MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

DISPLEJ – dobré farby a pozorovacie uhly

Pri návrhu smartfónu sa spoločnosť rozhodla použiť 4,7-palcový IPS+ displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov (hustota pixelov je 312 ppi). Výrobca udáva na oficiálnych stránkach, že sa jedná o tzv. in-cell displej. Bežné LCD displeje sa skladajú z ochranného skla, kapacitnej vrstvy a samotného LCD. Technológia in-cell spája kapacitnú vrstvu s LCD, čoho dôsledkom je tenší a ľahší panel. Podobnú technológiu využíva aj Samsung vo svojich Super AMOLED paneloch a taktiež je použitá aj v prípade iPhone 5.

Huawei-Ascend-P6-8

Nižšie rozlíšenie je novému modelu možné prepáčiť vzhľadom na cenovú kategóriu v ktorej sa pohybuje. Napriek rozlíšeniu je displej výborný a najviac nás prekvapilo zobrazenie čiernej farby, čím sa môže smelo pochváliť. Farby nie sú až tak výrazné, ako v prípade Super AMOLED displeja, no sú viac reálnejšie. Zobrazovanie farieb, takmer dobieha vlajkovú loď HTC One. Pozorovacie uhly sú tiež výborné a nesklamal ma ani jas displeja, ktorý je dostatočný aj za denného svetla.

VÝKON – na budúcnosť nie je pripravený

Ascend P6 je poháňaný čipom z vlastnej výroby spoločnosti Huawei. Reč je o štvorjadrovej jednotke s názvom K3V2E, ktorá je taktovaná na frekvenciu 1,5 GHz. Rovnakým čipom sú vybavené aj ďalšie Android zariadenia identickej značky, ako napríklad Honor 2, Ascend D2 alebo MediaPad 10 FHD. Operačná pamäť RAM má kapacitu 2 GB a stará sa o plynulý chod systému. Práca s používateľským prostredím je rýchla a trhanie resp. spomalenie animácií je možné pozorovať naozaj len zriedka pri vysokom vyťažení. Nižšie si môžete pozrieť výsledky syntetických testov. Podľa AnTuTu sa je jeho výkon porovnateľný s minuloročným modelom Galaxy S3.

Huawei Ascend P6Samsung Galaxy S4 miniSony Xperia SPHTC Desire 500
AnTuTu Benchmark
15574142461424611103
Vellamo1472 / 416
2523 / 7492523 / 7491664/387
Geekbench 3 (Multi-core)1315------832
NenaMark 2
59,3 FPS59,6 FPS59,9 FPS44 FPS
3D Mark (Ice Storm / Ice Storm Extreme)2588 / 1595------3324/1817

Podľa špecifikácie čipu K3V2, grafickým procesorom je v tomto prípade šestnásťjadrový Vivante GC4000. Človek si pomyslí, že toľko jadier ponúkne naozaj skvelý výkon pre hry, no v reálnom využití neponúka až také dobré výsledky. Náročné 3D hry si síce zahráte, no nebudú také plynulé, ako v prípade aktuálnych vlajkových lodí. Skúšali sme napríklad hru Dead Trigger, ktorá išla plynulo s občasným spomalením. Náročnejší Modern Combat 4 však už tak plynulo nešiel. Pri hraní náročnejších hier sa vie zariadenie pekne zahriať na vysokú teplotu najmä v pravej časti, kde je s najväčšou pravdepodobnosťou umiestnený čip. Vadili mi aj softvérové tlačidlá. Občas sa totižto stalo, že pri hraní som omylom prešiel prstom na tlačidlá a prerušil hru.

Vnútorná kapacita zariadenia pravdepodobne neohúri každého fanúšika Androidu. Ponúka len 8 GB, pričom pre používateľa je dostupných len 4,7 GB, čo je naozaj málo. Po nainštalovaní pár hier, nahraní malej knižnice hudby alebo nejakého video súboru klesne dostupná pamäť na minimum. Potešúja je však možnosť rozšírenia pomocou micro SD karty až do veľkosti 64 GB, ktorú určite odporúčame v tomto prípade zakúpiť.

Recenzia | HUAWEI Ascend P6

 

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
24.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+