MojAndroid

Každý sme sa už niekedy dostali do situácie, keď sme potrebovali vybaviť súrny hovor, odoslať SMS správu, či pozrieť si niečo na internete, keď v tom zrazu náš smartfón vypovedal službu. Dôvod? Samozrejme vybitá batéria. Súčasné mobilné zariadenia vo väčšine prípadov nevydržia dlhšie ako deň. Ak ich začnete využívať na niektoré energeticky náročnejšie operácie, tak sa táto výdrž ešte skráti a môže sa stať, že po niekoľkých hodinách používania, sa ocitnete s úplne vybitou batériou. Príkladom môže byť napríklad zdieľanie internetového pripojenia prostredníctovm WiFi. Energia navyše by sa však hodila aj pri dlhších pobytoch mimo dosah elektrickej siete, napríklad pri stanovaní, turistike alebo cestách vlakom či autobusom, kde nie je k dispozícii elektrická zástrčka. V takomto prípade existuje jednoduché riešenie ako predĺžiť výdrž batérie a to prostredníctvom externých zdrojov. Jedným z nich, ktorý sme dostali na test, je aj Cooler Master Power Fort.

Cooler Master Power Fort 6

Cooler Master POWER FORT je celý vyrobený z plastu. Predná strana je lesklá a priťahuje odtlačky prstov. Nájdete na nej strieborný pásik, ktorý v sebe okrem názvu spoločnosti integruje aj štvoricu indikačných LED diód. Úplne naľavo sa nachádza tlačidlo zapnutia a na pravom boku si svoje miesto našli dva USB porty pre dobíjanie zariadení. Tie dokážu dodať maximálny prúd s hodnotou 1 alebo 2,1 A. Vedľa nich je umiestnený klasický micro USB konektor, ktorý slúži pre dobíjanie vstavanej batérie. Rozmery zariadenia Power Fort sú 115 x 91 x 17 mm a jeho hmotnosť činí 178 gramov.

Cooler Master Power Fort 5

V balení okrem samotného zariadenia nájdete aj púzdro, USB kábel a dvojicu konektorov pre pripojenie batérie k zariadeniam spoločnosti Apple. Samotná batéria má kapacitu 6600 mAh. Táto sa dokáže nabiť približne za 8 hodín. My sme s Cooler Master POWER FORT nabíjali Nexus 4, ktorý má v sebe integrovanú 2100 mAh batériu. Na 100% sa nám ho podarilo nabiť dvakrát. Pri treťom raze sa hodnota ukazovateľa batérie zastavila na 60%.

Cooler Master Power Fort 2 Cooler Master Power Fort 1

Cena Cooler Master Power Fort sa u nás začína na 43€, čo je oproti iným značkovým batériám aj o viac ako polovicu menej. V tejto cene získate pomerne vysokú kapacitu vstavanej batérie a dobrý pomer cena/výkon. Externá batéria od Cooler Master síce nedisponuje tak kvalitnou konštrukciou a odolnými materiálmi, no pre účely dobíjania na cestách maximálne vyhovuje.

Test externých nabíjačiek značky Power Traveller nájdete tu => Test externých batérií od spoločnosti PowerTraveller [RECENZIA]

18.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+