MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Nechýba absolútne nič

Dávno sú preč časy, keď nižšia cena znamenala kompromisy vo výbave konektivity. Chýbajúce NFC či starší USB port sú ešte neduhy, ktoré trápia najnižšiu triedu zariadení, nie však smartfón s cenou nad 500 EUR.

Honor View20 tak ponúkne všetky formy pripojenia, ktoré by ste od neho mohli očakávať. Rýchle LTE aj Wi-Fi pripojenie, moderné Bluetooth v5.0, USB-C konektor s podporou USB 3.1 a USB OTG, všetky formy sledovania polohy (GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS), nechýba ani NFC a dokonca ani infraport.

Všetky formy pripojenia pritom počas nášho testovania fungovali na výbornú. Po celý čas sme mali v telefóne dve SIM karty, z jednej sme čerpali dáta a druhá bola prednastavená na komunikáciu. Všetko fungovalo bezchybne, nemali sme žiadnu stratu či pokles signálu. Výborne fungovalo aj Bluetooth, testovali sme ho v aute aj s Bluetooth slúchadlami a nezaznamenali sme žiadne problémy. Rýchle a spoľahlivé bolo aj GPS, a to aj v zastavanejších či odľahlejších oblastiach. Skrátka, na Honor View20 sa v tomto smere môžete spoľahnúť.

Fotoaparát: 48 MP aj 3D technológia

Jednou z najzaujímavejších funkcií smartfónu Honor View20 je jeho fotoaparát. Hoci v mnohých smeroch ide o veľmi podobný model ako Huawei Mate 20 či Mate 20 Pro, v otázke fotoaparátu stavil výrobca na úplne inú technológiu.

Nájdeme tu na dnešnú dobu podpriemerné množstvo snímačov – iba dva. Ten hlavný je však nový, má rozlíšenie 48MP a pri fotografovaní spája viaceré pixely do jedného pre zachytenie väčšieho množstva svetla. Druhý snímač je špeciálny 3D stereo TOF (time-of-flight), ktorý sa má postarať o lepšiu prácu v rozšírenej realite AR. Využiteľné by to malo byť aj s technológiou Google ARCore, avšak tá zatiaľ pre telefón nie je vôbec dostupná. Potenciál tejto kamery sme tak nemali možnosť vyskúšať.

Na druhej strane, 48MP snímač plní mnohé úlohy, na ktoré iné telefóny potrebujú dva, tri či štyri samostatné fotoaparáty. Fotoaparát tu má svetelnosť f/1.8, veľkosť 1/2” a pixely sú veľké 0,8 µm. To naozaj nie je veľa, no ako sme spomínali, fotoaparát v štandardom režime kombinuje viacero pixelov do jedného. Aj preto je klasický fotografický režim s rozlíšením 12 MP.

Okrem toho tu ale nájdeme aj mnohé ďalšie, typické pre smartfóny Huawei a Honor. Nechýbajú funkcie umelej inteligencie či ďalšie, ktoré poznáme z ostatných smartfónov Huawei. Dokonca je možné zhotoviť aj fotku s “bezstratovým” dvojnásobným priblížením. K tomu sa využíva orezanie veľkej 48MP fotografie, no takéto výsledky nie sú vôbec zlé.

Celkovo však máme z fotoaparátu na Honor View20 zmiešané pocity. Na jednej strane je schopný spraviť skutočne fantastické fotografie, na druhej sme sa stretli s pomerne nekonzistentnými výsledkami. Raz sa nám podarilo spraviť peknú nočnú fotografiu, ďalšia bola rozmazaná a plná šumu.

Za dobrého svetla boli fotografie štandardne veľmi pekné, plné farieb a detailov. Ako sme spomínali, v základnom režime fotí telefón 12MP snímky, no je možné prepnúť aj na 48MP režim, keď sú fotografie skutočne detailné a je možné na nich približovať a zobraziť výrezy. Tento režim ale odporúčame iba pri naozaj dobrom osvetlení, inak je množstvo zachyteného svetla výrazne nižšie.

Spomínaných režimov je viac než dosť a telefón sa prispôsobí akémukoľvek prostrediu. Nechýba AI rozpoznávanie scén a prispôsobovanie nastavení fotografií. V tomto prípade už väčšinou neboli tieto nastavenia tak drastické a väčšinou sme boli s výsledkami spokojní. Aj bez zapnutej umelej inteligencie je však telefón schopný produkovať veľmi pekné fotografie. Vpredu sa nachádza ešte 25MP selfie fotoaparát, ktorý je tiež schopný robiť pomerne pekné a ostré fotografie, no znovu iba v dobrých svetelných podmienkach.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Veľmi spokojní sme však boli aj s videom. To bolo najväčším úskalím smartfónu Huawei Mate 20 Pro najmä kvôli nepodarenej stabilizácii. Honor View20 pritom neponúka optickú stabilizáciu, ale kombinuje elektronickú stabilizáciu s umelou inteligenciou. Výsledok je naozaj fantastický. Aj pri 4K videu je stabilizácia extrémne dobrá, kompenzuje akékoľvek otrasy a vyzerá ešte aj prirodzene. Samotné video je pekné, farebné a plné detailov.

Celkovo sme tak s fotoaparátom spokojní. Trošku nám vadili nekonzistentné výsledky, najmä v horšom osvetlení. Niekedy chýbali detaily, inokedy sa objavilo viac šumu či zlyhalo zaostrovanie. Väčšina fotografií však bola vydarená a potešili nás aj rozšírené možnosti a režimy, ktoré ocení aj cieľová skupina mladých mobilných fotografov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
11.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+