Do rúk sa nám na testovanie dostal aj HTC Explorer, šikovný Android smartfón so slabšou hardvérovou výbavou. Používateľov môže zaujať hlavne nízkou cenou či používateľskou nadstavbou Sense 3.5, ktorá vyniká nad ostatné nadstavby smartfónov v tejto kategórii. Ako tento smartfón hodnotíme si môžete prečítať nižšie v našej recenzii.
Tento článok je rozdelený na viacero častí:
- Konštrukcia
- Displej, výkon a pamäť
- Operačný systém a aplikácie
- Foto a video
- Hudba a zvuk
- Komunikácia a konektivita
- Batéria a záver
Konštrukcia
HTC Explorer je zariadenie malých rozmerov, ktoré predurčujú tento telefón do menších rúk. S rozmermi 102.8 x 57.2 x 12.9 mm sa zmestí do každého vrecka na nohaviciach či v kabelke. Kryt je tvorený jedným kusom plastu, ktorý je pogumovaný, a preto sa v ruke drží veľmi dobre a nekĺže sa. Predná strana Exploreru je tvorená displejom, 4 kapacitnými tlačidlami, senzormi, primárnym reproduktorom pre hovory a nenápadným pásikom na prelome prednej a spodnej steny, ktorý identifikuje miesto, kde máte zatlačiť, aby ste odobrali zo zariadenia kryt. Iba 108 g vážiace telo má po stranách dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti (pravá strana), power tlačidlo na vrchu, kde nájdeme aj 3,5 mm jack na pripojenie stereo slúchadiel, microUSB konetor na ľavej strane a nenápadnú bodku na spodnej strane, ktorá pod sebou ukrýva mikrofón. Zadná strana je zdobená kovovým pásikom s logom HTC a šošovkou 3 Mpix fotoaparátu a vedľa kovového pásika nájdeme aj nenápadnú štrbinu sekundárneho reproduktoru pre hlasité šírenie audia.
Hoci sa HTC Explorer drží v ruke veľmi dobre a nekĺže sa, manipulácia s jeho hardvérovými tlačidlami je o čosi náročnejšia. Tlačidlá, ktoré vystupujú z tela smartfónu sú “prekryté” gumennými prvkami plastového krytu, ktoré spôsobujú, že pri stláčaní, či už power tlačidla alebo tlačidiel ovládania hlasitosti, musíte vynaložiť väčšie úsilie. Takisto sa nezľaknite, ak sa počas používania stretnete s nepríjemnými zvukmi plastového krytu, ktorý po pár odobratiach nedrží na svojom mieste tak, ako na začiatku.
Obsah balenia tohto zariadenia vám bohužiaľ nemôžeme popísať, pretože sme na testovanie získali len testovaciu vzorku s obmedzeným príslušenstvom – nabíjačkou a dátovým káblom.
Hodnotenie | Konštrukcia | 7/10
Tento článok je rozdelený na viacero častí:
- Konštrukcia
- Displej, výkon a pamäť
- Operačný systém a aplikácie
- Foto a video
- Hudba a zvuk
- Komunikácia a konektivita
- Batéria a záver
Ice cream sandwich pre tento telefon zrejmne nebude čo?
Asi jedine v podobe nejakej custom ROM…
Lepši než Wildfire S?
No foťák u WF S je pravděpodobně stejně nekvalitní jako bude zde, ale pokud chceš něco ostře vyfotit na blízko, tak je blesk super věc a to tenhle telefon nemá. Tím pádem ho nemůžeš využít ani jako praktickou svítilnu a nemá tvrzené sklo. A má jen 90 MB vnitřní paměť, u WF je sice asi jen 130, a skoro se s tím nedá vyjít, 90 MB si nedokážu představit.
WS ma autofokus a explorer ma pevnu sosovku
Wildfire je o 25€ drahsie a oproti explorer ma jedine o 2MPx lepsi fotak..
Wildfire S ma CPU Armv6 a Explorer Armv7
Wildfire S ma CPU Arm11 pokial viem :D
nn, ma armv6
Ma procesor typu ARM11 ktory patri do skupiny (architektury) ARMv6…
To nemá Gorilla Glass?
Tak už jsem si to našel. To je blbé no.
V cem, ze je tenhle mobil sikovny?
wildfire s je lepsi o dost
Model výrobcu Wildfire S je zrejme najväčším konkurentom tohto modelu :)
dostala som tento fon na narodeniny … a ako to povedat este ze to neprecita mama :D je na H…..O nie ze by som bola nejaka odbornicka ale ako bezny mlady uzivatel je pre mna tento fon na nic…. zle foto,…. a neviem ako si mam premiestnit app na SD kartu … pretoze to robim uz niekolko dni a nic….. vnutorna pamat plna … :( ak by mi s tym vedell niekto poradit dajte mi prosim vediet dakujem
S.
Ahoj Svetka, skús aplikáciu App2SD priamo z Google Play Store – http://goo.gl/D0bYQ