MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Žiadne prekvapenia

Po stránke konektivity Huawei P30 Lite nevybočuje z radu väčšiny ostatných smartfónov. Dôležité je, že ponúka NFC technológiu, čo znamená, že pomocou tohto telefónu môžete vykonávať bezkontaktné platby. Nemenej dôležitá je aj integrovaná Bluetooth technológia vo verzii 4.2, ktorá vám zase telefón bezdrôtovo prepojí s ľubovoľným príslušenstvom. No a samozrejmosťou sú aj štandardy Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, umožňujúce pripojenie k internetu.

Ďalej je tiež nutné povedať, že oba SIM sloty podporujú LTE pripojenie. To fungovalo počas nášho testovania bezchybne, čo sa dá povedať aj o všetkých ostatných možnostiach pripojenia. Hovory boli taktiež kvalitné, pričom si na ich kvalitu v žiadnom smere nesťažovala ani druhá strana. Vďaka GPS spolu s A-GPS, GLONASS a BDS sa s týmto telefónom nestratíte, keďže naviguje spoľahlivo.

Fotoaparát: Zvládne vytvoriť aj fotku na billboard

Posledné dva roky sa Huawei cíti v mobilnej fotografii ako ryba vo vode. Jeho najvybavenejšie zariadenia patria k najlepším fotomobilom planéty a je tomu tak skutočne právom. Huawei P30 Lite sa však snaží dokázať, že ani stredná trieda zariadení od tejto spoločnosti nechce v kvalite fotografii nijako zaostávať. Pomôcť mu v tom má hneď trojica snímačov umiestnená na zadnej strane. Menovite ide o hlavný 48 MPx fotoaparát s clonou f/1.8 a PDAF zaostrovaním, 8 MPx širokouhlý fotoaparát a pomocný 2 MPx snímač, slúžiaci na zachytenie hĺbky ostrosti.

Na senzor, ktorý by sa pýšil dvojnásobným optickým zoomom sa teda nedostalo, no Lite-ko dokáže aj napriek tomu vytvárať vcelku kvalitné priblížené fotografie. Môžu za to vlastnosti hlavného senzora, ktorý má Megapixelov doslova na rozdávanie. Vďaka jeho úctyhodnému rozlíšeniu by ste vytvorené snímky mohli pokojne použiť aj pri tvorení billboardov. Megapixely však nie sú všetko. Našťastie sú si toho inžinieri spoločnosti Huawei veľmi dobre vedomí, a tak vybavili hlavný snímač aj slušným dynamickým rozsahom a verným podaním farieb. Ostrosť snímok je taktiež na skvelej úrovni.

Za dobrých svetelných podmienok teda vytvoríte pomocou Huawei P30 Lite vskutku podarené zábery, no s ubúdajúcim svetlom to už bude horšie. Smartfónu totiž chýba optická stabilizácia a nočné snímky sú aj kvôli tomu veľakrát neostré alebo zašumené viac než by sa patrilo. Širokouhlý snímač má za nás palec hore, a to aj napriek tomu, že svojou kvalitou nijak výrazne neoslní. Jeho dynamický rozsah je v porovnaní s hlavným snímačom slabší, pričom podanie farieb je mierne odlišné. Fotky tých istých objektov vďaka tomu vyzerajú trochu inak. Na druhú stranu aspoň širokouhlý fotoaparát ponúka na svet pohľad z inej perspektívy a je teda skutočne chvályhodné, že ho P30 Lite vôbec má.

Hoci nás samotný fotoaparát potešil, jeho dobré vlastnosti akoby neexistovali pri nahrávaní videa. To síce samé o sebe nevyzerá až tak zle, no trpí na problémy s preostrovaním a stabilizáciou obrazu. Dokonca aj pomalá chôdza spôsobuje na záberoch silné otrasy. Zvuk, ktorý doprevádza video, taktiež nie je veľmi kvalitný a najmä v hlučnejšom prostredí je divne rozladený. Samotné video pritom možno nahrávať najviac vo FullHD rozlíšení pri 60 snímkoch za sekundu. Na 4K video teda s týmto telefónom môžete zabudnúť.

Selfie snímač má rozlíšenie 32 MPx, clonu f/2.0 a pýši sa najmä tým, že dokáže automaticky detegovať až 8 scén v reálnom čase. Aj napriek tomu však selfiečka nie sú vo väčšine prípadov ničím výnimočné. Kvalitu však majú a ich jediným väčším nedostatkom je slabší dynamický rozsah, vďaka ktorému môžu byť snímky v niektorých častiach prepálené.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
22.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+