MojAndroid

Po dlhšej dobe prinášame opäť recenziu na slúchadlá, ktoré môžete využiť nielen na počúvanie hudby, ale aj na telefonovanie. Tentokrát sme na testy získali slúchadlá Beats Mixr, ktoré nás zaujali nielen špecifickým dizajnom, ale aj zvukovým prejavom, ktorý však opäť stavia na jednu kartu. Prečítajte si, ako sa nám tieto slúchadlá páčili a aké kladné a záporné stránky sme na nich počas testovania objavili.

Beats-Mixr-02

Obsah balenia | Ako sa na Beats patrí

V balení okrem samotných slúchadiel Beats Mixr nájdete aj pevný obal, ktorý ochráni vaše slúchadlá v čase, keď ich nebudete nosiť na hlave. Okrem neho sa tu nachádzajú aj 2 káble s 3,5 mm jack zakončením – jeden rovný s 3-tlačidlovým ovládaním a mikrofónom (ovládanie hlasitosti však funguje len na Apple zariadeniach), a druhý so špirálovitou koncovkou určený na domáce počúvanie a pre DJ-ov. V balení sa tiež nachádza redukcia na 6,5 mm audio jack, ktorú využijú najmä DJ-i a hudobníci. Pevný obal ponúka miesto na slúchadlá aj oba káble, takže môžete svoju audio-techniku nosiť neustále so sebou.

Beats-Mixr-08

Konštrukcia | Kvalitné, no umelé materiály a farebné spracovanie

Slúchadlá Beats Mixr ponúkajú naozaj kvalitné spracovanie. Už pri prvom držaní v rukách vás presvedčia o svojej pevnosti, pričom vám padnú do oka vďaka pestrému farebnému spracovaniu. Na trhu sa predáva až 8 farebných verzií, pričom nami testovaná vzorka mala svietivú zelenú farbu. Beats je pojem známy najmä mladým ľuďom, čo je aj hlavná cieľová skupina pre tieto slúchadlá. Ohrdnúť však nimi nemusia ani DJ-i, pre ktorých sú tieto slúchadlá priam stavané. Ponúkajú totižto konštrukciu, ktorú je možné ohnúť do 90°, čo môžu profesionáli využiť pri počúvaní na jedno ucho.

Beats-Mixr-05

Most slúchadiel má kovové jadro a je pokrytý pogumovaným plastom navrchu a umelou kožou na spodnej strane, čo zaručí, že sú slúchadlá aj pri pohybe pomerne pohodlné a netlačia vás na vrchu hlavy, pričom na nej bez problémov držia na mieste. Horšie to je so stredne veľkými náušníkmi, ktoré zvnútra ponúkajú rovnako polstrovanie z umelej kože, čo môže spôsobiť nadmerné potenie uší pri počúvaní hudby a nepohodlie pri dlhšom nasadení na hlave. Slúchadlá majú stredne veľký prítlak, pričom vďaka mäkkému polstrovaniu k ušiam dobre priľahnú, čo ich opticky nezväčšuje. Keď teda cez Beats Mixr počúvate hudbu, nevyzeráte, akoby ste na hlave nosili ochranné pracovné slúchadlá :-)

Oba náušníky majú v spodnej časti otvor pre pripojenie kábla a je jedno, do ktorého slúchadla kábel pripojíte. To môžeme označiť za pozitívum tohto modelu, ktorý sa inak podobá na svojich väčších bratov z radov Solo a iných. Hoci model Mixr nepatrí medzi najpohodlnejšie slúchadlá od Beats, nemusí sa za svoje spracovanie hanbiť. Dizajnovo tieto slúchadlá patria medzi krajšie kúsky, čo je aj dôvod, prečo si ich veľa ľudí kúpi.

Technické parametre:

 • materiál: umelá koža, pogumované plasty,
 • reproduktory: 40 mm dynamické magnety,
 • výška: 197 mm,
 • dĺžka kábla: 1,615 metra,
 • hmotnosť: 210 gramov.

