MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Fantastická výdrž na jedno nabitie

Huawei Mate 20 Lite disponuje batériou s kapacitou 3750 mAh. To sa môže zdať na zariadenie s takto veľkým displejom aj málo, no opak je pravdou. Mate 20 Lite je skutočný maratónec a na jedno nabitie vám vydrží oveľa viac, ako by ste si mohli myslieť.

Pre bežného používateľa to bude znamenať aj niekoľkodňovú výdrž batérie na jedno nabitie. My sme sa takmer nikdy neocitli v situácii, že sme na konci dňa mali menej ako 50 % batérie. Hranica doby zapnutého displeja pritom počas jedného dňa poľahky prekročí aj 6 hodín.

My sme počas jedného dňa mali displej zapnutý 3 hodiny a 7 minút a na konci dňa nám zostávalo ešte 54 % batérie. Je pravda, že sme telefón počas dňa chvíľku dobíjali v aute pri zapnutej GPS, keď pribudlo približne 5 % batérie, no aj tak ide o fantastický výkon. Telefón sme pritom nijako nešetrili, okrem navigácie Waze, ktorá bežala asi pol hodinu, sme asi 15 minút hrali PUBG Mobile, testovali fotoaparát, surfovali po internete a po sociálnych sieťach a telefón napriek tomu ponúkol skutočne skvelú výdrž.

Telefón na tom nie je zle ani po stránke nabíjania. Z 0 % na 100 % sa nám nabil v teste za hodinu a 55 minút, detailné časy nabíjania nájdete nižšie:

 • 15 minút – 16 %

 • 30 minút – 31 %

 • 45 minút – 45 %

 • 60 minút – 60 %

 • 100 % – 1 hodina 55 minút

Huawei Mate 20 Lite: Záverečné hodnotenie

Smartfón Huawei Mate 20 Lite sa nesmierne podaril. Má všetko, čo od neho môže požadovať bežný, ale aj náročnejší používateľ. Dostatok výkonu, krásny dizajn, zmysel pre detail, slušný fotoaparát, pekný displej a vynikajúcu výdrž batérie. V jeho neprospech hovorí možno slabší reproduktor či horšie nočné fotografie, no to sú všetko detaily, ktoré môžeme v strednej triede odpustiť.

Horšie na tom je, že s cenou 399 EUR konkuruje tomuto telefónu hneď niekoľko ďalších modelov z rovnakej dielne. Na mysli máme napríklad modely Honor Play či Honor 10, ktoré majú veľmi podobnú cenovku a často oveľa lepšie parametre. Hoci je Mate 20 Lite telefónom novej generácie, okrem čipu, ktorý stále patrí do strednej triedy, žiaden prevrat nepriniesol. Aj preto pôjde o zariadenie, ktoré sa skôr oplatí v dobrej akcii u operátora ako pri kúpe v e-shope, kde je konkurencia obrovská, a to dokonca aj z vlastných radov.


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

8.2

Huawei Mate 20 Lite

Najnovší prírastok v rodine zariadení Mate 20 od Huawei prináša veľmi zaujímavú ponuku. Má pekný veľký displej a dostatok výkonu vďaka novému čipu a 4 GB RAM. Okrem toho telefón ponúka veľmi pekný dizajn, ktorý ale vynikne najmä v peknom modrom prevedení. Poteší aj perfektne odladený systém, ale najmä fantastická výdrž batérie. Nesklamal nás ani fotoaparát, ktorý poskytoval kvalitné výsledky najmä počas dobrého osvetlenia a dobre fungoval aj portrétový režim. Výsledok je tak určite kladný, no v tejto cenovej kategórii je konkurencia už skutočne veľká - aj z radov spoločnosti Huawei.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
80 %
Výkon
100 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
70 %
Fotoaparát

 • Krásny dizajn
 • Pekný displej
 • Výborná batéria
 • Dostatok výkonu

 • Horší reproduktor
 • Horšie výsledky fotografií v tme/noci
 • Vyššia cena = vyššia konkurencia
24.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+