MojAndroid

Keď spoločnosť Razer odkúpila spoločnosť Nextbit v priebehu tohto roka, prisľúbila, že práve Nextbit bude fungovať ako samostatná a nezávislá divízia zameraná na jedinečný mobilný dizajn a skúsenosti. Tieto skúsenosti sa teraz môžu stať užitočné, pretože podľa správy z portálu Bloomberg,  spoločnosť pracuje na novom “mobilnom zariadení” zameranom na vášnivých hráčov.

Zariadenie by mohlo priniesť silný grafický výkon a prémiové špecifikácie

Podľa dostupných informácií má ísť o prémiové zariadenie zamerané na hráčov. Má ponúknuť špičkovú výbavu a silný výkon, ktorý zvládne aj tie najnáročnejšie 3D tituly. Konkrétne špecifikácie aktuálne nie sú známe. Rovnako tak nepoznáme informáciu o tom, či nové zariadenie príde vo forme smartfónu alebo tabletu.

Náš tip
Razer kupuje Nextbit. Vstupuje na trh so smartfónmi?

Spoločnosť Nextbit má bližšie k svetu smartfónov, avšak na druhej strane Razer má skúsenosti práve s hernými tabletmi. Predpokladom je tiež použitie operačného systému Android a to najmä vďaka zapojeniu spoločnosti Nextbit.

Náš tip
Nextbit predstavil prvý cloudový smartfón. Zaujme dizajnom aj výbavou

Špekulácie prichádzajú spolu s informáciami ohľadom ohodnotenia spoločnosti v rámci Initial Public Offering (IPO) v Hongkongu. Spoločnosť Razer na začiatku júna podala počiatočnú dokumentáciu a dostupné informácie naznačovali hodnotu spoločnosti vo výške približne 600 miliónov dolárov. Zo zdroja Bloomberg následne prichádza informácia, že spoločnosť Razer by mohla byť ocenená až na hodnote v rozmedzí 3-5 miliárd dolárov.

Zdroj: androidauthority

21.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+