MojAndroid

Podrobnému testovaniu sme podrobili aj posledný z rady One od spoločnosti HTC – One V. Tento model je z modelovej rady One vybavený najmenej výkonným hardvérom, ktorý je však dostatočne výkonný na to, aby vykonal akúkoľvek operáciu, ktorú mu zadá priemerný používateľ. Problém mu nerobili dokonca ani náročnejšie hry či aplikácie a preto eje tento smartfón vhodný naozaj pre širokú klientelu. Čo vám HTC One V môže ponúknuť si prečítajte v nižšie písanej recenzii, kde sa o ňom dozviete všetko podstatné.

Konštrukcia

HTC One V je model, pri ktorom dizajnéri využili tvary staršieho zariadenia HTC Hero a preto prichádza s akýmsi mostíkom v spodnej časti tela. Tento mostík (ako si ho my nazveme) však nemá len estetickú funkciu a okrem toho, že sa v ňom skrýva určite nejedná hardvérová súčiastka, výrazne napomáha v pohodlnom držaní celého zariadenia v dlani. HTC One V sa drží pohodlne tak v jednej ruke, ako aj v oboch naraz, pričom si telefón vďaka mostíku môžete o ruku pohodlnejšie oprieť, prípadne zaň uchopiť telefón palcom pravej ruky pri polohe na ležato. Toto zariadenie má rozmery 120.3 x 59.7 x 9.2 mm a hmotnosť 115 g, čo z neho robí telefón do každého vrecka. Okrem dvoch plastových častí krytu je telefón uložený v unibody tele, ktoré je vyrobené z kvalitného kovu.

Predná časť tohoto smartfónu je tvorená 3,7″ displejom, ktorému sa budeme venovať neskôr, trojicou už známych tlačidiel Späť, Domov a tlačidla pre multitasking, primárnym reproduktorom pre hovory a senzormi. V spodnej časti môžete nájsť, už spomínaný, špecifický mostík. Zadná strana v sebe ukrýva šošovku 5 Mpix fotoaparátu s LED bleskom v hornej plastovej časti a spodná plastová časť s logom beatsaudio pod sebou ukrýva sloty na SIM a microSD karty a sekundárny reproduktor pre hlasité šírenie zvuku.

  

      

V hornej stene Véčka nájdete tlačidlo vypínania spolu s 3,5 mm jackom, ktorý slúži na pripojenie slúchadiel alebo iného externého zvukového príslušenstva a v hornej stene sa nachádza aj nenápadný pásik spredu dozadu, ktorý pod sebou ukrýva notifikačnú LED diódu. Spodná strana je prázdna, obsahuje len jednu bodku, ktorá reprezentuje mikrofón. V ľavom boku má HTC One V konektor pre microUSB kábel a oproti nemu v pravom boku nájdete dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti.

      

Ako sme už spomínali, HTC One V je jediným smartfónom z modelovej rady One, ktorý v sebe má sloty na SIM a microSD karty. Tie nájdete po odňatí spodného plastového krytu na zadnej časti.

Na záver tejto časti môžeme zhodnotiť, že HTC One V sa v rukách drží veľmi dobre, vďaka použitým materiálom sa ani nešmýka a mostík je v tomto prípade pre nás výhodou. Nám sa na konštrukcii Véčka páči takmer všetko, vyčítame mu len integrovanú batériu, preto si od nás za konštrukciu získava 9/10. 

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. časť: Úvod, konštrukcia a dizajn,
  2. časť: Displej, výkon a pamäť,
  3. časť: Operačný systém a aplikácie,
  4. časť: Foto a video,
  5. časť: Hudba a zvuk,
  6. časť: Komunikácia a konektivita,
  7. časť: Batéria, záver a celkové hodnotenie
3.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+