MojAndroid

Dnes vlastní smartfón naozaj každý. Všetci tak určite poznáte ten pocit, keď kráčate popoludní mestom a počas toho, ako z mobilu počúvate hudbu, vám upozornenie oznámi, že vám zostáva iba 15% batérie. Výdrž dnešných mobilov je ich najväčšou slabosťou. Vtedy hľadáte miesto, kde by ste si mohli dobiť aspoň niekoľko percent batérie, ktoré sú potrebné na cestu domov. Zamierite do podniku, dáte si kávu a ak máte šťastie, na stole nájdete aj CharLi nabíjačku. Ambiciózny projekt z Talianska totižto zamieril aj do našich končín. My sme mali možnosť toto zaujímavé príslušenstvo otestovať v našej redakcii.

charli-3

Rozmery nabíjačky CharLi sú 14 x 18 x 13,5 cm a jej primárnym umiestnením má byť kaviareň, recepcia hotelu či iné miesto, kde sa stretáva väčšie množstvo ľudí. Hmotnosť 2,3 kilogramu je opodstatnená vysokou kapacitou vnútorných batérií (až 11 500 mAh) a konštrukčným spracovaním s veľmi moderným dizajnom. Priestor na jednom boku nabíjačky slúži na umiestnenie prospektov či jedálnych a nápojových lístkov. Opačná strana v sebe ukrýva až 5 nabíjacích káblov (iPhone do 4. generácie, 2x iPhone 5 / iPhone 6 a 2x microUSB). V zadnej strane nabíjačky sa nachádza vstup na kolíkovú nabíjačku a samostatný USB port, ktorým nabijete ostatné zariadenia – fotoaparáty, mp3 prehrávače či inteligentné príslušenstvo. Každý výstup je elektronicky chránený proti skratu alebo preťaženiu.

charli-4

Káble s konektormi sú vyťahovacie a vďaka automatickému systému sa naspäť stiahnu do nabíjačky vždy, keď ich odpojíte zo zariadenia. Maximálny výkon každého zo vstupov je 5,2W (5,25V / 1A), a tak si pomocou CharLi nabíjačky môžete nabiť aj váš tablet. Na plné nabitie nabíjačky budete potrebovať v priemere 6-8 hodín, no potom je CharLi pripravené na nabitie 15 smartfónov. O stave batérie vás informuje aj LED indikátor v zadnej časti.

Hodnotenie | Nabíjačka CharLi

Pre podniky, recepcie či iné priestranstvá, kde sa stretáva väčšie množstvo ľudí, je nabíjačka CharLi naozaj cenným doplnkom. Páči sa nám jej dizajn aj technické vlastnosti, ktoré vám umožňujú naraz nabíjať viacero mobilných zariadení. Menšou nevýhodou sú rozmery a hmotnosť, no nakoľko je CharLi nabíjačka určená na stabilné umiestnenie na kaviarenskom stole, nepokladáme to za negatívum. Cena tejto nabíjačky je 130 EUR bez DPH a záujemcovia si ju môžu zakúpiť na stránke ofickiálneho distribútora pre Slovensko – www.charlicharger.sk.

19.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+