MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá: Dobrý zážitok s drobnými kompromismi

Niet pochýb o tom, že Huawei Mate 20 Pro je fantastické multimediálne zariadenie. Veľký pekný displej, skvelý výkon a výborná výdrž batérie ho predurčujú na to, aby majiteľom ponúkol vynikajúci používateľský zážitok. My môžeme iba skonštatovať, že telefón plní svoju úlohu na výbornú.

Základom je fantastický displej, na ktorom vyzerá každý obsah skutočne pekne. Či už na ňom budete upravovať fotky, keď oceníte, že farby nie sú príliš sýte, alebo čítať dokumenty a tabuľky, keď vás zasa poteší vynikajúca jemnosť displeja. Skutočne akýkoľvek obsah na telefóne vyzerá výborne.

K dispozícii sú aj základné multimediálne aplikácie od Huawei, ktoré fungujú dobre. Je však viac než pravdepodobné, že si do svojho zariadenia stiahnete svoje obľúbené tituly.

Po stránke zvuku Huawei Mate 20 Pro nepatrí k tým najlepším, no zaujalo nás riešenie reproduktoru. Ako sme už spomínali, ten je ukrytý v USB-C porte. To síce pôsobí trošku futuristicky a na prvé počutie si ani nič nezvyčajné nevšimnete. Okrem toho k dispozícii je aj sekundárny reproduktor nad displejom, ktorý vytvára stereo sústavu. Zdá sa nám, že tento reproduktor je hlasnejší ako na predchádzajúcich modeloch a zvuk je tak vyváženejší.

Platí to ale iba do chvíle, kedy pri prehrávaní zvuku nezačnete telefón nabíjať. Vtedy budete počuť badateľnú zmenu zdroja zvuku, keď je jednoducho viac počuť reproduktor nad displejom. Okrem toho, USB port v strede spodnej hrany je extrémne jednoduché zakryť rukou v režime na šírku. Keďže ide o skutočne úzku štrbinku, zakryjete ju aj jedným prstom a pri sledovaní videí sme si na toto museli dávať veľký pozor.

Samozrejme, telefón neobsahuje ani 3,5mm jack pre slúchadlá. To nie je nič nezvyčajné a chválime výrobcu za to, že okrem redukcie z 3,5mm jacku na USB-C port v balení ponúka aj USB-C slúchadlá. Tie však nie sú štuplíkové, ale celistvé plastové do uší. Nám vôbec nepasujú a podobne ako s ďalšími takýmito slúchadlami, sedieť nebudú možno aj polovici populácie.

Ak ale používate napríklad Bluetooth slúchadlá alebo reproduktor, nebudete mať vôbec žiaden problém. Určite ale môžeme povedať, že zvuk je oblasťou, kde sa Huawei ešte môže pri svojich zariadeniach zlepšovať.

Pri reproduktore sme si všimli ešte jednu drobnú nedokonalosť, ktorú ale snáď vyrieši softvérová aktualizácia. Takmer vždy vtedy, keď by sa mal aktivovať reproduktor, počuť drobné puknutie. Tento zvuk sa prejaví napríklad aj pred príchodom notifikácie. Zaujímavé ale je, že je to najmä v situáciách, keď je zvuk stlmený, no nastane situácia, ktorá by pri vyššej hlasitosti vydala nejaký zvuk.

Napríklad keď scrollujeme na sociálnej sieti a začne sa prehrávať video, aj keď nemá aktívny zvuk. Vtedy počujeme toto puknutie najčastejšie. Po čase sme si však na túto drobnosť zvykli a nijako nás pri používaní telefónu neruší, no určite by sme boli radi, ak by ju výrobca eliminoval.

Konektivita a komunikácia: Iba to najlepšie a ešte niečo navyše

V našich končinách je spoločnosť Huawei známa najmä ako výrobca mobilných zariadení. Zároveň však ide o spoločnosť, ktorá sa aktívne podieľa na výstavbe telekomunikačnej infraštruktúry. Aj preto si Huawei dáva vo svojich smartfónoch záležať aj na funkciách spojených s konektivitou.

Huawei Mate 20 Pro tak ponúka to najlepšie, čo v aktuálnych smartfónoch nájdeme. Základom je extrémne rýchle pripojenie LTE Cat21 s rýchlosťami do 1400/200 Mbps. Hoci ide iba o teoretické rýchlosti, ktoré zrejme žiaden telefón v 4G sieti nikdy nedosiahne, ide o deklaráciu toho, že Huawei sa nebojí posúvať hranice aj v takejto neatraktívnej kategórii.

Nechýba ani Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac s podporou 5GHz sietí a DLNA. Bluetooth je tu vo verzii 5.0. Z lokalizačných služieb tu okrem GPS nájdeme aj A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO a QZSS. Samozrejmosťou je aj NFC a aj v tomto prípade Huawei ponúka IR port, ktorý je už absolútnou raritou na súčasných vlajkových lodiach.

Okrem famóznej výbavy poteší Huawei Mate 20 Pro aj tým, že všetky formy pripojenia fungujú na výbornú. Počas používania telefónu sme ani raz nenatrafili na pokles či stratu signálu, a to ani pri mobilných, ani Wi-Fi sieťach. Bez problémov fungovalo aj Bluetooth pripojenie, ktoré sme testovali so slúchadlami aj s infotainment systémom v aute. Špičkové a presné je aj GPS, ktoré výrobca špeciálne prispôsobil pre používanie v husto zastavaných oblastiach. My môžeme potvrdiť, že lokalizácia je extrémne rýchla a presná tak, ako sme pri Huawei zariadeniach zvyknutí. V centre Londýna však niekedy mala problémy správne nás lokalizovať, takže je otázne, nakoľko efektívna je nová technológia, resp. o čo viac by sa trápili iné zariadenia.

Rovnako skvelé je aj mobilné pripojenie a hlasové hovory. Tie sú čisté a plynulé, bez akýchkoľvek výpadkov. Vysokú kvalitu hlasu potvrdila aj druhá strana. My sme telefón pritom počas testovania využívali po celý čas s dvomi SIM kartami, ktorých nastavenie je veľmi jednoduché a priamočiare. Telefón nemal s touto konfiguráciou absolútne žiadne problémy a my sme počas testovania nezaznamenali ani jeden zmeškaný telefonát kvôli slabému signálu a spoľahlivo fungovali aj mobilné dáta.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
23.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+