MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Všetko, čo potrebujete

Google Pixel 3 nie je smartfón pre tých, ktorí potrebujú Dual SIM zariadenie. Nachádza sa v ňom totiž len jeden slot na SIM kartu. Avšak, k dispozícii je funkcia eSIM, čiže teoreticky môžete v Pixeli 3 využívať aj dve telefónne čísla. Avšak podpora zo strany operátorov je zatiaľ takmer nulová. V blízkej budúcnosti sa určite dočkáme plnohodnotnej podpory eSIM aj na Slovensku, dovtedy si musíme vystačiť s jednou SIM kartou.

Telefonovanie je s Pixelom 3 veľmi pohodlné. V ruke držíte ľahké a malé zariadenie, zvuk je krásne čistý a,  samozrejme, aj dostatočne hlasný. To isté platí aj pri telefonovaní s hlasitým odposluchom. Druhá strana sa na kvalitu hovoru tiež nesťažovala. V nastaveniach si môžete jednoducho pozrieť, koľko dát ste minuli, či už prostredníctvom Wi-Fi alebo mobilných dát. Tu si môžete nastaviť aj dátový limit. Po jeho prekročení vás na to smartfón upozorní. V prehľadoch vidíte aj to, ktorá aplikácia spotrebovala najviac dát a na základe toho môžete následne optimalizovať vaše dátové nároky.

Dátová konektivita zahŕňa všetko, na čo by ste si mohli spomenúť. Nechýbajú ani LTE siete či 3G. Wi-Fi funguje absolútne bezproblémovo a to isté platí aj o vstavanom GPS module. Ten som odskúšal s navigáciou Waze a Google Mapami. Urobil som niekoľko kratších jázd po Bratislave, pričom som nezaznamenal žiadny výpadok či iné nepríjemnosti. Google Pixel 3 vás spoľahlivo odnaviguje do vášho cieľa.

Nechýbajú najnovšie komunikačné technológie

S okolím dokáže Pixel 3 komunikovať aj prostredníctvom technológie bluetooth. Tá je prítomná vo verzii 5.0, takže sa môžete spoľahnúť na rýchle prenosy aj na väčšiu vzdialenosť, pretože dosah je výborný. Keďže som fanúšikom bluetooth slúchadiel, bluetooth som využíval pri počúvaní hudby či už so svojimi slúchadlami alebo pri testovaní tých od spoločnosti hoco. K smartfónu som mal tiež neustále pripojené smart hodinky. Pixel dokázal so všetkými týmito zariadeniami spolupracovať bezproblémovo.

No a spoločnosť Google nezabudla ani na technológiu NFC, ktorá je tiež prítomná. Keďže moja banka podporuje Google Pay, počas testovania som všade platil len pomocou Pixelu, pričom som nezaznamenal žiadne problémy. Pre istotu som si vyhľadal, kde presne sa NFC čip nachádza, aby som presne vedel, ktorou časťou mám zariadenie prikladať k terminálu.

Fotoaparát: Pixely boli vždy synonymom kvalitných fotiek, trojka nie je výnimkou

V časoch, keď iní výrobcovia ponúkajú smartfóny s dvomi, tromi či až piatimi objektívmi hlavného fotoaparátu sa môže zdať, že ten jediný v Pixeli 3 bude nedostatočný. Opak je ale pravdou. To, čo iní zvládajú s viacerými objektívmi, dokáže Pixel urobiť len s jedným. Teda aby som uviedol veci na správnu mieru, všetko nie, ale väčšinu áno. Začnem tradične technickými špecifikáciami. Vzadu sa nachádza jeden objektív, ktorý ponúka rozlíšenie 12,2 MP. Jeho clona je f/1.8 a nechýba ani optická či digitálna stabilizácia obrazu.

Fotografie je možné vytvárať štandardne v pomere strán 4:3, čo je aj pomer strán samotného smímača. K dispozícii sú ešte pomer 16:9, v tomto prípade sa musíte pripraviť na orezanie výslednej fotografie na rozlíšenie maximálne 8,3 megapixelu. Aplikáciu Google Fotoaparát už celkom dobre poznáme. Je výborne optimalizovaná a rýchla. Medzi jednotlivými fotografickými režimami môžete prepínať ťahom prsta, čo sa mi veľmi páči. Nechýba portrét či panoráma, zaujímavou je aj funkcia Playground. V nej si môžete do fotografovanej scény pridávať rôzne postavy. Funguje na princípe rozšírenej reality a určite sa s ňou nebudete nudiť. Ale späť k fotografiám.

Tak ako tomu bolo a v predchádzajúcich Pixeloch, aj teraz patria výsledné fotografie medzi to najlepšie. Za dobrých svetelných podmienok sa môžete pripraviť na výborné farebné podanie a dostatok detailov. Fotografie sú pekne ostré po celej ploche a farby verné.

Nočné fotografie a Night Sight

Pre fotografovanie v noci si Google pripravil jednu špecialitku, ktorá rozhodne stojí za to. Volá sa Night Sight. Je to akýsi nočný režim, ktorý dokáže fotografie za zhoršených svetelných podmienok neuveriteľne vylepšiť. Sú oveľa svetlejšie, ostrejšie a kvalitnejšie. Pixel deteguje scénu automaticky a túto funkciu vám ponúkne. Funguje to tak, že vytvorí viacero fotografií, ktoré následne spojí do jednej. Trvá to asi 4 sekundy a počas fotografovania musíte držať zariadenie pevne, bez pohybu. Obávať sa ale nemusíte, statív určite nepotrebujete, fotky rozmazané nebudú.

Pixel 3 síce nedisponuje teleobjektívom, takže ani optickým priblížením. Konkurencia má v ponuke väčšinou teleobjektív s dvojnásobným optickým priblížením, no napríklad taký Huawei P30 Pro ponúka až desaťnásobné. Ale poďme späť k Pixelu. Aj napriek tomu, že optické priblíženie k dispozícii nie je, to digitálne je dotiahnuté až do konca. Vo väčšine prípadov dostanete z priblíženej fotografie Pixelu 3 viac detailov ako z rovnakej fotografie konkurencie, ktorá disponuje teleobjektívom. Sám som tomu neveril, no po vytvorení niekoľkých fotografií som sa presvedčil, že to funguje.

Selfie fotoaparát

Čo Google nedal dozadu, dal dopredu. Práve vpredu sa totiž nachádzajú dva fotoaparáty. Keď zoberieme do úvahy fakt, že vzadu je len jeden, je to naozaj netradičné riešenie. Obidva disponujú rozlíšením 8 megapixelov, avšak jeden z nich je širokouhlý. Ponúka uhol záberu až 97 stupňov. V praxi ho využijete pri skupinových selfíčkach, na ktoré sa tak zmestí viac ľudí. Samotná kvalita predného fotoaparátu je na veľmi dobrej úrovni, patrí medzi tie najlepšie. Za dobrých svetelných podmienok dokážete vykúzliť naozaj veľmi pekné zábery, nesklame ani v tme, aj keď tam to už také skvelé nie je.

Video dokáže Pixel 3 nahrávať v 4K rozlíšení, ale len pri 30 snímkoch za sekundu. To je škoda. Hardvér je dostatočne výkonný na to, aby zvládol 60 fps. Na druhej strane, videá z tohto smartfónu sú veľmi kvalitné a takmer vôbec sa netrasú. Optická stabilizácia spolu s tou digitálnou fungujú na jednotku. Poteší aj veľmi rýchle preostrovanie a dobrý dynamický rozsah.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
26.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+