MojAndroid

V našej podrobnej recenzii sme sa venovali slúchadlám Creative SoundBlaster Jam, ktoré chcú zaujať najmä dobrým pomerom ceny a výkonu. Ich silnou stránkou je aj zvukový prednes, ktorý si môžete užiť vďaka ľahkej konštrukcii a Bluetooth pripojeniu takmer hocikde. Pôvodne sme túto recenziu uviedli v prvom čísle tlačeného časopisu Android Magazín, ktorý si môžete predplatiť pomocou tlačidla nižšie. Spolu s predplatným sa zapájate aj do predplatiteľskej súťaže o zaujímavé vecné ceny.

android-magazin-titulka

kup predplatne a vyhraj

Konštrukcia

Nestáva sa často, že by nás slúchadlá zaujali na prvý pohľad. Creative Sound Blaster Jam nás však upútali ihneď, ako sme ich videli v balení. Jednoduché, malé a hlavne bezdrôtové slúchadlá dostanete v plastovom balení s priehľadnou prednou stranou, ktorá okrem vzhľadu slúchadiel prezrádza aj ich základné špecifikácie. Po prvom nasadení na hlavu ale zabudnete na čísla a užívate si hudbu, ktorú máte radi. Slúchadlá Creative Sound Blaster Jam majú dve veľké výhody – sú naozaj ľahké a majú výbornú výdrž batérie. Konštrukcia je vyrobená kompletne z matného plastu a neobsahuje žiadne kovové prvky. Hoci to má nevýhodu v menšej živostnosti konštrukcie, určite oceníte, že slúchadlá vážia iba  83 gramov. Na hlave ich tak môžete mať pokojne aj celý deň a ani o tom nebudete vedieť. Hlavový most má aj v tomto prípade výsuvný charakter a ponúka možnosť zväčšiť slúchadlá približne o 3,5 cm na každej strane hlavy. Pružnosť plastovej konštrukcie zaručí, že vám Creative Sound Blaster Jam sadnú na akokoľvek širokú hlavu.

creative-sound-blaster-jam-1

Zatiaľ čo ľavé slúchadlo neobsahuje žiadne tlačidlo, to pravé toho obsahuje až-až. Nájdete tu multifunkčné tlačidlo, ktorým slúchadlá vypnete a zapnete alebo spustíte/zastavíte hudbu; tlačidlá ovládania hlasitosti, ale aj tlačidlo Bass, ktorým zapnete režim s bohatšími basovými tónmi. V hornej časti nájdete aj ikonu NFC, ktorá indikuje možnosť spárovať slúchadlá jednoduchým priložením k vášmu smartfónu či tabletu. V neposlednom rade sa tu nachádza aj mikrofón a microUSB vstup, ktorým zariadenia môžete nabiť a spojiť s počítačom. Náušníky slúchadiel sú vystlané mäkkou penou, ktorá spoločne s miernym prítlakom zaručuje, že vám slúchadlá nespadnú z hlavy ani pri prudkom pohybe. Mäkké polstrovanie je navyše zárukou toho, že sa slúchadlá nosia naozaj neuveriteľne pohodlne.

Zvuk

O veľmi decentný zvuk týchto slúchadiel sa starajú 32-milimetrové neodýmiové meniče s impedanciou 32 ohmov, ktorých frekvenčný rozsah predstavuje 20 až 20 000 Hz. Zastúpenie nízkych, stredných aj vysokých tónov je na veľmi dobrej úrovni a na svoje si príde fanúšik akéhokoľvek typu hudby. Zvuk síce nie je tak “sýty” ako pri mušliach, ktoré obopínajú celé uši, no nemám k nemu väčšie výhrady. K menšej zmene zvuku dopomôže sprievodná aplikácia pre počítače či mobilné zariadenia, v ktorej si môžete upraviť jednotlivé zložky zvuku a zapnúť ekvalizér. Samozrejme, že od slúchadiel s cenovkou okolo 50 EUR nemôžete očakávať najvyššiu kvalitu reprodukcie. V tejto cenovej kategórii ale Creative Sound Blaster Jam patria k tým najlepším slúchadlám na našom trhu.

creative-sound-blaster-jam-4

Pripojenia

Na pripojenie k mobilnému zariadeniu a počítaču slúži pripojenie Bluetooth 4.1, ktoré podporuje profily A2DP (bezdrôtové stereo), AVRCP (bezdrôtové ovládanie) a HFP (hands-free). S dosahom 15 metrov poslúžia tieto slúchadlá dobre v práci aj doma, prípadne počas cestovania, kedy ich môžete využiť ako Bluetooth hands-free. S mobilom ich spárujete jednoducho a rýchlo cez NFC. Samotné pripojenie bolo počas nášho testovania bezproblémové a rovnako tak sme nemali žiadny problém ani s volaniami uskutočnenými cez tieto slúchadlá.

Batéria

Hoci majú slúchadlá Creative Sound Blaster Jam batériu s kapacitou iba 200 mAh, jej výdrž je obrovská. Netušíme, ako sa to Creativu podarilo, no na jedno nabitie sme tieto slúchadlá dokázali používať na počúvanie hudby cez Bluetooth priemerne 13-14 hodín, čo je hodnota, ktorú dosahuje konkurencia pri oveľa väčšej kapacite batérie. Oficiálny údaj o výdrži týchto slúchadiel hovorí o 12 hodinách používania na jedno nabitie a len málokedy sa stane, že pri reálnom používaní dosiahneme dlhšiu výdrž, ako uvádza výrobca. Za výdrž akumulátora si tak od nás tieto slúchadlá odnášajú veľkú pochvalu.

Hodnotenie | Creative SoundBlaster Jam

Chcete naozaj vedieť, čo si myslíme o slúchadlách Creative Sound Blaster Jam? Že sú jednými z najlepších bezdrôtových slúchadiel, ktoré si môžete kúpiť za 50 EUR. Páči sa nám ľahká konštrukcia, výborná výdrž batérie aj kvalita zvuku, ktorú tieto slúchadlá ponúkajú. Ak teda hľadáte prenosné slúchadlá na dlhé počúvanie a priaznivú cenu, možno ste ich našli.

creative-sound-blaster-jam-3

20.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+