MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Jednodenná klasika

3340 mAh akumulátor skrytý v útrobách smartfónu Huawei P30 Lite svojou kapacitou nevyčnieva z davu. Rovnako tak nevyčnieva ani výdrž tohto telefónu na jedno nabitie, ktorá je typicky jednodenná. Pri slabšom zaťažení a s trochou šťastia platí, že by vám najnovšie Lite-ko vydržalo na jedno nabitie aj dva dni, no pri tom ťažšom sa zase nemusíte dostať ani na jeden celý deň. Nám sa počas testovania podarilo takmer zakaždým dosiahnuť hranicu piatich hodín aktívneho displeja, po ktorých sa už telefón sám pýtal na nabíjačku.

Skvelé je, že tá podporuje rýchle nabíjanie s výstupom až 18 W. Vďaka tomu sa už za necelých 40 minút nabíjania dostane Huawei P30 Lite z nuly až na 50 % svojej celkovej energie. Bezdrôtové nabíjanie tento model nepodporuje, no v tejto cenovej kategórii sa to ani neočakáva.

Huawei P30 Lite: Záverečné hodnotenie

Nie je jednoduché vytvoriť telefón, ktorý by mal všetko, no zároveň by nestál veľa peňazí. Huawei P30 Lite síce všetko má, dokonca ani nestojí nijako veľa, no je to za cenu väčšieho množstva kompromisov. Veď napríklad displej tohto smartfónu ponúka dnes už menej populárnu výrobnú technológiu a trpí aj na nedostatočnú hodnotu najvyššieho jasu. Alebo použitý procesor nedokáže zabezpečiť až taký užívateľský komfort, aký by sa na podobne drahé zariadenie patrilo. Na druhú stranu to ale neznamená, že by bola odľahčená verzia P30-tky zlá.

Má aj svoje svetlé stránky, medzi ktoré patrí vskutku podarené konštrukčné spracovanie spolu s okulahodiacim dizajnom. Taktiež poteší hlavným fotoaparátom, rýchlym nabíjaním a veľkým interným úložiskom. V konečnom dôsledku teda klady určite prevyšujú zápory, vďaka čomu sa po vzore svojich predchodcov bude Huawei P30 Lite opäť predávať ako teplé rožky. My sa však aj napriek tomu nedokážeme úplne zbaviť pocitu, že sa to dalo lepšie alebo aspoň o trošku lacnejšie.


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.5

Huawei P30 Lite

Čínsky technologický gigant sa ani nemusel veľmi snažiť a aj tak sa mu podarilo vytvoriť telefón, ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane predajným trhákom. Huawei P30 Lite sa ním však nestane ani tak kvôli svojim vlastnostiam, ale kvôli dobrému menu, ktoré medzi jeho cieľovou skupinou doteraz rezonuje najmä vďaka jeho predchodcom.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
70 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Konštrukčné spracovanie a dizajn
  • Kvalitný fotoaparát
  • Širokouhlý snímač
  • Rýchle nabíjanie
  • Veľké interné úložisko

  • Pomalšie reakcie systému
  • Technológia displeja
22.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+