MojAndroid

Asus Padfone konečne prišiel aj na Slovensko a my sme mali tú česť otestovať ho ako prví na Slovensku a v Čechách. Asus Padfone je revolučný tým, že neponúka len klasické funkcie telefónu, ale z používateľského hľadiska pridáva veľmi zaujímavú funkciu. Tou je dokovacia stanica Padfone Station, ktorá umožní telefón premeniť na tablet. Ten môžete zas prostredníctvom dokovacej klávesnice PadFone Station Dock transformovať na netbook. Kúpou jediného zariadenia tak môžete získať funkcie troch – smartfónu, tabletu a netbooku.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

 1. časť: Balenie, Konštrukcia PadFone
 2. časť: PadFone Station, PadFone Station Dock a PadFone Stylus Headset
 3. časť: Displej, výkon a pamäť
 4. časť: Operačný systém, aplikácie
 5. časť: Multimédiá: prehrávanie videa, zvuk, fotoaparát
 6. časť: Konektivita, batéria, záver

Balenie Asus Padfone

Kúpou zariadenia Asus Padfone nezískate len samotný smartfón, ale aj dokovací tablet nazývaný PadFone Station a zaujímavé príslušenstvo v podobe PadFone Stylus Headsetu, obalu na dokovaciu stanicu, ktorý využijete aj ako stojan a celkom slušné slúchadlá. K tomuto setu si môžete dokúpiť ešte dokovaciu klávesnicu PadFone Station Dock, ktorá je svojimi funkciami totožná s predchádzajúcimi klávesnicami od Asusu, no svojimi rozmermi predsa len odlišná.

Konštrukcia: PadFone nie je len pre podnikateľov

PadFone nás už pri prvom pohľade zaujal svojim elegantným dizajnom. Telefón vyzerá naozaj veľmi dobre a rovnako pozitívne hodnotíme aj kvalitu jeho spracovania. Asus použil kvalitné materiály v kombinácií tvrdého plastu a kovu.

 

Takmer celú prednú stranu pokrýva odolné sklo Gorilla Glass – len v spodnej časti je kúsok pokrytý lesklým plastom, nad ktorým sa nachádza aj logo spoločnosti. Na prednej strane sa inak nekonajú žiadne iné prekvapenia. Nájdete tu už klasický rozmiestnené prvky, ako reproduktor určený pre hovory, prednú kameru a senzory pre ovládanie podsvietenia a zhasnutie displeja pri hovoroch.

Zadný kryt batérie je taktiež vyrobený z plastu a pokrýva ho špeciálny textúrovaný povrch, vďaka ktorému je držanie telefónu pohodlnejšie a menej sa pri ňom potia ruky. Nájdete v ňom otvory pre 8Mpix fotoaparát, LED blesk a hlasitý reproduktor. V spodnej časti krytu sa nachádza modelové označenie telefónu – Padfone.

Pod odňatí krytu sa vám naskytne pohľad na batériu a sloty pre zasunutie SIM karty či pamäťovej karty micro SD. Tú môžete samozrejme vybrať alebo zasunúť aj bez toho, aby ste museli zariadenie vypnúť.

Ovládanie hlasitosti sa nachádza na pravej strane a tlačidlo zapnutia spolu s 3,5 mm jackom pre pripojenie slúchadiel nájdete navrchu. Naľavo umiestnil výrobca klasický micro USB port a pre potreby prepojenia telefónu s dokovacím tabletom tiež 3-pinový konektor a micro HDMI port, ktorý môže slúžiť aj na priame prepojenie PadFone s televízorom.

 

Ako sme už v úvode spomínali, Asus PadFone zanechal v nás pozitívny dojem. Pri našom testovaní sme nenarazili na žiadnu konštrukčnú vadu. Konštrukcia telefónu je pevná, odolná a navyše aj veľmi dobre vyzerá. Telo je len 9,2mm hrubé a dosahuje prijateľnú hmotnosť 129g. So svojimi rozmermi 128 x 65.4mm skvele padne do ruky a vďaka špeciálnemu zadnému krytu sa nemusíte báť, že vám telefón len tak vykĺzne. Elegantný dizajn PadFone si určite zamilujú aj podnikatelia.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

 1. časť: Balenie, Konštrukcia PadFone
 2. časť: PadFone Station, PadFone Station Dock a PadFone Stylus Headset
 3. časť: Displej, výkon a pamäť
 4. časť: Operačný systém, aplikácie
 5. časť: Multimédiá: prehrávanie videa, zvuk, fotoaparát
 6. časť: Konektivita, batéria, záver
11.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+