MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: AI má v tomto prípade niečo do seba

Ako zadná strana telefónu napovedá, v aplikácii fotoaparátu máme dočinenia s prvkami umelej inteligencie. Tá je schopná rozpoznať desiatky scén a následne upraviť fotografiu, aby vyzerala lepšie. No dočkali sme sa aj komických situácií, keď po namierení fotoaparátov na ľudskú tvár nám softvér povedal, že sa jedná o psa alebo pri pohľade na rieku si myslel, že mierime na modrú oblohu. V drahších Huawei / Honor zariadeniach odporúčame túto funkciu vypnúť, pretože fotografii výrazne znižuje realistickosť. V prípade Huawei Y7 2019 sme radšej všetko fotili so zapnutým AI režimom, pretože fotky, ktoré boli vytvárané iba za pomoci automatiky vyzerali skutočne zle. AI im dalo viac ostrosti a nádych lepších a celkovo živších farieb. Posúdiť to môžte sami.

Čo sa týka technických parametrov, hlavný snímač má rozlíšenie 13 MP (svetelnosť f/1.8, veľkosť pixelov 1.12μm) a dopĺňa ho druhý, hĺbkový senzor s rozlíšením 2 MP. Režim širokej clony nie je vždy korektný, no keď sa podarí, stojí za to. Video je možné nahrávať maximálne vo Full HD (1080p) so snímkovou frekvenciou 30 FPS. Dostupná nie je elektronická, nie to ešte optická stabilizácia obrazu, takže počas fotenia a nahrávania musíte držať telefón stabilne. Predná kamera ponúkne rozlíšenie 8 MP so svetelnosťou f/2.0 a s výslednými fotografiami sme veľmi spokojní. Spomenieme aj režim skrášlenia, ktorí si dokáže nájsť obľubu.

Ukážkové fotografie – s AI a bez AI:

Ďalšie fotografie (AI):

Večerné fotografie (AI):

Režim širokej clony:

Predný fotoaparát:

Ukážkové video:

Zabezpečenie: Nebojte sa kombinovať

Smartfón je možné zabezpečiť hneď viacerými spôsobmi. Vybrať si môžete spomedzi klasických vzorov, PINov či hesiel, no drvivá väčšina siahne po superrýchlom skeneri odtlačkov prstov na zadnej strane. Ten dokáže telefón odomknúť takmer okamžite po priložení prsta. My sme však využili kombináciu odtlačku prsta a odomknutia tvárou. To je vcelku rýchle aj za tmavých svetelných podmienok. Nejedná sa však o bezpečnú formu odomknutia a my vám odporúčame používať čisto skener odtlačkov. Záverečné rozhodnutie je nakoniec iba na vás.

Konektivita: Výhody aj nevýhody

Keďže sa jedná o moderný smartfón nižšej triedy, bohatá konektivita nie je vždy samozrejmosťou. Tak poteší, že Huawei Y7 2019 podporuje všetky naše 4G LTE frekvencie. Samozrejmosťou je jednopásmová Wi-Fi, Bluetooth vo verzii 4.2 či GPS a A-GPS. Ďalej poteší podpora OTG, teda možnosť pripojenia USB flash disku do microUSB konektora či lokalizácia pomocou GLONASS, FM rádio a samotný 3,5 mm audio konektor. Telefónu, žiaľ, chýba prítomnosť čipu NFC. Nakoniec si mohol výrobca odpustiť aj to staršie microUSB. Absolútne žiaden problém sme nemali počas telefonických hovorov, kde nás druhá strana počula zreteľne a my ju taktiež.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+