MojAndroid

O tom, že lacné, čínske smartfóny nadobúdajú na excelentnej kvalite niet pochýb. Pokiaľ sa jedná o Huawei, ktorý sa snaží odobrať prvenstvo juhokórejskému Samsungu, máte záruku dobre investovaných peňazí. Výrobca tento rok nezabudol ani na modelový rad Huawei Y, ktorý sa radí do nižšej až strednej kategórie smartfónov. Tieto modely obvykle prinášajú za malé peniaze viac hodnoty, pričom sú určené najmä pre nenáročných používateľov. Takýto je Huawei Y7 2019, ktorý sme podrobili testu a v tejto recenzii sa dozviete, či je tým vhodným kandidátom na kúpu aj pre vás.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie: Sympatická krabička so základným obsahom

Telefón je balený do škatuľky, na vrchu ktorej je vytlačený obrázok samotného zariadenia aj s jeho názvom. Po otvorení zistíte, že hneď na vrchu je umiestnené samotné zariadenie. Nižšie potom nechýba nevyhnutná dokumentácia, špendlík na otváranie slotu pre pamäťovú kartu a dve nanoSIM karty, 5V / 2A nabíjačka v bielej farbe a dostatočne dlhý kábel s koncovkami USB-A a microUSB. Ochrannú fóliu by ste v balení hľadali márne, pretože tá prichádza nalepená už spočiatku na displeji. Tá sa však rýchlo poškriabe a nie je tak odolná ako tvrdené sklo. Berte ju ako preventívnu ochranu pred zaobstaraním obalu alebo spomínaného skla. Telefón je totiž veľmi krehký.

Konštrukcia a dizajn: Klon drahšieho modelu

Na prvý pohľad vás zaskočí identický vzhľad Huawei Y7 2019 s drahším Huawei P Smart 2019. Nevieme, či sa jedná o úmysel, ale nevidíme dôvod, prečo by mal výrobca vydať dva rôzne modely s identickým vzhľadom. Nie je to nutne na škodu, pretože obidva modely sú dizajnovými skvostmi. Za super cenu tak môžete získať skvelo vyzerajúci smartfón.

Obrovské množstvo prednej strany zaberá displej s kvapkovitým výrezom pre prednú “selfie” kameru. Hrany displeja sú elegantne zaoblené, čo prispieva ku kladnému dojmu zo spracovania. V hornej časti prednej strany sa okrem predného fotoaparátu nachádza aj plastová mriežka reproduktora pre hovory, v ktorej sa skrýva zelená notifikačná LED dióda. Napravo od reproduktora sú šikovne, priam až neviditeľne schované prvky v podobe senzoru priblíženia a predného “mäkkého” LED blesku, ktorého svietivosť je na vcelku dostatočnej úrovni. Dolná časť nemá praktické využitie a je ozdobená len logom výrobcu. Celkové rámčeky okolo, nad a pod displejom sú však skutočne minimálne.

Keď smartfón otočíme displejom nadol, v našom prípade sa naskytne pohľad na krásne lesklý, červený zadný panel, ktorý je, žiaľ, tvorený lakovaným plastom, takže sa pripravte na časté čistenie a menej príjemné pohľady na škrabance, ktoré sa objavia doslova po pár desiatok minútach používania. Mnohých zaujme prítomnosť vertikálne uloženej dvojice fotoaparátov, ktorých reprezentuje nižšie uvedený nápis “AI CAMERA”. Výrazné je aj logo výrobcu, informácie o pôvode zariadenia či LED blesk, ktorý je priamo pod fotoaparátmi. Všetky tieto nápisy sú však lokalizované priamo na vrchu plastového panela a nie pod ním. Je teda možné, že časom sa môžu zoškriabať. Posledným zaujímavým prvkom zadnej strany je potom skener odtlačkov prstov.

Dolná hrana smartfónu je okupovaná jedným reproduktorom (zvuk vychádza iba z otvorov napravo, vľavo sú otvory pre primárny mikrofón) a starým microUSB konektorom, ktorý by sa mal zo smartfónov nižšej strednej triedy taktiež kompletne vytratiť. Horná hrana naopak poteší, a ponúkne pohľad na 3,5 mm jack konektor a sekundárny mikrofón. Na ľavej strane sa okrem zásuvky na jednu microSD kartu a dve nanoSIM karty nenachádza nič a na pravej strane sú tlačidlá hlasitosti a tlačidlo zapnutia / vypnutia, ktoré má navyše jemné vrúbky. Dodáme, že tento rámik telefónu je jediný prvok, ktorý je vrámci dizajnu odlišný od Huawei P Smart 2019. Na rozdiel od lesklého plastu, ktorý sa nachádza aj na zadnej strane, je v tomto prípade rámik tvorený hladkým, matným plastom, ktorý na pohľad veľmi nápadne pripomína prémiovejší kov. V ruke už však tak nepôsobí.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+