MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Absolútna špička

Honor View20 prichádza so zabudovanou batériou s kapacitou 4000 mAh. To je ešte stále nadštandardná kapacita, a my sme tak boli zvedaví, ako sa tento údaj prejaví v praxi. Už tradične sme očakávali nadpriemernú výdrž, no dočkali sme sa niečoho, čo sme skutočne nečakali.

Honor View20 je po stránke výdrže batérie jedným z najlepších smartfónov na trhu. Táto fantastická výdrž napokon znamenala až to, že sme telefón takmer vôbec nenabíjali. Poďme však pekne po poriadku.

Telefón sme používali klasicky ako každý iný. To znamená s dvomi SIM kartami, neustále pripojený k mobilnému internetu alebo Wi-Fi, nonstop zapnuté GPS, Bluetooth, jas na bežných hodnotách, aby bol displej ľahko čitateľný za akýchkoľvek podmienok. Neustále sme synchronizovali dva Google účty a množstvo ďalších účtov na sociálnych sieťach.

Už zrejme tušíte, že ani raz sa nám telefón nepodarilo vybiť v priebehu jedného dňa. V jeden vzorový deň sme sa snažili telefón vybiť naozaj náročnými operáciami, no nepodarilo sa nám to. Takmer 40 minút bola zapnutá aplikácia Fortnite, kde sme najskôr sťahovali dodatočné súbory a potom testovali samotnú hru. Zároveň sme telefón približne 35 minút denne využívali na navigáciu prostredníctvom Waze. Okrem toho sme používali sociálne siete, internet a ďalšie bežné aplikácie.

Na konci dňa sme mali displej zapnutý takmer 4 a štvrť hodiny, pričom nám stále zostávalo 53 % batérie. A to je jednoducho fantastický výkon. Pri bežnom používaní (cca 1:30 hod až 2:30 hod zapnutého displeja) nám na konci dňa ostávalo bežne viac ako 65 % batérie. A to už atakujeme nie dvojdňovú, ale až trojdňovú výdrž na jedno nabitie.

Bez akýchkoľvek problémov sme boli schopní zvládnuť dva náročnejšie dni. Telefón si držal úroveň nabitia aj v stave nečinnosti, a to aj napriek tomu, že sme sa snažili obísť agresívny režim zatvárania aplikácií, ktorými je nadstavba od Honor/Huawei známa. Ručne sme prikázali synchronizáciu niekoľkých desiatok aplikácií a dostávali sme všetky notifikácie tak, ako sme zvyknutí. Výdrž bola napriek tomu vynikajúca.

Výborná je aj rýchlosť nabíjania. Za hodinu sa telefón nabije až na 93 % a hoci posledným percentám to trvá trošku dlhšie, telefón naozaj nebudete nabíjať dlho. Môže za to 22,5W rýchlonabíjačka, ktorá je súčasťou balenia. Podrobné časy nabíjania nájdete spolu s nameranými hodnotami nabitia nižšie:

  • 15 minút – 31 %
  • 30 minút – 59 %
  • 45 minút – 79 %
  • 60 minút – 93 %
  • Plné nabitie – 1:23 hod

Honor View20: Záverečné hodnotenie

Honor View20 je veľmi zaujímavé zariadenie, či už svojím dizajnom, výbavou, alebo cenou. Tá začína už na úrovni 549 EUR za verziu so 6 GB RAM a 128 GB vnútornou pamäťou. Ak k tomu pripočítame jeden z najvýkonnejších čipov na trhu, krásny dizajn, vynikajúcu výdrž batérie a skvelé spracovanie, dostaneme naozaj telefón s fantastickým pomerom ceny a výkonu. Tomu konkuruje v tejto cenovej kategórii najmä OnePlus 6T, no ten je stále pre mnohých zákazníkov veľkou neznámou.

Čo sa týka tradičnejších výrobcov, View20 priamo konkuruje tým najlepším smartfónom na trhu. Za tými možno v niektorých detailoch zaostáva, no v niektorých ďalších má aj navrch. V tejto cenovej kategórii mu ťažko niečo vytknúť. Je to jednoducho kompletný telefón, ktorý poteší aj tých najnáročnejších používateľov. Trošku zamrzia občasné zaváhania fotoaparátu, ktoré ale pôsobia dojmom, že by všetko vyriešila jedna softvérová aktualizácia. V kategórii prémiových smartfónov si však Honor View20 rozhodne zaslúži vašu pozornosť. Ak ste ochotní spraviť pár miniatúrnych kompromisov, dostanete telefón, ktorý poľahky strčí do vrecka aj zariadenia s dvojnásobnou cenovkou.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
11.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+