MojAndroid

V redakcii sme vyskúšali ďalšie príslušenstvo pre Android zariadenia, tentokrát mobilný headset značky Creative. Model Hitz MA2600 je prednostne určený pre mobilných používateľov, pretože ponúka ľahkú a funkčnú konštrukciu, mikrofón a ovládanie hlasitosti priamo na audio kábli. Aké ďalšie výhody a nevýhody sme počas testu tohto príslušenstva postrehli, si môžete prečítať v našej recenzii písanej nižšie.

Creative-MA2600-01

KONŠTRUKCIA

Creative MA2600 je mobilný headset určený najmä na počúvanie v interiéri. Svoje uplatnenie si však nájde rozhodne aj vo vonkajších prostrediach, kde oceníte najmä dobrú izoláciu od okolitého hluku. Konštrukčne ide o vydarený model, ktorý ponúka kvalitnú konštrukciu vyrobenú prevažne z plastov a umelej kože. Hlavový most ponúka vystuženie kovom, čo oceníte najmä z dlhodobého hľadiska. Samozrejmosťou je možnosť nastavenia niekoľkých veľkostí slúchadiel pre rôzne veľkosti hlavy.

Creative-MA2900-06

Náušníky sú z vonkajšej strany vyrobené z plastu a ponúkajú otočenie o 90° v horizontálnom smere. Isté pootočenie je možné aj vo vertikálnom smere, čo umožňuje ich lepšie priľahnutie na plochu uší. Stredne veľké náušníky sú však z vnútornej strany potiahnuté celistvou membránou z umelej kože, čo znamená, že ucho neobklopia, ale sa naň len zvrchu pritlačia. Pri dlhodobom používaní sme tak zaznamenali zníženú pohodlnosť, slúchadlá kvôli stredne silnému prítlaku tlačia na uši, čo nám občas spôsobovalo až bolesť a slúchadlá sme museli zložiť z hlavy. Je to však iba subjektívny nedostatok, ktorý sa vo vašom prípade nemusí prejaviť.

 Creative-MA2900-04

Od ľavého slúchadla vedie 1,2 m dlhý plochý audio kábel so zakončením v podobe 3,5 mm audio jacku. Vďaka svojmu tvaru sa vám pri prenášaní nezamotá, rád sa však zachytáva o všetky výstupky vo vašom okolí. Zakončenie v tvare L hodnotíme pozitívne, škoda však, že sa kábel nedá od slúchadiel pri prenášaní oddeliť. Na samotnom kábli sa nachádzajú dva prvky – posuvné ovládanie hlasitosti a mikrofón. Ku obom nemáme žiadne výhrady. V balení sa nenachádza bohužiaľ akýkoľvek obal na slúchadlá, preto vám ich prenášanie môže robiť problém. Najčastejšie ich budete prenášať priamo na hlave, prípadne iba položené na krku.

Creative-MA2900-07

ZVUKOVÝ PREJAV

Slúchadlá ponúkajú vyvážený zvukový prejav s rovnakým pomerom stredov, nízkych i vysokých tónov. Sú tak určené pre široký záber používateľov, ktorí si prípadné zvukové nedostatky môžu upraviť vlastným nastavením ekvalizéra. Kvalitu reprodukcie slúchadiel sme skúšali na rôznych hudobných žánroch, filmoch i seriáloch, pričom podávali vyrovnaný výkon pri všetkých z nich.

Creative-MA2900-05

Pri zvukovom prejave oceňujeme vyváženosť tónov a ich nevtieravé podávanie. Ak by som však mal byť kritický, neodporučil by som ich audiofilom a muzikantom, ktorí by kúpou týchto slúchadiel nezískali to, čo by splnilo ich očakávania. Slúchadlá Creative MA2600 sú určené skôr pre ľudí, ktorí radi počúvajú hudbu zo svojho mobilného zariadenia alebo notebooku/PC s tým, že nepotrebujú štúdiovú kvalitu.

Creative-MA2900-03

HODNOTENIE

Creative MA2600 sú rozhodne zaujímavým príslušenstvom pre všetky mobilné zariadenia a ich majiteľov. Za ich plusy môžeme označiť vyvážený zvukový prejav, kvalitné spracovanie a prítomnosť mikrofónu, ktorú využijete nielen pri hovoroch, ale aj napríklad s aplikáciami vo vašom smartfóne či počítači. Celkovo sú Creative MA2600 dostupné mobilné slúchadlá, ktoré zaujmú širokú masu používateľov.

 Creative-MA2900-02

Jedným z kladov týchto slúchadiel je aj ich cena, ktorá bola pre maloobchodné reťazce stanovená na 70€ (aktuálnu cenu nájdeš na Heureka baneri nižšie). Za rozumnú sumu tak dostanete naozaj kvalitné slúchadlá, či ich chcete využívať v interiéri alebo exteriéri. Zabudnúť netreba ani na maličkosti, ktoré vám Creative k slúchadlám ponúka – konkrétne ide o niekoľko poukážok na využívanie online audio služieb a kredit na stiahnutie vašich obľúbených singlov.

3f0c79efbbe375a042205c287ba437ab--mmf50x50
Creative HITZ MA2600 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Náš tip
Recenzia | Creative Aurvana Live!2 | Takmer dokonalé slúchadlá

Slúchadlá na test zapožičala spoločnosť Creative. 

28.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+