MojAndroid

Realme X2 je smartfónom strednej triedy, ktorý ponúka za výhodnú cenu výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 730. To ale nie je jeho jedinou silnou stránkou. Je ňou aj fotoaparát. Zariadenie láka najmä na hlavný snímač, ktorý disponuje rozlíšením až 64 megapixelov.

Fotovýbava:

  • 64 MP, f/1.8, PDAF
  • 8 MP, f/2.3 ultra širokouhlý
  • 2 MP makroobjektív bez zaostrovania
  • 2 MP snímač hĺbky poľa

Už pohľad na zostavu štyroch snímačov dáva tušiť, že fotenie nebude Realme X2 cudzie. Makroobjektív, prípadne snímač hĺbky poľa by som osobne radšej vymenil za teleobjektív. No čo už, nemôžeme mať všetko.

Fotografie zvládne tento smartfón vytvárať v štandardnom pomere strán 4:3, na výber je 1:1 a 19,5:9, čo je vlastne pomer strán samotného displeja.

Realme X2 recenzia fotoaparat

Aplikácia je dobre optimalizovaná a dostatočne prehľadná. Po chvíli sa v nej zorientujete absolútne bez problémov. Prepnutie na ultra-širokouhlý objektív zabezpečí samostatné tlačidlo, ktoré je pri fotografovaní umiestnené hore vľavo.

Hlavný 64 MP snímač fotí štandardne v rozlíšení 16 MP. Spája 4 pixely do jedného. Odporúčam toto nastavenie ponechať. Fotografie zaberajú 4x menej miesta a nočné zábery so spojenými pixelmi sú svetlejšie. Do 64 MP režimu odporúčam prepnúť len v prípade, že potrebujete odfotiť nejaký objekt detailnejšie a máte k dispozícii dostatok svetla.

Ukážkové fotografie:

Portrétový režim:

Ultra širokouhlé fotografie:

Krátky popis k fotografiám

V rámci svojej cenovej kategórie ide o jeden z najlepšie fotografujúcich smartfónov. A nestratí sa ani v noci, aj keď tu na tých najlepších jednoznačne stráca. Nočné fotografie majú silnejší teplý nádych a nepomáha ani špeciálny nočný režim, ktorý v mnohých prípadoch fotografii nepomohol absolútne vôbec.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom smartfónu Realme X2? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

23.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+