MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia: Všetko dôležité

Samozrejmosťou pri moderných smartfónoch sú aj všetky formy pripojenia, ktoré súčasný náročný používateľ vyžaduje. V tomto prípade poteší pripojenie k LTE s rýchlosťami do 600 Mbps, ale aj rýchla Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. Bluetooth je síce iba vo verzii 4.2, no to pri používaní väčšina používateľov od novšej v5.0 určite nerozozná. Nechýba NFC, ktoré sme otestovali aj v spolupráci so službou Google Pay, ktorá fungovala bez akýchkoľvek problémov.

Ako sme už spomínali, veľmi nás potešil aj 3,5mm jack pre slúchadlá, ako aj moderný USB-C konektor. Okrem toho môžeme s radosťou skonštatovať, že bez problémov fungovali absolútne všetky formy pripojenia. Po celý čas testovania sme v telefóne mali 2 SIM karty a ani raz sme nemali žiaden problém s pripojením či signálom. Spoľahlivá bola aj Wi-Fi, ale aj GPS pripojenie, ktoré bolo extrémne presné a načítavanie bolo veľmi rýchle. Bez problémov prebiehali aj telefonáty, keď sme hovor počuli čisto a jasne, čo potvrdila aj druhá strana.

Fotoaparát: Poteší svojou kvalitou

Ako to už pri dostupnejších zariadeniach býva, najväčšmi sme sa obávali testu fotoaparátu. Ten ale dopadol nad naše očakávania, a tak sme veľmi radi, že Huawei spravil aj v tomto smere krok vpred a ponúka smartfón so skutočne veľmi dobrým fotoaparátom aj v dostupnejšom prevedení.

Vzadu tak nájdeme 20MP hlavný snímač s clonou f/1.8 a 2MP fotoaparát pre zachytávanie hĺbky poľa. Fotoaparát je schopný produkovať naozaj vynikajúce výsledky, a to najmä v dobre osvetlených priestoroch. Tu disponuje veľmi slušným dynamickým rozsahom a vernou reprodukciou farieb. Vo väčšine záberov je tiež veľmi dobrá úroveň detailov, no tie sa na niektorých snímkoch s náročnejšími podmienkami strácajú.

Vo väčšine prípadov je však výsledok skutočne veľmi dobrý. So strácajúcim sa svetlom sa strácajú aj detaily a prichádza na rad množstvo šumu, no na to sme pri smartfónoch strednej triedy zvyknutí. Súčasťou aplikácie fotoaparátu je aj umelá inteligencia, tá je ale znovu skôr do počtu a vo väčšine prípadov iba zvýši kontrast a sýtosť farieb, no rozpoznávanie jednotlivých scén jej ide veľmi dobre. Využijete to napríklad pri fotení textu, keď je fotografia extra ostrá.

Potešila nás aj kvalita videa. To je farebné, detailné a veľmi dobre sa zaznamenáva aj zvuk. Horšie je to však už s automatickým zaostrovaním, kvôli ktorému je aj naše testovacie video na viacerých miestach pomerne rozmazané – nezaostrené. Pri statickejšom type videa bude však tento problém eliminovaný.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Potešil nás ale celkom dobre fungujúci portrétový režim. Síce nie vždy sa ho podarí použiť tak, ako by sme si predstavovali, ak sa režim aktivuje, výsledok je naozaj pekný – rozpoznávanie hrán objektu je skvelé a veľmi pekne pôsobí aj rozmazanie pozadia. Selfie kamery sú na tom už o čosi horšie – tu je aj pri dobrom svetle vidieť mäkšie hrany a menej detailov, no veľmi dobré je podanie farieb a aj vyváženie expozície.

Ukážka portrétového režimu

Celkovo sme ale s fotoaparátmi na Huawei Mate 20 Lite veľmi spokojní. Obávali sme sa, že duálny fotoaparát bude znovu iba marketingový ťah, no kvalita štandardných fotografií, ako aj portrétového režimu nás veľmi potešila. Výsledky sú naozaj veľmi dobré a určite potešia všetkých, ktorí fotografie používajú najmä na sociálne siete.

Ukážka selfie fotografie


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

24.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+