MojAndroid

Do rúk sa nám na testovanie dostal aj HTC Explorer, šikovný Android smartfón so slabšou hardvérovou výbavou. Používateľov môže zaujať hlavne nízkou cenou či používateľskou nadstavbou Sense 3.5, ktorá vyniká nad ostatné nadstavby smartfónov v tejto kategórii. Ako tento smartfón hodnotíme si môžete prečítať nižšie v našej recenzii.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

 1. Konštrukcia
 2. Displej, výkon a pamäť
 3. Operačný systém a aplikácie
 4. Foto a video
 5. Hudba a zvuk
 6. Komunikácia a konektivita
 7. Batéria a záver

Konštrukcia

HTC Explorer je zariadenie malých rozmerov, ktoré predurčujú tento telefón do menších rúk. S rozmermi 102.8 x 57.2 x 12.9 mm sa zmestí do každého vrecka na nohaviciach či v kabelke. Kryt je tvorený jedným kusom plastu, ktorý je pogumovaný, a preto sa v ruke drží veľmi dobre a nekĺže sa. Predná strana Exploreru je tvorená displejom, 4 kapacitnými tlačidlami, senzormi, primárnym reproduktorom pre hovory a nenápadným pásikom na prelome prednej a spodnej steny, ktorý identifikuje miesto, kde máte zatlačiť, aby ste odobrali zo zariadenia kryt. Iba 108 g vážiace telo má po stranách dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti (pravá strana), power tlačidlo na vrchu, kde nájdeme aj 3,5 mm jack na pripojenie stereo slúchadiel, microUSB konetor na ľavej strane a nenápadnú bodku na spodnej strane, ktorá pod sebou ukrýva mikrofón. Zadná strana je zdobená kovovým pásikom s logom HTC a šošovkou 3 Mpix fotoaparátu a vedľa kovového pásika nájdeme aj nenápadnú štrbinu sekundárneho reproduktoru pre hlasité šírenie audia.

  

Hoci sa HTC Explorer drží v ruke veľmi dobre a nekĺže sa, manipulácia s jeho hardvérovými tlačidlami je o čosi náročnejšia. Tlačidlá, ktoré vystupujú z tela smartfónu sú “prekryté” gumennými prvkami plastového krytu, ktoré spôsobujú, že pri stláčaní, či už power tlačidla alebo tlačidiel ovládania hlasitosti, musíte vynaložiť väčšie úsilie. Takisto sa nezľaknite, ak sa počas používania stretnete s nepríjemnými zvukmi plastového krytu, ktorý po pár odobratiach nedrží na svojom mieste tak, ako na začiatku.

            

Obsah balenia tohto zariadenia vám bohužiaľ nemôžeme popísať, pretože sme na testovanie získali len testovaciu vzorku s obmedzeným príslušenstvom – nabíjačkou a dátovým káblom.

Hodnotenie  | Konštrukcia |  7/10

 

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

 

 1. Konštrukcia
 2. Displej, výkon a pamäť
 3. Operačný systém a aplikácie
 4. Foto a video
 5. Hudba a zvuk
 6. Komunikácia a konektivita
 7. Batéria a záver


21.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+