MojAndroid

Zatiaľ, čo ostatní výrobcovia mobilných zariadení s operačným systémom Android bojujú o najvýkonnejší a funkciami preplnený smartfón, spoločnosť Huawei bojuje na inom fronte – v segmente vyššej strednej triedy. Najnovší prírastok firmy je prezentovaný ako “rýchlejší, tenší, zaoblený a navrhnutý pre zachytenie skutočnej krásy”, samozrejme reč je o tenučkom HUAWEI Ascend P6. Novinka je naozaj vyrobená s ohľadom na dizajn a rozmery, aspoň čo do hrúbky zariadenia a na prvý pohľad pripomína iPhone 4. generácie. Jedná sa však o úplne odlišné zariadenie a my sme sa v redakcii pozreli na všetky prednosti a naopak negatíva. Náš pohľad prinášame v recenzii, ktorú si môžete prečítať nižšie. Cena modelu sa na slovenských e-shopoch pohybuje od 342,02 € do 547,47 € (aktuálne ku dňu 23. septembra, zdroj: heureka.sk).

Huawei-Ascend-P6-9

Huawei Ascend P6

Android 4.2.2 Jelly Bean4,7-palcový
K3V2, 4-jadrový, 1,5 GHzHD, 1280x720p
2 GB8 Mpix
8 GB1080p, Full HD

BALENIE – prekvapil silikónový obal

Papierová škatuľa smartfónu sa od ostatných odlišuje čistým obalom, pričom k obsahu sa dostanete vysunutím pravej strany pomocou malého putka. Novým majiteľom sa tak naskytne pohľad na samotné zariadenie, ktoré je ďalšieho obsahu balenie oddelený bielou priehradkou. Po jej otvorení uvidíme 3 menšie krabičky, kde sa nachádzajú slúchadlá, USB kábel, nabíjačka, séria návodov (v našom prípade boli v čínštine) a najväčšie potešenie ponúkne plastový priesvitný obal na ochranu zariadenia.

Recenzia | HUAWEI Ascend P6 1

KONŠTRUKCIA – Elegantný a tenký dizajn

HUAWEI Ascend P6 je predávaný v troch farebných prevedeniach a to bielej, čiernej a ružovej. V našich rukách sa ocitla biela verzia, ktorá pôsobí veľmi elegantne. Najvýraznejším prvkom zariadenia je jeho hrúbka, ktorá dosahuje len 6,18 mm. (POROVNANIE S S4 NOTE One). Konštrukcia má ostré hrany zo všetkých, okrem spodnej strany, ktorá je zaoblená. Boky smartfonu tvorí hliník, pričom ostatné prvky sú bielej farby. Dizajnéri spoločnosti sa v mnohých smeroch inšpirovali staršou generáciou konkurenčného iPhone od spoločnosti Apple, no konštrukcia, rozmery, veľkosť displeja a umiestnenie prvkov je odlišné a preto ho nepokladáme za kópiu. Príjemná je aj váha zariadenia, ktorá dosahuje hodnoty 120 g, čo je vzhľadom na veľkosť výborné. Celkové rozmery sú 132,65 mm x 65,5 mm x 6,18 mm.

Recenzia | HUAWEI Ascend P6

Predná strana smartfónu je tvorená displejom s uhlopriečkou 4,7-placov, vo vrchnej časti nájdeme ďalej reproduktor pre hlasové hovory, predný fotoaparát, senzor vonkajšieho osvetlenia a notifikačnú diódu, ktorá upozorňuje na rôzne podnety. V spodnej časti nájdeme len logotyp spoločnosti. Je teda jasné, že kapacitné tlačidlá sú nahradené softvérovými podobne, ako je to napríklad v prípade Nexusu 4. Displej je chránený odolným sklom Corning Gorilla Glass.

Zadnú stranu nie je možné otvoriť a vymeniť napríklad batériu v prípade, že klesne jej výdrž pri dlhodobom používaní. Kryt je tvorený jemným plastom, ktorý je na dotyk príjemný a zdá sa byť aj veľmi odolný. V ľavom hornom rohu nájdeme zadný fotoaparát, pod ktorým je umiestnený LED blesk. V spodnej časti je umiestnený reproduktor chránený mriežkou.

Recenzia | HUAWEI Ascend P6

Boky zariadenia lemuje hliníkový pás, ktorý mu dodáva eleganciu a príjemný pocit pri držaní. Takmer všetky prvky sú umiestnené na pravej strane. Nájdeme tu tlačidlo pre zapnutie/vypnutie, ovládanie hlasitosti, slot pre pamäťovú kartu a tiež slot pre SIM kartu. Tieto však nie sú označené a môžu vyvolávať dojem, že sa jedná o dual SIM smartfón, alebo si používateľ môže pomýliť slot pre SIM kartu so slotom pre pamäťovú kartu a vytiahnuť ten nesprávny. Vrchá hrana je vybavená microUSB konektorom pre pripojenie nabíjačky alebo počítača. Okrem toho sa tu nachádza ešte otvor pre mikrofón, čo platí aj pre spodnú hranu.

Netradičné je aj umiestnenie 3,5 mm audio konektora. Tento sa totižto nachádza na ľavom boku, úplne dole a je chránený hliníkovým nástrojom na vyberanie SIM karty a “pamäťovky”. Hoci sa mi spočiatku tento prvok páčil, neskôr som mal dojem, že po nejakom čase ho určite stratím aj napriek tomu, že v otvore drží pevne.

Recenzia | HUAWEI Ascend P6

Je vidieť, že spoločnosť HUAWEI vynaložila veľké úsilie pri návrhu tohto zariadenia. Konštrukcia je veľmi kvalitná a výhradu mám len k zadnému krytu, ktorý očas zavŕzga. Môže sa však jednať o vadu nášho testovaného modelu a v iných sa to neprejavuje. Potešil aj pribalený silikónový obal, ktorý môžete nosiť náročnejších podmienkach, napríklad v ruksaku, v taške alebo inom mieste, kde hrozí poškriabanie konštrukcie alebo displeja.

ascend p6

 

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
24.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+