MojAndroid

Asus Transformer Infinity je priamym nástupcom tabletu Prime. Nová verzia prináša okrem dizajnových zmien aj inovovaný hardvér. Infinity tak oproti predchádzajúcemu modelu ponúka výkonnejší procesor, lepší displej a najmä bezproblémový príjem GPS a WiFi. Ako si tento prémiový model tabletu od Asusu počínal v našom testovaní sa dozviete po prečítaní našej recenzie.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. časť: Konštrukcia
  2. časť: Displej, výkon a pamäť
  3. časť: Operačný systém, aplikácie
  4. časť: Multimédiá: prehrávanie videa, zvuk, fotoaparát
  5. časť: Konektivita, batéria, záver

Konštrukcia: kvalitná kombinácia hliníku a plastu

Už pri prvom kontakte s tabletom je jasné, že ide o prémiový model spoločnosti – podobne ako to bolo pri Transformeri Prime. Nenasvedčujú tomu len použité materiály v kombinácii hliníku a plastu, ale aj jeho váha a celkové spracovanie.

Predná strana je už štandardne pokrytá odolným sklom Gorilla Glass, tentokrát však ide už o jeho druhú generáciu. To chráni veľký displej s uhlopriečkou 10,1 palca a prednú kameru určenú pre videohovory. Telo tabletu je v prevažnej miere vyrobené z lesklého hliníku, ktorý je na zadnej strane jemne textúrovaný, stále však hladký. V hornej časti prechádza kov na plast, ktorý bol použitý najmä z dôvodu bezproblémového príjmu GPS a WiFi. V tejto časti sa tiež nachádza fotoaparát s LED bleskom, ktorý je proti poškriabaniu chránený miernym zapustením pod úroveň konštrukcie.

Tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a zapnutie tabletu sú tiež vyrobené z plastu a výrobca ich umiestnil na vrchnej strane. Odozva na stlačenie je v prípade zapnutia a vypnutia zariadenia výborná, no pri ovládaní hlasitosti sme už museli na stlačenie klásť väčší dôraz a silu.

Ďalšie konektory sa nachádzajú po stranách zariadenia. Tablet ponúka štandardnú konektivitu vo forme 3,5 mm jacku pre pripojenie slúchadiel a micro HDMI konektoru pre zobrazenie obrazu na externom monitore či televízore. Nechýba ani slot pre pamäťové karty micro SD, ktorý pomôže pri rozširovaní úložného priestoru tabletu.

 

V spodnej časti nájdete už len klasický 40 pinový konektor pre nabíjanie tabletu alebo jeho prepojenie s dokovacou klávesnicou a počítačom. Tablet je kompatibilný aj s dokmi z iných modelov Transformeru. Vzhľadom na tenší profil Transformeru Pad Infinity však nie je uchytenie tak pevné (dok z Pad 300), ako pri originálnej klávesnici určenej pre Infinity alebo Transformer Prime.

Tablet nás svojim dizajnom a celkovým spracovaním veľmi zaujal. Vzhľadom na svoju veľkosť je pomerne ľahký (586g) – konkurenčné výrobky dosahujú hmotnosti približne o 100g väčšie. Na konštrukcii tabletu sme našli len dva nedostatky – tlačidlá na ovládanie hlasitosti, ktoré nereagujú úplne podľa našich predstáv a  zadný kryt, ktorý je magnetom na odtlačky. Inak ide o veľmi štýlový tablet, ktorý je dostupný v dvoch farebných prevedeniach – šedom a zlatom. My sme na recenziu dostali verziu v zlatom prevedení.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. časť: Konštrukcia
  2. časť: Displej, výkon a pamäť
  3. časť: Operačný systém, aplikácie
  4. časť: Multimédiá: prehrávanie videa, zvuk, fotoaparát
  5. časť: Konektivita, batéria, záver
27.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+