MojAndroid

Včerajšie predstavenie softvérových noviniek WWDC 2024 hostené americkým gigantom Apple prinieslo zaujímavú správu aj pre Androiďákov. RCS správy budú v operačnom systéme iOS 18 podporované aj na zariadeniach značky Apple. Majitelia iPhonov si tak budú môcť chatovať s používateľmi Android smartfónov bez výraznejších obmedzení, ktoré prichádzajú s používaním SMS správ na komunikáciu. O ďalších podrobnostiach informoval web The Verge.

RCS na iPhone budú realitou

Predvoleným komunikačným protokolom medzi iPhonom a Android smartfónom boli doteraz klasické SMS správy. Tie budú nahradené novým, moderným štandardom RCS. Pre tento krok sa firma Apple rozhodla po rokoch podpichovania ako zo strany Google, tak aj zo strany používateľov a po reguláciách od EÚ. RCS povolí medzi používateľmi fungujúcich na dvoch rozličných platformách napríklad posielanie obrázkov v markantne vyššej kvalite.

titulkaa spravy

To isté platí aj pre video či dĺžku správ. Navyše, RCS správy nie sú spoplatnené a využívajú na prenos internetovú sieť. Musíte byť teda pripojení k Wi-Fi alebo mobilnej dátovej sieti. V prípade, že príjemca nebude práve online, môžete zvoliť odoslanie tradičnej SMS správy, ktorá pripojenie k internetu samozrejme nevyžaduje. Bubliny pre správy z Android zariadení ostanú aj naďalej zelené.

Dôležité ale je, že odosielané správy budú end-to-end šifrované pre zvýšenie úrovne bezpečnosti a súkromia. Momentálne nevieme, či budú RCS chaty na iPhone nasadené hneď po vydaní iOS 18, alebo bude potrebné počkať na ďalšiu aktualizáciu, ktorá by mala prísť do konca aktuálneho roka.

Náš tip
Google Pixel Watch 3 na prvých renderoch. Prinesú vraj žiadanú zmenu

11.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+