MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá – prehrá všetko

Tradičným testom všetkých smartfónov, ktoré sa nám v redakcii ocitli je prehrávanie video záznamov rôznej kvality. Ascend P6 zvládol prehrať všetky použité vzorky aj v prípade Full HD videa. Nemal problémy s formátmi MKV, XviD, DivX alebo WMV. V zariadení však nenájdeme osobitnú aplikáciu na prehrávanie videa, no v tomto prípade postačí aj vstavaný v galérii. Dostupná je aj podpora titulkov, no tá ma problémy so slovenskou alebo českou diakritikou. Počas prehrávania je na obrazovke dostupné aj tlačidlo pre vypnutie/zapnutie vylepšenia zvuku Dolby Mobile.

Recenzia | HUAWEI Ascend P6

Zvukový výstup je tvorený jedným reproduktorom, ktorý je umiestnený na zadnej strane zariadenia. Zvuk produkovaný reproduktovom zodpovedá triede, v ktorej sa smartfón nachádza. Kvalita reprodukcie nie je zlá. Skreslenie je malé, no mal som pocit, že maximálna hlasitosť nie je až taká vysoká, ako u iných modelov. To by som však za nedostatok neoznačoval, pretože niektoré modely síce dokážu produkovať hlasnejší výstup, no s veľkou mierou skreslenia. To nakoniec spôsobí, že používateľ maximálnu hlasitosť v praxi ani nepoužíva.

Prehrávanie hudby má v zariadení na starosti vynovený hudobný prehrávač. Ten ponúka niekoľko zaujímavých funkcii, medzi ktoré patrí možnosť usporiadať hudbu do 4 štýlov – veselá, smutná, kľudná a energická. To by bolo výborné, ak by softvér dokázal kategorizáciu vykonávať automaticky, pomocou nejakého spôsobu analýzy hudby. V tomto prípade však musíte kategória naplniť vlastnoručne. Dostupné je samozrejme aj rozdelenie podľa interpretov, albumov, playlistov, žánrov alebo priečinkov. K dispozícií je aj samostatná aplikácie pre FM rádio.

Recenzia | HUAWEI Ascend P6 Recenzia | HUAWEI Ascend P6 Recenzia | HUAWEI Ascend P6

FOTOAPARÁT – stredná trieda

Recenzia | HUAWEI Ascend P6

Huawei Ascend P6 ponúka tradičnú dvojicu predného a zadného fotoaparátu. Zvykom je, že zadný fotoaparát ponúka vyššie rozlíšenie, ktoré je v tomto prípade 8 Mpx. Predný snímač ho však so svojimi 5 Mpx takmer dobehol. Hoci zadný snímač neponúka také rozlíšenie alebo kvalitu, ako dnešné vlakové lode, po softvérovej stránke rozhodne nebudete sklamaní. Nájdeme tu tradičné nastavenia ISO, vyváženia bielej, kontrastu, sýtosti alebo expozície. Dostupná je aj možnosť skrášlenia tváre alebo automatické zachytenie snímky pri detekcii úsmevu. V nastaveniach sa ďalej nachádza softvérová stabilizácia obrazu, GPS značkovanie a HDR režim snímania.

Používateľská nadstavba Oppo Color OS bola naportovaná na smartfón HTC One.   https://www.mojandroid.sk/2013/09/24/color-os-od-oppa-portovany-na-htc-one/ Používateľská nadstavba Oppo Color OS bola naportovaná na smartfón HTC One.   https://www.mojandroid.sk/2013/09/24/color-os-od-oppa-portovany-na-htc-one/ Používateľská nadstavba Oppo Color OS bola naportovaná na smartfón HTC One.   https://www.mojandroid.sk/2013/09/24/color-os-od-oppa-portovany-na-htc-one/

Kvalita snímok zodpovedá strednej triede. Vo výborných svetelných podmienkach dokáže zachytiť kvalitné a nerozmazané snímky. Pri nižšej úrovni osvetlenia sú však rozmazané, no v tme sú prekvapilo svetlé, aj keď šum je veľmi výrazný. Ascend P6 sa však vyznačuje dobrým zvládnutím makra, pričom objekty budete môcť snímať vo vzdialenosti od 4 centimetrov.

Recenzia-HUAWEI-Ascend-P6 Recenzia-HUAWEI-Ascend-P6 Recenzia-HUAWEI-Ascend-P6

Recenzia-HUAWEI-Ascend-P6 Recenzia-HUAWEI-Ascend-P6 Recenzia-HUAWEI-Ascend-P6

Recenzia-HUAWEI-Ascend-P6
Snímok pri pouličnom osvetlení
Recenzia-HUAWEI-Ascend-P6
HDR režim vypnutý
Recenzia-HUAWEI-Ascend-P6
HDR režim zapnutý

KONEKTIVITA – chýba NFC

Ascend P6 ponúka aj po stránke konektivity strednú triedu. Pripojenie pomocou bezdrôtovej siete Wi-Fi podporuje štandardy 802.11 a/b/g/n a funkcie dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA alebo Wi-Fi hotspot. Dostupný je aj Bluetooth vo verzii 4.0 alebo pripojenie do mobilnej siete HSDPA s maximálnou rýchlosťou sťahovania 21 Mb/s a HSUPA s rýchlosťou odosielania 5,76 Mb/s. Naopak zariadeniu chýba podpora pre NFC a LTE, ktoré však v našom prípade zatiaľ ani nevyužijeme.Pripojenie k stolnému alebo prenosnému počítaču je možné realizovať prostredníctvom priloženého USB kábla a vstavaného micro USB 2.0 portu. P6 podporuje aj funkciu USB Host, takže majitelia si budú môcť pripojiť napríklad flash disky.

Na prehliadanie internetu je v zariadení predinštalovaný natívny prehliadač Androidu, ako aj Chrome. Pri testovaní sme používali defaultný, teda natívny prehliadač, s ktorým sme nemali žiadne problémy, až na nepríjemný detail klávesnice. Pri zadávaní URL adresy je namiesto medzerníka umiestnené tlačidlo, ktoré pridáva reťazec “.com”. To by bolo fajn v prípade, ak používateľ zadáva naozaj adresu, no rovnaké pole určené aj na vyhľadávanie. V praxi tak nebudete môcť zadať adresu, až kým neprepnete klávesnicu na čísla.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

24.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+