MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Huawei P30 Pro: Záverečné hodnotenie

Ak by sme mali Huawei P30 Pro zhodnotiť jedným slovom, použijeme určite nejaký superlatív. Je to skrátka výborný telefón bez akýchkoľvek vážnejších nedostatkov. Telefón má krásny a účelový dizajn, výborný displej, výkonu na rozdávanie, skvelé pamäťové riešenia, najlepší fotoaparát na trhu a znovu exceluje aj vo výdrži batérie a rýchlosti jej nabíjania.

Keď ale hodnotíme akýkoľvek nový smartfón, musíme sa zároveň pozerať aj na situáciu na trhu. Tá je v súčasnosti taká, že Huawei už má jeden veľmi veľmi podobný telefón na trhu od minulého roka, a síce Huawei Mate 20 Pro. Naopak, konkurencia v podobe Samsung Galaxy S10+ spravila medzigeneračný obrovský krok vpred a v mnohých smeroch znegovala tie výhody, ktoré ako prvý priniesol práve Mate 20 Pro a P30 Pro ich iba skopíroval.

V prospech novinky však stále hovorí najmä fotoaparát. Ten je jednoducho vynikajúci a skutočne najlepší na trhu, v nočných fotografiách je jeho dominancia ešte viditeľnejšia. Ak si ale odmyslíme nové možnosti priblíženia, tak takmer všetko ostatné vrátane skvelých nočných schopností ponúka aj vlaňajší model Mate 20 Pro, ktorý je už dnes možné zohnať výrazne lacnejšie ako v čase jeho predstavenia. A práve tu vidíme najväčšiu zmenu oproti predchádzajúcim modelom – Huawei P30 Pro skrátka nezaujme iných používateľov, ako posledné modely. Každý z posledných telefónov od Huawei ponúkol niečo, čo malo potenciál zmeniť názor nerozhodnutého zákazníka. Huawei P30 Pro má “iba” lepší zoom, a to podľa nás na oslovenie nových zákazníkov nestačí.

Všetky tieto námietky alebo poznámky sú ale skôr odrazom toho, aká je v súčasnosti vyrovnaná situácia na trhu so smartfónmi. V žiadnom prípade to nie sú námietky voči telefónu samotnému, ten má naozaj extrémne blízko k dokonalosti. Okrem iného je Huawei P30 Pro dôkazom toho, že aj tak inovatívna firma, akou je v posledných rokoch Huawei, jednoducho raz musela naraziť na strop svojich možností a nemôže každého pol roka predstaviť zariadenie, ktoré bude diametrálne odlišné od toho predchádzajúce.

Keď sme už spomenuli všetko, čo sme mali na srdci, uzavrieme to jednoducho tým, že Huawei P30 Pro môžeme odporučiť prakticky komukoľvek, kto hľadá špičkový smartfón, o to viac tým používateľom, ktorí chcú najlepší fotoaparát na trhu. Ako výhodu v prípade P30 Pro vidíme aj cenu – s čistým svedomím môžeme odporučiť nižšiu výkonnostnú verziu so 6 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte, ktorá bude stačiť aj tým najnáročnejším používateľom. Ušetriť takto môžete celých 100 EUR, ktoré môžete radšej investovať do príslušenstva alebo kdekoľvek inde, kam uznáte za vhodné.

TIP REDAKCIE

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
9

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro je nástupcom extrémne úspešných modelov P20 Pro a Mate 20 Pro, od ktorých si požičiava množstvo skvelých vlastností. Vpredu dominuje veľký OLED displej so zahnutými hranami, ktorý vyzerá skutočne skvele. Konštrukcia zo skla a kovu vo vnútri ukrýva veľkú batériu s extrémne rýchlym nabíjaním, výbornou výdržou a podporou bezdrôtového aj reverzného bezdrôtového nabíjania. Najväčším ťahákom je však fotoaparát, ktorý je najlepší na trhu, a to nie len vďaka 5-násobnému priblíženiu, ktoré zabezpečuje fotoaparát v tvare periskopu. Telefón ponúka lepšie nočné fotografie, oveľa lepšie video a aj lepšie selfie ako jeho predchodcovia. V ostatných stránkach sme sa však žiadneho zásadného prelomu nedočkali, no to nič nemení na tom, že ide o absolútne vynikajúce zariadenie a jedno z najlepších na trhu.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
100 %
Fotoaparát

  • Najlepší fotoaparát na trhu
  • Vynikajúca výdrž a extrémne rýchle nabíjanie batérie
  • Menší výrez menej prekáža
  • Cena vo verzii 6/128 GB
  • Pozitívne zmeny v systéme (ikonky upozornení na Always-On displeji)

  • NM karty sú drahé a chýba k nim príslušenstvo
  • Iba malé zlepšenia oproti Mate 20 Pro
4.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+