MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Rozdielový prvok

V úvode sme sa chvíľku pohrali s myšlienkou, že by Asus Zenfone 6 mohol byť novým zabijakom vlajkových lodí. Papierovo má na to takmer všetky predpoklady, no v porovnaní s tými najvybavenejšími zariadeniami konkurencie mu niečo chýba. Reč je o OLED displeji. Asus Zenfone 6 totiž obsahuje IPS panel, ktorý nie je v ničom vyložene zlý, no k dokonalosti tiež nemá najbližšie. Zobrazenie farieb, až na zobrazenie čiernej, je realistické a nemáme k nemu výhrady. Hodnota maximálneho jasu je uspokojivá a vo väčšine prípadov tak budete na obrazovku vidieť bez väčších problémov.

Pozorovacie uhly a FHD+ rozlíšenie je taktiež v pohode, avšak v segmente vlajkových lodí by už 6,4-palcovej obrazovke pristal aj o čosi väčší počet pixelov. Na druhú stranu si ale Zenfone 6-ka zaslúži veľkú pochvalu za minimálne rámiky vôkol obrazovky. Tie zariadeniu dodávajú potrebnú dávku futurizmu. No a v prípade displeja nesmieme opomenúť ani podporu HDR10, vďaka ktorej si na tomto telefóne pozriete obsah vo vyššej obrazovej kvalite.

Výkon a pamäť: Má aj na rozdávanie

Nie je tajomstvom, že približne 90 % populácie robí so svojimi smartfónmi 90 % času takmer to isté. Hovoríme najmä o prehliadaní webu, skrolovaní sociálnych sietí či pozeraní YouTube videí. Raz za čas ale niektorí z nás dajú svojmu telefónu zabrať trochu viac a vtedy sa hodí ak ponúka dostatok výpočtovej sily. Tú nová vlajková loď od Asusu rozhodne má, pričom sa o ňu stará 8-jadrový procesor Snapdragon 855. Ten spolupracuje s grafickým akcelerátorom Adreno 640, ktorý sa nezľakne ani tých graficky najnáročnejších hier.

Výkon zariadenia sme otestovali nielen populárnymi benchmarkovými aplikáciami, ale aj viacerými hrami vrátane PUBG Mobile. Počas celého testovania bežalo všetko plynulo a neboli sme svedkami žiadnych zásekov či spomalení. Rýchle a spoľahlivé bolo aj prepínanie medzi otvorenými aplikáciami, o čo sa postaralo 6 GB operačnej pamäte. Z tej vnútornej je v základnej verzii k dispozícii 64 GB, pričom túto hodnotu možno rozšíriť o celý 1 TB prostredníctvom microSD karty.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
20.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

7 odpovedí na “RECENZIA Asus Zenfone 6: Nový zabijak vlajkových lodí”

  1. Včera prišiel a jednoducho parádička. Nekupoval som ho kvôli flip camere aj keď to je vychytavka ale kvôli tomu ze som alergický na výrezy a som tak trošku aj fanúšik Asusu. Za deň ťažko zhodnotim ale zatiaľ super. Jednoduché emui, telefón je vďaka tomu svižný a aj keď predtým som mal tiež Asus s 5000mh batériou mam pocit ze tato vydrží ešte o niečo viac

  2. Výhoda napr. tá batéria 5000 mAh. Poznám zo Zenfone max pro (m2), dva-tri dni pri aktívnom používaní.
    Tiež je výhoda dual sim s tretím slotom pre pamäťovú kartu. Potom stačí verzia 6 GB / 64 GB, ktorá stojí na sk do 510 eur. Hoci mne stačí aj ten Max

  3. Konečne mám ” all in one “..ant+ pripojenie hrudného pásu, merača kadencie a rýchlosti a GPS – pre Locus a FM rádio s bluetooth slúchadlami. A pri použití tohoto všetkého včetne prípadných hovorov, mi ubudne po troch hodinách bicyklovania cca 15% … Nabíjam raz za dva dni pri približne 30 %. Chcel som aj Mi 9, Mi 9T, tie ale nepodporujú FM rádio ani aht+…

Pridaj komentár

+