MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Najhoršia časť

Huawei Y7 2019 disponuje 6,27-palcovým zobrazovačom s dnes už veľmi nízkym rozlíšením HD+, čo je 1520 x 720 pixelov (pomer strán 19:9). Táto hodnota nám dáva iba 268 pixelov na palec, čo znamená, že jednotlivé pixely zbadá hádam každý. Čo je však horšie ako nízka jemnosť displeja je jeho odozva. Pokiaľ píšete rýchlo na virtuálnej klávesnici je dosť možné, že v priemere každý desiaty znak displej v tej rýchlosti nezaregistruje. Zobrazovaču robí problém aj viacero dotykov súčasne. Neraz sme sa stretli s tým, že sa otvorila iná aplikácia, než na akú sme klikli, či displej kompletne ignoroval náš dotyk.

Celkový vzhľad displeja je však naoko dobrý. Má pekné farby, no po menšom odklonení displeja od očí sa jeho farby trošku zmenia. Spokojní nie sme ani s maximálnym jasom. Vonku na slnku je viditeľnosť vcelku zlá. Naopak, problém nemáme s najnižším možným jasom, ktorý v noci netrhá oči. V systéme je možné nastaviť farebné podanie zobrazovača a filter modrého svetla, za ktorý sme boli vo večerných hodinách vďační.

Multimédiá: Mnohým postačí

Aj napriek nízkemu rozlíšeniu na veľkej ploche zobrazovača či prítomnosti jedného reproduktora je tento smartfón vhodný na sledovanie filmov, YouTube videí či na počúvanie hudby. Začnime reproduktorom. Ten je iba jeden a nachádza sa na spodnej hrane. Je extrémne jednoduché ho nechcene zakryť rukou, no jeho hlasitosť je za túto cenu jemne nadpriemerná. Naopak, jeho zvukové podanie je potom podpriemerné. Kompletne mu chýbajú basy, ale na to sme pri väčšine dnešných smartfónov (najmä v tejto cenovej relácii) zvyknutí.

Keď zabudneme na HD+ rozlíšenie, sledovanie videí na tomto smartfóne môže byť zážitkom. Pestré farby vynahrádzajú nutnosť “roztiahnuť” video v horizontálnej polohe. V opačnom prípade budete svedkami čiernych pásov na okrajoch, v prípade videí v pomere strán 16:9. Počúvanie hudby cez 3,5 mm jack bolo v poriadku, v prípade bezdrôtových slúchadiel skutočne urobí radosť podpora rôznych kodekov, od aptX až po LDAC. V systéme je integrovaný aj softvér Huawei Histen, pomocou ktorého si môžete nastaviť zvuk v slúchadlách podľa svojich predstáv. Funguje na naše prekvapenie naozaj skvelo, no na prehrávače s pokročilým ekvalizérom trochu stráca.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+