MojAndroid

Nová vlajková loď spoločnosti HTC dorazila aj na Slovensko. HTC One X je novým modelom očakávanej rady smartfónov One, ktoré prinášajú veľa noviniek, vrátane nového prostredia Sense 4.0, operačného systému Android Ice Cream Sandwich a kvalitného fotoaparátu s vlastným obrazovým procesorom Image Sense. One X ako prvý smartfón na svete integruje výkonný štvorjadrový procesor od NVIDIE s architektúrou 4+1, dobre známy Tegra 3. Novinku sme podrobili testovaniu a všetko potrebné, čo by ste mali pri kúpe tohto smartfónu vedieť sa dozviete práve tu.

Graf ceny produktu HTC One X poskytuje server Heureka.sk

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

 1. časť: Balenie, konštrukcia a dizajn,
 2. časť: Displej, výkon a pamäť,
 3. časť: Operačný systém a aplikácie,
 4. časť: Hudba a zvuk,
 5. časť: Fotoaparát a galéria,
 6. časť: Komunikácia a konektivita,
 7. časť: Problémy HTC One X, batéria a záver

Balenie

HTC pre novú radu smartfónov One vymyslel aj nový spôsob ako sa ten “pre vás jediný” smartfón dostane bezpečne až k vám domov. Výrobca použil akýsi druh recyklovaného tvrdeného papiera. Krabica s telefónom síce nevyzerá nijak luxusne, no nás predovšetkým zaujíma to čo ukrýva vo vnútri. Po jej otvorení, tu nájdete okrem klasickej papierovej prílohy (manuály) aj slúchadlá, nabíjačku s káblom pre prepojenie s PC a pomôcku pre výmenu microSIM karty v telefóne. Video z rozbaľovania nájdete na konci recenzie.

Konštrukcia: biela farba mu svedčí

HTC v posledných rokoch vyrábal veľa modelov smartfónov, ktoré sa však len veľmi málo od seba odlišovali. Dizajnéri spoločnosti chceli s novou radou  osviežiť aj imidž a treba povedať, že sa im to podarilo. HTC One X je dostupný v dvoch farebných vyhotoveniach, bielom a tmavosivom. Biela farba nám učarovala viac. V sivej verzii sa trochu strácali ladné krivky, ktorými sa One X určite môže pochváliť.

 

Konštrukcia HTC One X inak spája skvelé vlastnosti tvrdeného polykarbonátu a odolného skla Gorilla Glass. Tieto sú spojené v jednom konštrukčnom celku v tzv. unibody konštrukcii, ktorá dodáva telefónu pevnosť a zároveň aj určitú dávku elegancie.

HTC One smartfóny ako prvé smartfóny spoločnosti prichádzajú s predinštalovaným operačným systémom Android 4.0 Ice Cream Sandwich a tomu boli prispôsobené aj ovládacie prvky pod displejom.  Klasickú štvoricu kapacitných tlačidiel z predchádzajúcich modelov tak nahradili len tri, ktoré zastupujú funkcie tlačidla späť, domčeka a prepínania medzi spustenými aplikáciami (multitasking).

 

Prednú stranu telefónu vypĺňa veľký 4,7 palcový displej, nad ktorým sa nachádzajú miniatúrne otvory reproduktora pre hovory. Tie sú priamou súčasťou unibody konštrukcie. Priamo pod nimi umiestnil výrobca signalizačnú LED diódu a hneď vedľa kameru určenú pre videohovory. Na krajoch je predná strana mierne zaoblená.

 

Zadná strana je charakterizovaná svojim zaobleným tvarom a bielym/sivým matným povrchom, ktorý v bokoch prístroja prechádza do lesklej bielej/sivej farby. Navrchu z tela mierne vystupuje snímač fotoaparátu, ktorý obkolesuje hliník a vedľa ktorého umiestnil výrobca aj prisvetľovaciu LED diódu.  V strede sa nachádza logo spoločnosti HTC a v spodnej časti môžeme vidieť logo BeatsAudio spolu s hlasitým reproduktorom.

 

Tu sa pozastavíme pri sklíčku, ktoré chráni zadný snímač. Nie je nijakým spôsobom chránené proti poškriabaniu. Veľa používateľov sa na túto skutočnosť sťažovalo na fórach. Uvítali by sme teda, keby bolo aspoň trochu zapustené pod úroveň konštrukcie.

Ostatné ovládacie prvky a konektory sú rozmiestnené po bokoch telefónu. Napravo sú to tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, navrchu tlačidlo zapnutia, 3,5mm audio jack a slot pre microSIM. MicroUSB pre prepojenie s PC si svoje miesto našlo na ľavom boku. Okrem toho môžete na vrchnej a spodnej časti nájsť aj dvojicu otvorov pre mikrofóny, ktoré pri natáčaní snímajú stereo zvuk a slúžia aj na redukciu echa a šumov pri hovoroch.

 

Čo dodať ku konštrukcii. HTC One X patrí nepochybne ku zariadeniam s precíznym a kvalitným spracovaním. Telo je dostatočne ľahké, tenké a vďaka mierne zaoblenému tvaru sa aj pohodlne nosí vo vrecku nohavíc. Pri manipulácií sa nestretnete so žiadnými nepríjemnými zvukmi. Matný povrch v bielej ako aj sivej farbe je navyše aj dobre umývateľný. Celkovo môžeme konštrukciu HTC One X hodnotiť na jednotku. Jedinou nevýhodou môže byť pre niekoho integrovaná batéria a absencia microSD slotu.

Parametre|Konštrukcia

 • Rozmery: 134.4 x 69.9 x 8.9 mm
 • Váha: 130g
 • Typ konštrukcie: unibody
 • Materiál: tvrdený polykarbonát a odolné sklo Gorilla Glass

Hodnotenie|Konštrukcia  9/10

Fotogaléria

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

 1. časť: Balenie, konštrukcia a dizajn,
 2. časť: Displej, výkon a pamäť,
 3. časť: Operačný systém a aplikácie,
 4. časť: Hudba a zvuk,
 5. časť: Fotoaparát a galéria,
 6. časť: Komunikácia a konektivita,
 7. časť: Problémy HTC One X, batéria a záver
1.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+