietí, niekoľko hier ako aj Office či rôzne pokročilé nástroje.

Multimédiá a fotoaparát

Solídne FullHD rozlíšenie displeja znamená, že si na obrazovke tabletu užijete pozeranie filmov vo vysokom rozlíšení. Hlasno hrajúce reproduktory umocňujú zvukový zážitok. Za zmienku stojí aj podpora FM rádia, samozrejme s pripojenými slúchadlami, ktoré slúžia ako anténa.

Lenovo-tablet-4

Čo sa týka fotoaparátu, k dispozícii je 8 Mpx, teda fotky v rozlíšení 3264 x 2448 pixelov. Foťák však kvalitou výrazne nenadchne, veď ako inak, ide o tablet a v jeho prípade je skôr do počtu. Predná kamera ponúka rozlíšenie 5 Mpx, čiže bez problémov uskutočníte hovor v rozlíšení FullHD.

Hodnotenie | Lenovo Tab 2 A10

Tablet Lenovo Tab 2 A10 je slušný zástupca v strednej triede. Poteší vás FullHD displejom s jemným zobrazením, peknými farbami a dobrými pozorovacími uhlami. Určite musíme pochváliť aj solídne hrajúce reproduktory. Trochu na druhej strane však zamrzí menej kvalitná konštrukcia, ktorá sa na zadnej strane prehýba. Dúfajme, že výrobca tablet čoskoro aktualizuje, zatiaľ si budete musieť vystačiť so starším Androidom 4.4.4. KitKat. Pri pohľade na cenovku okolo 229 EUR vo WiFI verzii, a 259 EUR pri LTE modeli, ide však o zariadenie, ktorému mnohé nedostatky odpustíte.

Plusy

 • kvalitný displej
 • hlasné reproduktory

Mínusy

 • prehýbanie zadného krytu
 • občasné zahrievanie
 • starší operačný systém
16.7.2015
 • Jakub

  Akurat dnes som si objedna YOGA 2 10 FHD a vyzera to ze je ten YOGA tablet lepsi ako toto :D

  • Jaro

   Lepši,ale nič moc…Mal som ho a hneď vrátil

   • Marek

    Prečo si ho prosím ťa vrátil? Chcem si kúpiť Yoga 2 8” verziu s Androidom a rád by som vedel, že s čím si nebol spokojný?

    • ujoslav

     Radšej vezmi Lenovo S8 a ušetríš. Má dokonaly displej a repro.

+