MojAndroid

Stalo sa tak deň po tom ako spoločnosť Oppo predstavila ich 125 wattové nabíjanie. Realme sa tak rozhodlo ich ultra-rýchle nabíjanie nazvať 125 W UltraDART. O novinke informoval portál GSMArena.

Ak by sme si tieto čísla prirovnávali k telefónu s 4000 mAh batériou, tak nabíjanie z 0 po 33 % by malo trvať približne 3 minúty. Našťastie nabíjačka podporuje aj všetky nižšie výkonnostné štandardy.

Dart nabijanie Oppo

Výrobca tiež oznámil, že plánuje predstaviť aj dva “ultra-tenké” SuperDart adaptéry s výkonom 50 a 60 W.

Tie by mali slúžiť na aktívne používanie počas cestovania, keďže budú ľahšie a oveľa menšie. Predsalen, nie každý chce nosiť obrovskú “kocku” v taške alebo ruksaku.

Ako je možné dosiahnuť výkon 125 W?

125 wattové UltraDART je možné práve kvôli novému typu batérie, ktorá dokáže prijať oveľa väčší výkon. Takéto batérie sú tam teda dve s kapacitou 2000 mAh a správajú sa ako jedna.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť na bezpečnosť celkového zariadenia. Realme zabudovalo až 14 teplomerov po celej štruktúre batérie a nezabudlo sa ani na vnútorné chladenie celého zariadenia. To by malo zariadiť, aby teplota zariadenia nepresiahla hodnotu 40 stupňov Celzia.

superdart nabijanie oppo

Technológia UltraDART podporuje, ako sme už spomínali, aj nižšie výkonnostné štandardy. Ide napríklad o 65 W PD (PowerDelivery), 36 W QC (QuickCharge) a taktiež aj VOOC alebo Warp Charge, ktorú používa spoločnosť OnePlus a Oppo.

Realme avšak potvrdilo, že v ich novom 125 wattovom adaptéry budú používať súčiastky, ktoré sa používajú v adaptéroch spoločnosti Oppo a OnePlus.

Náš tip
Samsung: Budúcoročné modely bez nabíjaceho adaptéru v balení?

18.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+