MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Výdržou neohúri

Google Pixel 3 disponuje batériou, ktorej kapacita je len 2915 mAh. To by sa na prvý pohľad mohlo zdať naozaj veľmi málo. Avšak pravdou je, že zariadenie je oproti iným naozaj poriadne malé, to znamená, že 4000 mAh batériu doň napracete len veľmi ťažko. Taktiež displej je menší a tým pádom si vyžiada menej energie. Vo výsledku by to nemusela byť až taká bieda, ako by sa mohlo spočiatku zdať. Avšak kapacita batérie nepustí a s výdržou to  nie je žiadna sláva. Ani predchádzajúca generácia Pixelov nijako vo výdrži neexcelovala, tu je to veľmi podobné, aj keď možno o trochu lepšie.

Častokrát som mal veľký problém vydržať celý deň bez nabíjačky, musel som sa proste obmedzovať. Pri plnom zaťažení som s týmto smartfónom nebol schopný vydržať celý deň bez nutnosti dobíjania. To je škoda. Google sa stále nepoučil. Zariadenia s takto malou batériou už neponúka takmer nikto, a ak áno, tak sa jedná len o tú najnižšiu triedu.

Výdrži trochu pomôže nastavenie tmavého pozadia. Vtedy sa prejavia výhody AMOLED displeja. Google na to myslí a v novom Androide Q už bude plnohodnotná tmavá téma, ktorá by mohla pomôcť ušetriť ešte viac drahocenných mAh v batérii. Pri maximálnom využívaní som pre istotu nabíjal v priebehu dňa, pretože som sa obával, že do večera nevydrží. Vzhľadom na kapacitu batérie a predošlé skúsenosti s Pixelmi som síce podobný scenár očakával, no tajne som dúfal, že sa výdrž zlepšila. Nestalo sa tak.

Dodávaná nabíjačka ponúka nabíjací výkon 18 W. Pri teste rýchlosti nabíjania som nameral tieto hodnoty:

  • 15 min: 25 %
  • 30 min: 47 %
  • 45 min: 66 %
  • 60 min: 80 %
  • Plné nabitie: 1:43 hod.

Tretia generácia Pixelov už disponuje aj žiadaným bezdrôtovým nabíjaním. Predchádzajúce modely túto možnosť nemali. Bezdrôtovo sa síce Pixel 3 nenabije tak rýchlo ako pomocou kábla, no bezdrôtové nabíjanie určite poteší. Maximálny výkon pri takomto type nabíjania je 10 W, avšak Pixel spolupracuje len s certifikovanými nabíjačkami. Ak máte 10 W bezdrôtovú nabíjačku, ktorá certifikovaná nie je, nabíjať budete len 5 W.

Záverečné hodnotenie: Smartfón viacerých tvárí

Existuje viacero dôvodov, prečo kúpiť, ale aj nekúpi, zatiaľ najnovší smartfón od Googlu. Medzi jeho silné stránky už tradične patrí čistý Android s pravidelnými aktualizáciami či veľmi kvalitný fotoaparát (aj keď zvláda video len pri 30 fps). Potešia aj výborné stereo reproduktory a veľmi pekný displej bez výrezu. Taktiež sa môžete tešiť na výborné prepojenie s Google službami či neobmedzené úložisko pre vaše fotografie v plnej kvalite na Google fotkách. Používatelia, ktorí netúžia po “lopate” si tiež prídu na svoje. Na druhej strane, výdrž batérie opäť nepresvedčila a je skôr podpriemerná. Mínusom môže byť nudný dizajn, aj keď kvalita spracovania je príkladná. Nadšencov moderných technológií nepoteší ani chýbajúce odomykanie pomocou tváre.

Ceny smartfónu Google Pixel 3 sa na slovenskom trhu pohybujú rôzne. Zohnať ho viete už za niečo cez 600 EUR, priemer je niekde na úrovni 700 EUR. Aktuálne vlajkové lode veľkých výrobcov sú o pár stoviek drahšie a väčšinou ponúkajú viac. Na druhej strane, výhody Pixelu sú jasné, čistý Android a kompaktný dizajn. Konkurenta vidím napríklad v Samsungu Galaxy S10e, ktorý síce nie je až taký kompaktný, no ponúkne podobný výkon a aj parametre.

Zaujímavými alternatívami by mohli byť aj čínske zariadenia, ktoré sú lacnejšie a tiež sa nedajú zahanbiť. Napríklad výkonný Xiaomi Mi 9 či OnePlus 6T predstavujú silnú konkurenciu pre každú vlajkovú loď. Ich najväčšou výhodou je cena, parametre sú na veľmi podobnej úrovni.

26.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+