MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Diera miesto výrezu?

Pochopiteľne, jednou z najdiskutovanejších častí smartfónu Honor View20 je práve jeho displej, a to vďaka novej podoby výrezu. Diera, alebo priestrel, je nová forma výrezu, ktorú tento rok budeme vidieť aj pri ďalších modeloch, a tak si na to musíme zvyknúť. Aký je rozdiel oproti tradičnému výrezu?

Čo sa týka filozofie, tak prakticky žiaden. Ide o nástroj, pomocou ktorého chcú výrobcovia dosiahnuť čo najlepší pomer displeja k prednej strane. Či má výrez tvar obdĺžnika alebo kruhu, je prakticky iba kozmetický detail. Aj na tých však záleží.

Diera v displeji Honor View20 je oveľa praktickejšia ako klasický výrez v strede displeja. Jej umiestnenie je tak nenápadné, že pri práci s telefónom si na ňu zvyknete oveľa rýchlejšie ako v prípade smartfónov s výrezom. Napríklad pri sledovaní videí sa diera premiestni do ľavého spodného rohu, kde si ju ozaj nevšimnete.

Stále platí, že aj tento výrez môžete skryť softvérovým nástrojom, ktorý posunie celé používateľské prostredie trošku nadol a v hornej časti vytvorí čiernu lištu. My sme ale toto riešenie nikdy nepoužívali – oveľa radšej využívame čo najväčšiu plochu displeja.

Ten má veľkosť 6,4” a rozlíšenie 1080 x 2310 px. Ide o IPS LCD panel s veľmi dobrými pozorovacími uhlami a pekným podaním farieb. Je tiež dostatočne jasný a detailný a pri práci s telefónom sme s ním boli veľmi spokojní.

Samozrejme, v nastaveniach systému nájdete niekoľko možností, pomocou ktorých si môžete upraviť zobrazenie na displeji. Môžete zmeniť režim a teplotu farby ako aj aktivovať nočný režim, ktorý redukuje modré svetlo displeja. Prispôsobiť si tiež môžete veľkosť písma a obsahu a ďalšie nastavenia obrazovky. Dokonca môžete výrez aj softvérovo zakryť.

Celkovo sme tak boli s displejom veľmi spokojní. Jedinú výhradu máme voči tomu, že displej patrí medzi tie lesklejšie. To nie je najlepšie na slnečnom prostredí, kde budete musieť lesklosť kompenzovať vyšším jasom. Najskôr sme sa toho obávali kvôli výdrže batérie, no neskôr sme zistili, že tieto obavy boli viac než zbytočné.

Výkon a pamäť: Najväčšia devíza

Honor View20 sa profiluje ako štýlová a dostupná vlajková loď. Tým je zaujímavá najmä pre mladšiu generáciu, ale aj pre každého, kto hľadá najmä čo najlepší pomer ceny a výkonu. Ten je v tomto prípade naozaj špičkový a výrobca tu nerobil absolútne žiadne kompromisy.

To znamená, že vo vnútri nájdeme čip Kirin 980, ktorý poháňa aj smartfón Huawei Mate 20 Pro. Aj do dnešného dňa ide jeden z najvýkonnejších čipov na trhu, ktorého výkon prekonáva iba najnovší Snapdragon 855. V praxi to bude znamenať, že sa môžete tešiť na fantastický výkon, ktorý bude dostatočný aj v ďalších rokoch.

Telefón okrem toho ponúka 6 až 8 GB RAM a 128 alebo 256 GB vnútornej pamäte. My sme mali na testovanie k dispozícii najvýkonnejší model s 8 GB RAM a 256 GB vnútornej pamäte. Táto výbava má aj svoju cenu a slot na microSD karty by ste tu hľadali iba márne. Nám to však vôbec neprekážalo – pamäte sme mali viac než dosť.

A prejavilo sa to v každom možnom smere. 256 GB vnútornej pamäte je naozaj extrémne veľa a stačí to aj vtedy, ak pravidelne natáčate 4K video, resp. si do telefónu sťahujete veľa hier a iného multimediálneho obsahu.

Vďaka štedrej kapacite RAM fungoval vynikajúco aj multitasking. Boli sme schopní reálne si všimnúť, že niektoré aplikácie jednoducho ostávajú otvorené dlhšie, ako sme zvyknutí. Sme radi, že 8 GB RAM nie je iba číslo na papieri, ale aj reálne využiteľná funkcia, ktorá spríjemni používanie telefónu.

Telefón okrem toho ponúka aj niektoré špeciálne softvérové funkcie pre čo najlepšie využitie hardvéru. Na mysli máme konkrétne technológiu GPU Turbo 2.0, ktorá sa postará o skvelý herný výkon. Žiaľ, to oceníte iba v niektorých herných tituloch, ktoré musia byť pre túto technológiu optimalizované. V prípade obľúbeného titulu PUBG Mobile to znamená, že sa môžete tešiť na stabilnú úroveň FPS. 60 snímkov za sekundu si však užijete iba pri najnižšej úrovni grafických nastavení, pričom niektoré iné zariadenia to zvládajú aj pri druhom najnižšom nastavení.

Honor View20 je však jedným z prvých zariadení, ktoré podporujú 60 FPS režim aj v konkurenčnom titule Fortnite. Ide tak o vynikajúce herné zariadenie, ktoré si poradí jednak so súčasnými titulmi, ale aj s tými, ktoré sa do Obchodu Play dostanú v najbližších rokoch.

Množstvo výkonu ale oceníte aj pri bežnom používaní. Či už sú to extrémne rýchle reakcie zariadenia, plynulé animácie, alebo jednoducho rýchle spúšťanie aplikácií a prepínanie medzi nimi. Skrátka, Honor View20 je výkonnostné monštrum, ktoré poteší aj tých najnáročnejších používateľov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
11.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+