MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Nový Android a užitočná nadstavba

Hoci systém Android 9.0 Pie bol predstavený už pred niekoľkými mesiacmi, ešte stále ho nájdeme iba na malom množstve zariadení. Honor View20 prichádza s predinštalovanou najnovšou verziou systému Android a nadstavbou Magic UI 2. V praxi však ide o takmer identický klon systému EMUI 9.0. Tešiť sa tak môžete na všetky funkcie, ktoré poznáte aj z tohto systému.

V prvom rade je to výrazná grafická nadstavba, ktorá má od čistého Androidu ďaleko. Pridané funkcie sú však zväčša praktické, v súčasnosti aj celkom pekne graficky spracované a najmä nenásilné. Napríklad notifikačná lišta je užitočná a plná praktických skratiek. To isté platí aj o menu s aplikáciami či menu s nastaveniami, kde nájdete všetko dôležité a množstvo pridaných funkcií.

Tie najzaujímavejšie sa týkajú napríklad ovládania systému. Môžete si zobraziť klasické softvérové tlačidlá alebo na ovládanie využiť jedno tlačidlo v štýle smartfónov Pixel, ale aj gestá, ktoré poznáme práve zo série Huawei Mate 20. Vďaka nim môžete naplno využiť krásny veľký displej na to, na čo je určený – zobrazovanie obsahu. Gestá sú návykové a pracuje sa s nimi veľmi pohodlne. Aj keď s nimi nemáte žiadne bližšie skúsenosti, zvyknete si na ne nanajvýš po niekoľkých dňoch používania.

Nastaviť si ale môžete aj ďalšie časti systému. Úroveň prispôsobenia v systéme Magic UI 2 je skutočne vysoká a je iba na vás, ako si systém prispôsobíte.

Potešilo nás, že Honor zredukoval množstvo predinštalovaných aplikácií, s ktorými sme sa stretávali ešte aj pred niekoľkými mesiacmi. V súčasnosti ich je skutočne iba minimum a zväčša sa jedná o tituly priamo od výrobcu. Nemusíte sa preto obávať žiadnych demo verzií nudných hier či predinštalovaných kancelárskych balíčkov od neznámych vývojárov.

Najväčšou výhodou systému Magic UI 2 je však jeho fantastická odladenosť. Je svižný, extrémne rýchly a efektívny. Práca s telefónom je vďaka tomu skutočným zážitkom. Otázkou ostáva včasnosť aktualizácií, no keďže je Honor View20 aktuálne najlepším smartfónom tejto značky, je veľmi pravdepodobné, že aspoň najbližší rok bude medzi prvými smartfónmi, ktoré dostanú najnovší update.

Multimédiá: Skutočne hravý telefón

Ako sme už spomínali, Honor View20 je profilovaný najmä ako telefón pre mladých ľudí. Je preto zrejmé, že jeho multimediálna výbava musí byť na tej najvyššej úrovni, inak by oň mladí nejavili záujem.

Honor tieto požiadavky viac-menej splnil. Telefón disponuje krásnym veľkým displejom, výkonným hardvérom a zaujímavými softvérovými funkciami, ako napríklad Party režim, kde môžu viacerí používatelia prispievať skladbami do aktuálne prehrávaného playlistu v bluetooth reproduktore.

Ten budete určite potrebovať. Zabudovaný reproduktor na smartfóne Honor View20 je totiž slabší, nehrá zrovna najlepšie ani najhlasnejšie. Nejde ani o stereo sústavu, všetok zvuk multimédií vychádza iba zo štrbinky v spodnej hrane zariadenia.

Na druhej strane, veľkou pridanou hodnotou je dnes 3,5mm jack pre slúchadlá. Ak máte ešte klasické káblové slúchadlá, tu ich využijete naplno a bez akejkoľvek redukcie. Samozrejme, nechýba moderné Bluetooth v5.0, ktoré vás zasa poteší v prípade, že preferujete bezdrôtové pripájanie príslušenstva.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
11.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+