MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Len s minimálnymi rámčekmi

Na prednej strane sa okrem iných, priam nevýrazných prvkov nachádza 6,34-palcový, ku stranám jemne zakrivený 2,5D displej s FullHD+ rozlíšením (2340 x 1080 pixelov), čo nám dáva úplne dostatočnú hustotu 406 pixelov na palec. Vcelku elegantný výrez v tvare kvapky svojou veľkosťou nikdy nijak neprekážal. Spomenieme, že nechýba možnosť si ho softvérovo skryť v nastaveniach. Zážitok z displeja je pohlcujúci. Jeho pomer strán 19.5:9 z neho robí dlhého obra, ktorého je možné ovládať len za pomoci jednej ruky za predpokladu, že sa nevyhnete prehmatávaniu k vyšším častiam zobrazovača.

YouTube videá je však nutné sledovať s pomerne hrubými čiernymi pásmi pri okrajoch. Video si môžete natiahnuť na celú obrazovku, no stratíte tak určitú spodnú a hornú časť videa. Tento skutočne širokouhlý displej v nás zanechal veľmi pozitívny dojem, jeho farebné podanie je veľmi dobré. Farby je možné doladiť v nastaveniach zobrazovača. Telefón sa drží v ruke veľmi pohodlne a displej má rýchlu odozvu, a tak nebol problém na ňom rýchlo písať, pokojne aj dlhé texty. Vo večerných hodinách radosť spraví prítomný filter modrého svetla, ktorý zafarbí displej do príjemne teplých farieb. Displej je k okrajom zaoblený a na pohľad pôsobí elegantným dojmom, no niektoré tlačidlá v hrách sú potom tak trošku “vykrojené”. Dodáme, že panel je typu IPS a disponuje slušnými pozorovacími uhlami. Chválime taktiež maximálny jas, ktorý nerobí problémy s čitateľnosťou ani na priamom slnku. To isté platí aj pre minimálny jas, ktorý vám zas v nočných hodinách nevypáli oči.

Výkon a pamäť: Na scénu prichádza nový výkonný čipset

Srdcom tohto zariadenia je čipset Kirin 710, vyrábaný 12 nm technológiou, ktorý svojím skvelým výkonom osviežuje strednú triedu smartfónov značky Huawei a Honor. Obsahuje štyri jadrá typu ARM Cortex-A73, ktoré pracujú na frekvencii 2,2 GHz. Tie sú doplnené o ďalšie štyri ARM Cortex-A53 jadrá úsporného charakteru taktované na 1,7 GHz. O grafickú prácu sa stará integrovaný grafický procesor ARM Mali G5. Nový, moderný čip dodáva vcelku dobre odladenému systému šťavu, avšak zamrzí dnes už malých 3 GB RAM.

Tá pred januárovou aktualizáciou v situáciách hrania hier či viacerých spustených aplikáciách naraz spôsobovala problémy a telefón jednoducho zatváral na pozadí prakticky každú predtým spustenú aplikáciu. Napríklad po vypnutí hry PUBG Mobile (ktorá mimochodom bola na medium detailoch vcelku hrateľná, avšak v niektorých situáciách sa vyskytli dlhšie záseky) nám na smartfón prišli nové maily či správy, ktoré boli ľuďmi odoslané počas hrania hry. Vinu však nehádžeme čisto na 3 GB RAM, ale skôr na agresívny princíp zatvárania aplikácií na pozadí za účelom šetrenia batérie či dosiahnutia lepšieho výkonu zariadenia.

Huawei P Smart 2019 v AnTuTu Benchmark dosiahol 128 050 bodov, v Geekbench single-core teste 1 526 bodov a v multi-core teste zas 5 507 bodov.

Našťastie tento nepríjemný problém taktiež vyriešil softvérový update a hranie PUBG Mobile či prepínanie medzi viacerými otvorenými aplikáciami je po novom úplne bezproblémové. So zasekávaním sme sa po vydarenej aktualizácii už nestretli a na každodenné používanie je telefón vynikajúci. Bleskurýchle otváranie aplikácií či surfovanie na sociálnych sieťach je samozrejmosťou. Keď príde na čas hrania hier, telefón nesklame. Interné úložisko má kapacitu 64 GB a nás veľmi teší, že Huawei osadil model strednej triedy tak veľkou pamäťou. Podobnú radosť nám robí aj prítomnosť výkonného procesoru, škoda len tej menšej RAM. Počas používania telefónu či nabíjania sme nezbadali takmer žiadne výrazné zahrievanie.


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

8.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+