MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém: Prináša množstvo vymožeností

Operačný systém Android vo verzii 9.0 Pie je doplnený o robustnú nadstavbu EMUI 9, ktorá kompletne maskuje čistý Android. Na druhú stranu však prináša enormné množstvo funkcií a užitočných vymožeností, že spomenieme len tie najviac výrazné a nami najviac používané. Osobne sa nám páči možnosť kozmetickej úpravy prostredia podľa vlastných predstáv. Pre tento účel slúži aplikácia “Motívy”. Medzi ďalšie zaujímavé vymoženosti patria aj funkcie, ako dlhý screenshot, ktorý umožňuje spraviť veľmi dlhú snímku obrazovky, možnosť rozdvojenia aplikácií pre prípad, že máte viacero účtov či “Wi-Fi Most”, ktorý z telefónu spraví akýsi opakovač Wi-Fi signálu a vy tak máte možnosť zlepšiť signál na slabšie pokrytých miestach, či spraviť niekomu hotspot z Wi-Fi pripojenia bez toho, aby ste mu povedali heslo k vášmu routru.

Ďalej nechýba ani kompletné ovládanie systému pomocou gest či možnosť plánovaného zapnutia a vypnutia telefónu. Prostredie je výborne optimalizované a každodenné používanie smartfón zvládal excelentne. Spomenúť však musíme, že pred januárovou aktualizáciou mal telefón trošku zasekanú ponuku multitaskingu. Mnohokrát nás vytáčalo agresívne uzatváranie aplikácií na pozadí. Multitaskovanie medzi hrou a aplikáciou tak bolo vskutku nemožné, pretože softvér ju jednoducho ihneď zavrel. To platilo aj pre prepínanie napríklad medzi Messengerom a Instagramom.

Dôležité však je, že tento problém bol už nadobro odstránený, nuž v porovnaní s čistým Androidom je zatváranie aplikácii stále veľmi agresívne. Na nadstavbu EMUI si človek zvykne veľmi rýchlo a po pár rokoch toto grafické prostredie prešlo výraznými zmenami. Systém je sympatický a fanúšikovia značiek Huawei a Honor budú v ňom opäť doma. V systéme nechýba ani funkcia zálohy a obnovy aplikácií a kompletných údajov v telefóne. To sa rozhodne hodí, pokiaľ prechádzate zo smartfónu práve od tohto výrobcu. V čase písania recenzie sa na zariadení nachádzala bezpečnostná záplata platná k 1. januáru 2019.

Odomykanie: Tvárou aj odtlačkom prsta

Úroveň zabezpečenia tohto smartfónu je na slušnej úrovni. Odomykať je možné súčasne hneď dvoma spôsobmi, a to za pomoci tváre a skenera odtlačkov prstov. Na skener je možné nastaviť hneď 5 odtlačkov, zatiaľ čo tvár si telefón zapamätá len jednu. Odomykanie pomocou odtlačku je okamžité. Pokiaľ by ste chceli telefón odomknúť tvárou, v tmavom prostredí to potrvá o čosi dlhšie, v porovnaní s odomknutím za pomoci prsta. Za dobrého svetla je však telefón odomknutý hneď po stlačení tlačidla odomykania. Odomknutie tvárou je tak rýchle, že sa ani nestihne zjaviť uzamknutá obrazovka.


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

8.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+