Kvalita zvuku | Opäť len pre cieľovku

Pri slúchadlách Beats sme zvyknutí na špecifický zvukový prejav. To je aj prípad modelu Mixr, ktorý sme testovali. Hoci ponúka pomerne kvalitné stredy aj výšky, prevláda prejav nižších tónov, čo hrá do karát fanúšikom žánrov ako hip-hop, rap, techno, d’n’b, house alebo pop, ktorí dokážu mohutnejší basový prejav príznačne oceniť. Ak si však potrpíte na vyváženosť tónov a radi počúvate klasickú hudbu, prípadne hudbu s prevažujúcimi strednými a vyššími tónami, Mixr pre vás nemusia byť tou správnou voľbou. Vždy však existuje možnosť, ako zvukový výstup upraviť. Na mysli máme ekvalizér, ktorým môžete aspoň z časti upraviť výstup slúchadiel.

Beats-Mixr-07

Aby sme však uvideli situáciu do pravej miery, musíme povedať, že sa nám prejav slúchadiel Mixr páčil viac, než pri ich predchodcoch. Ich zvuk môžeme označiť za o niečo viac vyváženejší, pričom pri prižmúrení jedného oka si vieme ich použitie predstaviť aj pri iných hudobníkoch, ako DJ-och. V prospech nášho tvrdenia hrá aj prítomnosť 6,5 mm audio jack kábla priamo v balení. Ako pri iných Beats slúchadlách, aj tu však musíme prízvukovať, že Mixr slúchadlá sú určené len pre istú skupinu ľudí, ktorí sú si ochotní priplatiť najmä za dizajn a značku. Podobný zvukový prejav totižto nájdeme aj pri slúchadlách s nižšou cenovkou.

Hodnotenie | Beats Mixr majú svoje chyby, no sú zaujímavé

Beats je značka s vlastným štýlom a nejako bližšie netreba písať o tom, pre koho sú tieto slúchadlá určené. Zaujímajú najmä mladších ľudí, ktorí dbajú na svojský štýl a Beats pre nich nie sú len slúchadlá, ale značka prestíže. Model Mixr je však zaujímavý aj po zvukovej stránke, pokiaľ si potrpíte na mohutný prejav basov, prípadne robíte DJ-a.

Beats-Mixr-06

Medzi výhody týchto slúchadiel môžeme označiť zaujímavo spracovaný dizajn a kvalitu konštrukcie. Oceniť treba aj drobnosti, akými sú dvojica káblov v balení, či pevný obal, ktorý vaše slúchadlá ochráni pred poškodením pri prenášaní. Plusom je tiež prítomnosť mikrofónu, ktorý môžete využiť pri hovoroch, kedy nemusíte slúchadlá vôbec zložiť z hlavy a na reakciu na hovor vám postačí aj tlačidlo pri mikrofóne.

beats-mixr-9

Naopak, Beats Mixr majú aj svoje nevýhody. Za tie by sme označili menšie náušníky, ktoré sú menej pohodlné pri niekoľkohodinovom počúvaní hudby a za nevýhodu musíme označiť aj cenu, ktorá sa v čase recenzie pohybovala až na úrovni okolo 200€. Kto si však chce priplatiť za štýl, musí počítať s vyššou cenovkou. Po zvukovej stránke by sme slúchadlá ohodnotili bohužiaľ len na zlomok ich ceny. Aj napriek všetkému však veríme, že si Beats Mixr nájdu svojich obdivovateľov, ktorí nebudú mať problém vyhodiť pár stoviek za tieto štýlové slúchadlá.

Plusy

 • dizajn a kvalita konštrukcie
 • 8 farebných prevedení
 • obsah balenia (2 káble, obal, redukcia)
 • možnosť otočenia slúchadiel o 90°
 • prítomnosť mikrofónu
 • možnosť pripojenia kábla k obom slúchadlám

Mínusy

 • nefunkčnosť ovládania hlasitosti pri použití s Android zariadeniami
 • nevyvážený zvukový prejav (prevládanie basových zložiek)
 • použitie umelej kože, čo spôsobuje čiastočné nepohodlie pri dlhšom počúvaní hudby
 • stredne veľké náušníky pokryjú len časť ucha a po čase môžu “tlačiť”
 • vyššia cena

 

Beats by Dr. Dre Mixr môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
14.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+